پیشنهاد سریال: آن کیسه سیاه کثیف – یک وسترن با چرخش‌های داستانی سرگرم‌کننده – That Dirty Black Bag

0

ظاهرا پس از دهه‌ها ساختن سریال‌های وسترن در حال محبوب شدن است. سریال ۱۸۸۳ یکی از بهترین و خوش‌ساخت‌ترین سریال‌های یک سال اخیر بود.

اما سریال جدید آن کیسه سیاه کثیف That Dirty Black Bag گرچه از نظر کیفیت به پای ۱۸۸۳ نمی‌رسد، اما برای خودش انبوهی شخصیت جالب و مفهوم‌های سرگرم‌کننده دارد.

این سریال ترکیبی از مضامین محبوب وسترن را در خود جمع کرده. شهر خاکستری غبارآلود – مردان و زنانی با لباس‌های چرک – کمبود شدید آب – جنون خاموش طلا در شهری که قبلا نوید رسیدن به ثروت‌های بی حد و حصر را می‌داد – زنانی که داستان‌های ناگفته برای روایت دارند و هر یک، حتی روسپیان شهر برای خودشان رویاهایی دارند…

خشونت سریال قابل توجه، اما کنترل  شده است. ما جایزه‌بگیری داریم که خلافکارهایی که برای شکارشان جایزه گذاشته شده، گرفتار می‌کند و سر از تنشان جدا می‌کند و داخل کیسه‌ای چرمین می‌نهد. منتها مراحل انتهایی خشونت، کنترل شده نمایش داده می‌شود. ما کیسه چرمین خون‌چکان را می‌بینیم، اما خود سرها را نه. داگلاس بوث، نقش این جابزه‌بگیر را بازی می‌کند.

شخصیت اصلی دیگر کلانتر مک کوی بی‌وجدان شهر گرین ویل (با بازی دومینیک کوپر) است. او که برای خودش گذشته‌ای مرموز دارد، سعی می‌کند در شهر کوچک، با حاشیه‌ها و خودسری‌هایی برای خود سرمایه جمع کند.

تامسون با بازی پترسون جوزف، مرد سرمایه‌دار و آینده‌نگر شهر است. او به یاری خرده‌دانشی که دارد، حدس می‌زند که هنوز در زیر خاک شهر، رگه‌هایی ارزشمند از طلا وجود دارد. به همین خاطر است که زمین‌های کشاورزان شهر را به بهایی اندک خریده.

البته در این میان کسانی هستند که هنوز زمین خود را نفروخته‌اند. یکی از آنها استیو با بازی کریستین کوک است. کسی که با باوری عجیب معتقد است که دوره خشکسالی شهر بالاخره به پایان خواهد رسید. البته او هم برای خودش گذشته مخفی‌ای دارد.

و البته در این سریال ما آیدان گیلن را هم داریم. کسی که دیگر با بازی در نقش‌های منفی خو کرده و در این سریال نقش شخص مرموز و روان‌پریشی را بازی می‌کند و در ایفای این نقش او واقعا سنگ تمام گذاشته.

نیو سلطان نقش ایو را بازی می‌کند که رییس یک خانه بدکارگان است. او و دیگر زنان این مرکز برای خودشان گذشته‌های متفاوت و رویاهایی دارند و ایو توانسته روابطی با مردان صاحب قدرت شهر به هم بزند.

سریال جدید آن کیسه سیاه کثیف That Dirty Black Bag یک وسترن تمام عیار با چرخش‌های داستانی جذاب و خرده‌ورایت‌های خوب است.

مسلما این سریال در حد سریال‌های برتر نیست، اما یکی از سریال‌های متوسط خوب این چند ماهه بوده است. داستان سریال بی‌جهت پیچیده روایت نمی‌شود و آخر شب‌ها، در زمان خستگی هم می‌توانید اپیزودهای آن را ببینید و دنبال کنید.

بازیگران: داگلاس بوث، دومینیک کوپر، نیو سلطان، گیدو کاپرینو، کریستین کوک، رز ویلیامز، پاترسون جوزف، زوئی بویل، ایوان شاو، یوجین بریو راک، دانیل کالتاگیرون، بنجامین استندر، آنا چنسلر، آیدان گیلن شبکه: AMC+

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.