اینستاگرام الگوریتم خود را تغییر می‌دهد تا به محتوای اصلی ارزش بیشتری بدهد

0

یک خبر خوب برای عکاسان یا کسانی که محتوای اصلی می‌سازند این است که اینستاگرام قصد دارد الگوریتم خود را برای «ارزش بیشتر دادن به محتوای اوریجینال » تغییر دهد.

آدام موسری، رئیس اینستاگرام، در توییتر توضیحی درباره این تغییر داده و بر تعهد این رسانه اجتماعی برای کمک به سازندگان برای دریافت اعتباری که شایسته آن هستند، تأکید کرد.

موسری می‌گوید: «اگر چیزی را از ابتدا ایجاد کنید، باید اعتبار بیشتری نسبت به اشتراک‌گذاری مجدد چیزی که از شخص دیگری پیدا کرده‌اید به دست آورید.»

غول رسانه‌های اجتماعی در حال برنامه ریزی برای ارزش‌گذاری محتوای اصلی نسبت به جمع‌آوری کننده‌ها است.

سازندگان محتوا برای آینده اینستاگرام بسیار مهم هستند،اما موسری هم اعتراف می‌کند که تشخیص اینکه چه کاری نوآورانه است و چه چیزی کار نیست، برای این شرکت دشوار است. این پلتفرم تمام تلاش خود را می‌کند تا پیش بینی کند که آیا یک عکس یا ویدیوی داده شده اصلی است یا خیر، اما «نمی تواند با اطمینان این کار را بکند.»

به عبارتی الگوریتم‌ها -صرف‌نظر از تکه‌های فیلم‌های سینمایی و موسیقی یا محتواهایی که ریپورت می‌شوند- با دقت زیاد نمی‌توانند اصل یا کپی بودن مطالب را متوجه شوند.

به نظر می‌رسد هدف از این اقدام جدید،  منصرف کردن حساب‌هایی است که به سادگی عکس‌ها، میم‌ها و سایر محتواهای محبوب را جمع‌آوری و توزیع می‌کنند. این بخشی از استراتژی گسترده‌تر شرکت مادر Meta برای تشویق سازندگان به ارسال محتوای اصلی به جای اشتراک‌گذاری مجدد کلیپ‌ها از TikTok و سایر برنامه‌ها است.

اینستاگرام در سال گذشته به شدت نمایش فید خود را تغییر داده، مثلا مطالبی از حساب‌هایی که دنبالشان را نمی‌کنید را هم مرتب به شما نشان می‌دهد.

در اوایل این هفته، اینستاگرام قابلیت برچسب‌گذاری پست‌ها را معرفی کرد. این به هر عکسی اجازه می‌دهد تا به عنوان یک تبلیغ عمل کند.

با این حال، برای هر کسی که فید الگوریتمی اینستاگرام را دوست ندارد، این برنامه اخیرا فید زمانی را هم فعال کرده. این ویژگی به طور پیش‌فرض فعال نیست، اما کاربران می‌توانند با کلیک بر روی لوگوی اینستاگرام در بالا و تپ کردن روی دکمه «دنبال شده‌ها» به آن دسترسی داشته باشند. در این صورت پست‌های کسانی که جزو دنبال شده‌های مورد پسند شما هستند و در این فهرست جای دارند، به صورت زمانی به شما نشان داده می‌شود.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.