با عکس‌های جونو، رندر سه‌بعدی ابرهای «کیک مانند کوچک» مشتری ایجاد شد

0

به تازکی  از داده‌های فضاپیمای جونو ناسا برای ایجاد یک انیمیشن رایانه‌ای از پرواز بر فراز ابرهای مشتری که شبیه کیک‌های کوچک مات هستند، استفاده شده است.

نماهای مشتری معمولاً تصاویر مسطح هستند، اما دانشمندان می‌خواستند بدانند اگر به طوفان‌های معروف سیاره عمق و زرفا بدهند، چگونه به نظر می‌رسند.

بنابراین رندرهای سه‌بعدی بر اساس داده‌های تصویری با فیلتر سرخ از JunoCam ایجاد کردند.

ویدیوی به‌دست‌آمده، بینندگان را به پرواز مجازی بر فراز ابرهایی می‌برد که واقعاً شبیه کیک‌های چرخان و مات‌شده‌ با نوک‌های تیز هستند.

انیمیشن ساخته شده از ارتفاع ۱۳۵۳۶ کیلومتری بالای ابرهای سیاره در چهل و سومین چرخش  نزدیک به مشتری ساخته شده است

JunoCam تصویربردار نور مرئی با زاویه باز روی کاوشگر ناسا است و با استفاده از اطلاعات آن منظره سه‌بعد ترسیم شد.

پروژه انیمیشن توسط شهروند- دانشمند و پردازشگر تصویر فضایی Geral Eichstadt رهبری شد. این ریاضیدان آلمانی به طور مرتب روی پردازش داده ‌ JunoCam به تصاویر دیدنی کار می کند.

Eichstadt می گوید: «ماموریت جونو به ما فرصت می‌دهد تا مشتری را به گونه‌ای رصد کنیم که اساساً توسط رصدهای تلسکوپی مبتنی بر زمین غیرقابل دسترس است.»

مشتری تقریباً یازده برابر زمین قطر یعنی حدود ۱۴۲۹۸۴ کیلومتر عرض دارد. مشتری، همواره در ظاهر به صورت سنگ مرمر صاف درتصویر دیده می‌شود، اما ویدئوی ایجاد شده لایه‌ها و عمقی را به سیاره می‌دهد.از سال ۲۰۱۶، کاوشگر جونو ناسا برخی از زیباترین عکس‌های مشتری را گرفته و ارسال کرده.

JunoCam یک دوربین با نور مرئی با میدان دید ۵۸ درجه و دارای چهار فیلتر قرمز، سبز و آبی که نور مرئی را فیلتر می کن. در حالی که فیلتر چهارم در طیف متان، کارایی دارد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.