گوگل می‌خواهد طیف رنگ پوست در محصولات خود و نیز در نتایج جستجو را گسترده‌تر کند

0

گوگل اعلام کرده که اقدامات بیشتری را برای بهبود نمایش رنگ پوست‌های مختلف در محصولات خود انجام می‌دهد و مقیاس جدیدی را اجرا کرده که طیف رنگ پوست در دنیای واقعی را بهتر نشان می‌دهد.

گوگل به خصوص در مورد عدم نمایش برخی رنگ پوست در رسانه‌ها و آنلاین حساس بوده است. سال گذشته، این شرکت Real Tone را برای پیکسل راه‌اندازی کرد که می‌گوید تنها نمونه‌ای از تلاش‌هایش برای بهبود نمایش رنگ‌های پوست متنوع در محصولات گوگل است.

برای ادامه این تلاش، گوگل دیروز با همکاری یک استاد دانشگاه هاروارد و جامعه‌شناس -دکتر الیس مونک- مقیاس رنگ پوست جدیدی را راه‌اندازی کرده است

این مقیاس ۱۰ سایه دارد و در طی ماه‌های آینده در محصولات گوگل گنجانده خواهد شد.

گوگل آشکارا این مقیاس را منتشر کرده تا همه بتوانند از آن برای تحقیق و توسعه محصول استفاده کنند.

بسیاری از مقیاس‌های رنگ پوست در گذشته، متناسب با رنگ پوست مردم نبود و مردم نمی‌توانستند خود را متعلق به یک گروه از آن مقیاس بدانند.

گوگل می‌گوید که با استفاده از مقیاس MST می‌تواند مطمئن شود که یک محصول یا ویژگی در طیف وسیعی از رنگ‌های پوست به خوبی کار می‌کند. این شرکت می‌گوید که این امر به ویژه در مورد بینایی رایانه‌ای مهم است، زیرا تا حالا هوش مصنوعی عملکرد خوبی در تشخیص چهره و تشخیص هویت به خصوص در طیف رنگ‌های تیره نداشته.

مقیاس MST به صنعت فناوری کمک می‌کند تا مجموعه داده‌های معرف بیشتری بسازد و  مدل‌های هوش مصنوعی قادر می‌کند تا در جهت عادلانه بودن آموزش و ارزیابی کنند.

گوگل قصد دارد از این مقیاس برای ارائه بهتر رنگ پوست در نتایج جستجوی گوگل استفاده کند. به عنوان مثال، اگر کسی بخواهد جستجویی در مورد آرایش انجام بدهد، بهتر می‌تواند متناسب به رنگ پوست به محصولات آرایشی برسد.

Google Photos نیز به لطف ادغام مقیاس MST بهبود خواهد یافت. این شرکت سال گذشته راهی را برای بهبود ویژگی ارتقای خودکار خود معرفی کرد و امسال مجموعه جدیدی از فیلتر‌های Real Tone را راه‌اندازی کرده که متناسب با رنگ پوست مقیاس MST هستند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.