آی‌پد هنوز اپلیکیشن بومی اینستاگرام ندارد و به این زودی هم نخواهد داشت!

0

بیش از ۱۱ سال از اولین رونمایی از آی‌پد گذشته و اینستاگرام هنوز برنامه‌ای برای آی‌پد ندارد. تازه آدام موسری، رئیس این شرکت، می‌گوید که این امر به این زودی‌ها هم تغییر پیدا نخواهد کرد!

به تازگی یک کارشناس فناوری و یوتوبر مشهور به نام مارکز براونلی بیانیه‌ای در مورد نبود اپلیکیشن بومی اینستاگرام برای آی‌پد به زبان ساده در توییتر منتشر کرد که در آن ابراز نارضایتی کرده بود. در پاسخ، آدام موسری، رئیس اینستاگرام می‌گوید که اگرچه تیمش امیدوار است در مقطعی به این محصول هم برسد، اما این کار هنوز در اولویت آنها نیست!

موسری گفته که هنوز نیروی انسانی کافی برای آن کار ندارد و تیم توسعه اینستاگرام از آن چیزی که تصور می‌شود کوچک‌تر است.

در بخش دیگری هم مشخص است که اینستاگرام بیشتر بر روی رقابت یا یوتیوب و تیک تاک حساب باز کرده و دوست ندارد که انرژی زیادی برای تطابق اجزای مختلف اینستاگرام با ابعاد و شرایط آی‌پد کنار بگذارد.

اما از سوی دیگر اگر درست فکر کنیم، می‌بینیم که کاربران آی‌پد گروه کوچکی نیستند. آی‌پد الان به جرات بهترین تبلت بازار است.

طبق آمار Statista، تا سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱، اپل حدود ۱۴.۷ میلیون دستگاه آی‌پد از ۲۹ مدل مختلف فروخته است. تنها در سه ماهه اول سال مالی ۲۰۲۲ اپل از فروش آیپد حدود ۷.۲۵ میلیارد دلار درآمد داشته. مجموع فروش ۱۵.۵ میلیارد دلاری در دو سه ماهه اخیر نشان می‌دهد که آی‌پد محبوبیت زیادی دارد. اما این میزان محبوبیت را اینستاگرام هنوز به رسمیت نشناخته است!

همه اینها نشان می‌دهد که زیرمجموعه‌های متا دوست دارند که روی هدف اصلی تمرکز کنند و راضی نگه داشتن مشتریان خاصشان در درجت بعدی اهمیت آنهاست.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.