چگونه کمی میزان آشفتگی به خاطر محتوای پیشنهادی اینستاگرام را کاهش دهیم؟

0

برخی از ماها چون برنامه‌ریزی دقیقی برای وقت خود داریم، دوست نداریم که مثلا در تلگرام عضو هر گروهی باشیم، بی‌هدف وب‌گردی کنیم یا اینستاگرام خیلی شلوغی داشته باشیم، به همین خاطر محتوای ورودی به مغز خودمان را فیلتر می‌کنیم.

اما اینستاگرام مدتی است که در صفحه اصلی یا فید اصلی خود عکس‌ها یا ویدئوهای کسانی را که دنبالشان نمی‌کنیم را هم به ما نشان می‌دهد. تازه کافی است یک بار به یکی از محتواهای پیشنهادی روی خوش نشان بدهیم و مثلا یکی از این ویدئوها را کامل ببینیم، لایک کنیم یا برای خودمان ذخیره کنیم، در این صورت اینستاگرام به میزان بیشتری محتوای پیشنهادی خود را به خوددمان خواهد داد. طوری که یک بار به خودمان می‌آییم و متوجه می‌شویم به جای چیزهایی که قرار بوده دنبال کنیم، داریم وقت خودمان را صرف چیزهای دیگر می‌کنیم.

اما در شرایطی که اینستاگرام به نظر نمی‌رسد در تصمیم خود، برای تبدیل شدن به یک اپلیکیشن شبیه به تیک تاک تجدید نظر کند، فعلا فرصت داریم کمی اثرات این تغییرات زیان‌آور را کم کنیم.

در طراحی جدید اینستاگرام این کار مقداری دشوارتر است. اما اگر هنوز طراحی جدید برای شما فعال نشده و شما هنوز اینستاگرام فدیمی را می‌بینید، تا حدی امکان مدیریت دارید:

۱- اپلیکیشن اینستاگرام خود را باز کنید و اسکرول کنید تا به یک پست پیشنهادی برسید. معمولا بالای این پست‌ها نوشته شده که اینستاگرام چرا تصور می‌کند که این پست برای شما جالب خواهد بود. مثلا به خاطر اینکه زمانی کی «ریل» از آن پیج تماشا کرده‌اید یا به خطر اینکه یکی از دنبال‌کننده‌های شما این پیج را دنبال می‌کرده.

۲- بعد روی علامت ضربدر یا X در گوشه سمت راست و بالا همین مطلب تپ کنید.

۳-در این صورت کادری ظاهر می‌شود و به شما امکان می‌دهد از این به بعد بتوانید مقداری محتوای پیشنهادی را مدیریت کنید.

شما امکان خواهید داشت که:

  • به خاطر محتوای پست به اینستاگرام بگویید که دیگر محتوایی با مضمون شبیه به این برای شما فرستاده نشود.
  • می‌توانید بگویید که دیگر از آن پیج پیشنهادی، چیزی به شما پیشنهاد نشود.
  • و حتی می‌توانید بخواهید که به مدت ۳۰ روز پیشنهاد به شما داده نشود.

مشخص است که در طراحی جدید این کار دشوارتر است. به علاوه این کار پخش آگهی‌های اینستاگرام را متوقف نمی‌کند.

و دست آخر اینکه شاید با توجه به آشفتگی اخیر اینستاگرام تنها راه شما این باشد که فقط فید پیج‌های محدود را که به صورت زمانی مرتب شده‌اند، ببینید.

در گوشه بالا و سمت چپ روی لوگوی اینستاگرام کلیک کنید. در این صورت می‌توانید بین نمایش به صورت معمول انیتساگرام و نمایش پیج‌های منتخب یا Favorite خود انتخاب کنید.

در این صورت همه پیج‌هایی که Favorite شما هستند به ترتیب زمانی و بدون آشفتگی به شما نشان داده می‌شوند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.