استفاده از پیکسل ۶ پرو به عنوان دوربین دوچشمی دید منظره در استادیوم‌ها، کنسرت‌ها و تئاترها یا لذت بردن از چشم‌اندازها در سفر و خانه

0

ریتا الخوری در مقاله‌ای در سایت Android Authority به نکته جالبی اشاره کرده.

هر زمان که در مورد لنزهای تلسکوپی و زوم‌های فوق‌العاده در گوشی‌ها صحبت می‌کنیم، بلافاصله یاد گرفتن عکس‌های باکیفیت بالا از مناظر دور می‌افتیم. بعد با خودمان می‌گوییم که آخر در مقام عمل ما در دوره استفاده از گوشی چقدر پیش می‌آید که از این ویژگی استفاده کرده باشیم. اوایل کار که این زوم‌های خوب برای ما تازگی دارد، ما برای آزمایش و کنجکاوی عکس‌هایی می‌گیریم، اما یک ماه که از خرید گوشی می‌گذرد، عملا فکر می‌کنیم که آیا آن میلیون‌های اضافه برای خرید یک گوشی با دوربین پیشرفته، به صلاح بوده یا نه.

نویسنده مقاله نوشته که نباید فکر کنیم که زوم فقط به درد گرفتن عکس می‌خورد. فیلم‌های قدیمی را به یاد می‌آورید؟

صحنه‌های متعددی وجود دارد که در آن اشخاص مثلا در جریان دیدن تئاتر، کسنرت یا یک مسابقه اسبدوانی، دوربین دوچشمی استفاده می‌کردند و با وقار و تفاخر خاصی به صورت متناوب صحنه و یا حتی لباس دیگر مهمان‌ها را با دوربین ورانداز می‌کردند.

این عادت بعدا به سبب استفاده از صفحات نمایش خیلی بزرگ در استادیوم‌های و سایر مکان‌های عمومی، تقریبا منقرض شد. اما گوشی‌هایی جدید باز دارند این عادت را به شکل دیگری زنده می‌کنند.

نویسنده نوشته که به کرات پیش آمده که با پیکسل ۶ پرو همین کار را کرده باشد. با اینکه او به گفته خودش دید ۲۰/۲۰ دارد، ولی خب هیچ انسانی نمی‌تواند حروف ریز روی یک تابلوی فرودگاه را از فاصله ۵۰ متری بخواند، اینجاست که دوربین گوشی، جای دوربین‌های تک یا دو چشمی سابق را می‌گیرد!

او نوشته که زوم ۲۰ برابری برای خواندن تابلوی اطلاعات فرودگاه‌ها خیلی به کارش آمده است. به صورت مشابهی او حالا این عادت را پیدا کرده از این گوشی در فروشگاه مواد غذایی استفاده کند و تابلوی اعلانات را بخواند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.