نیروی دریایی آمریکا اعتراف کرد که ویدیوهای یوفوی بیشتری دارد، اما به این زودی انتظار دیدن آنها را نداشته باشید

0

یک سخنگوی نیروی دریایی آمریکا چهارشنبه (7 سپتامبر) نوشت: نیروی دریایی ایالات متحده ویدئوهای دیده نشده از اشیاء پرنده ناشناس (UFO) – یا پدیده‌های هوایی ناشناس (UAP) دارد که وزارت دفاع (DOD) ترجیح می‌دهد آنها را بررسی کند، اما این فیلم‌ها را به صورت عمومی منتشر نمی کند زیرا به امنیت ملی آمریکا آسیب می رساند.

این پذیرش در پاسخ به درخواست قانون آزادی اطلاعات (FOIA) ارائه شده توسط سایت شفافیت دولتی The Black Vault، که قبلاً هزاران صفحه از اسناد مربوط به بشقاب پرنده را دریافت شده. این سایت شفافیت دولتی  درخواست هایی به سیا و سایر سازمان های دولتی ارائه کرده بود.

در آوریل 2020 از نیروی دریایی به این طریق درخواست شد که اطلاعات بیشتری بدهد.  تنها یک روز پس از آن که نیروی دریایی سه ویدیو را که توسط خلبانان نیروی دریایی گرفته شده بود را از حالت طبق‌ بندی خارج کرد که نشان می داد هواپیماهای با فناوری پیشرفته به روش‌های به ظاهر غیرممکن حرکت می‌کنند.

پس Black Vault از نیروی دریایی درخواست کرد که  تمام ویدیوهای مرتبط با UAP را تحویل دهد.

پس از دو سال، دولت به این درخواست پاسخ دا و به طوری که در ابتدای این پست نوشتیم به بهانه امنیت ملی از انتشار ویدئوهای بیشتر خودداری خواهد کرد.

گرگوری کاسون، معاون دفتر FOIA نیروی دریایی در نامه‌ای در پاسخ گفت: «انتشار این اطلاعات به امنیت ملی آسیب می‌زند، زیرا ممکن است اطلاعات ارزشمندی در مورد عملیات، آسیب‌پذیری‌ها و/یا قابلیت‌های وزارت دفاع/دریایی در اختیار دشمنان قرار دهد». “هیچ بخشی از ویدئوها را نمی توان برای انتشار جدا کرد.”

کیسون اضافه کرد که نیروی دریایی تنها به این دلیل توانست سه ویدیویی  را که در آوریل 2020 منتشر شده بود را از حالت طبقه بندی خارج کند که این ویدیوها قبلاً به رسانه ها درز کرده بودند و قبلاً “به طور گسترده در حوزه عمومی مورد بحث قرار گرفته بودند.” یه همین علت نیروی دریایی امکان انتشار رسمی این فیلم را “بدون آسیب بیشتر به امنیت ملی” ممکن دانست.

واضح است که ارتش ایالات متحده تهدید بالقوه UAP را بسیار جدی می گیرد. در ماه مه 2022، وزارت دفاع آمریکا اولین جلسه استماع عمومی خود را در مورد بشقاب پرنده ها از دهه 1960 برگزار کرد. این جلسه اساساً در مورد گزارش ژوئن 2021 پنتاگون بحث می کرد که نشان می‌داد خلبانان نیروی دریایی ایالات متحده 144 مورد مشاهده UAP را از سال 2004 گزارش کرده‌اند.

اخیراً، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده که بودجه فدرال را برای افتتاح دفتر جدیدی که منحصراً بر مدیریت گزارش‌های مشاهده یوفو توسط ارتش، نیروی دریایی و نیروی هوایی ایالات متحده متمرکز است، دریافت خواهد کرد.

منبع

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.