بهترین فیلم های عبدالرضا اکبری به همراه خلاصه و معرفی و بیوگرافی

0

عبدالرضا اکبری از هنرپیشگان ایرانی است که در تئاتر، تلویزیون و سینما نقش آفرینی کرده است. او پدر پندار اکبری است. عبدالرضا اکبری در فیلم های سینمایی رهاتر از دریا، فرزند صبح، ایستگاه بهشت، اخراجی ها، دختری با کفش های کتانی، در سایه مادر و… حضور داشته است.

فیلم پلکان مرگ

کشته شدن جمشید ، پیمان افسر آگاهی را با چالشی جدی روبرو می کند زیرا متهم ردیف اول این قتل نامزد او مهتاب است . پیمان میان عشق و وظیفه باید یکی را انتخاب کند.

فیلم پلکان مرگ به کارگردانی عباس مرادیان در سال ۱۳۹۴ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر خانوادگی و درام می‌باشد. در این فیلم نسرین مقانلو، عبدالرضا اکبری، آرام جعفری، شهرزاد کمال زاده، پیمان دارابی، نفیسه روشن و ثریا قاسمی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم کی داده کی گرفته

دختری به نام سحر به بهانه مهریه، قصد کلاهبرداری از همسر آینده خود را دارد و در این بین درگیر ماجراهایی می شود…

فیلم کی داده کی گرفته به کارگردانی علیرضا شاه حسینی در سال ۱۳۹۳ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر خانوادگی و درام می‌باشد. در این فیلم نیما شاهرخ شاهی، عبدالرضا اکبری، امیر نوری، مجید شهریاری و سیاوش قاسمی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم رهاتر از دریا

کودکی ام را برایم با قصه ای دروغ تعریف کردند و من درون آن قصه پریدم. پدرم فرد دیگری است و مادرم زیر آوار انفجار آخرین نفس اش را برای پاسداری من از دست داده است و حالا من رهام در فیلم «رهاتر از دریا».

فیلم رهاتر از دریا به کارگردانی حمید طالقانی در سال ۱۳۹۰ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر خانوادگی و درام می‌باشد. در این فیلم علی عزیزی، عبدالرضا اکبری، شیوا خنیاگر، پروین مقدم زاده و عباس جهانبخش به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم ایستگاه بهشت

سروش نوازنده نابینایی است که دلباخته پرستارش می شود و همه تلاشش را می کند تا بینایی اش را به دست آورد و این تازه آغاز یک ماجرای عاشقانه است. در شبی که قرار است فردای آن عمل شود شبانه بیمارستان را ترک می کند و …

فیلم ایستگاه بهشت به کارگردانی نادر مقدس در سال ۱۳۸۵ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر عاشقانه و خانوادگی می‌باشد. در این فیلم شهاب حسینی، مهدی میامی، پوراندخت مهیمن، فرهاد اصلانی، سپیده خداوردی، عبدالرضا اکبری، معصومه میرحسینی و مریم صباغیان به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم بی پناه

چهار دختر دانشجو در خانه ای با هم زندگی می کنند و یکی از آنها رفتارهای مشکوک و دردسرسازی دارد که عاقبت مشخص می شود او…

فیلم بی پناه به کارگردانی اصغر فرزام در سال ۱۳۸۵ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر خانوادگی و درام می‌باشد. در این فیلم عبدالرضا اکبری، نگار فروزنده، شراره رخام، مجید حاجی زاده، علی اوسیوند، نفیسه روشن و ترلان پروانه به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم ابجد

داستان زندگی نوجوانی است که در محیطی مذهبی به هنر علاقه مند است، اما خانواده اش، هنر را در قالبی جدای قالب مرسوم می بیند.

فیلم ابجد به کارگردانی ابوالفضل جلیلی در سال ۱۳۸۱ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر درام و عاشقانه می‌باشد. در این فیلم عبدالرضا اکبری، فریبا خادمی، علی درخشنده، غلامرضا طباطبایی و مهدی مرادی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم دختری با کفش های کتانی

آیدین و تداعی که در پارک با هم آشنا شده بودند در حین گردش در پارک توسط مأمورین نیروی انتظامی متوقف شده و به کلانتری برده می شوند.

فیلم دختری با کفش های کتانی به کارگردانی رسول صدرعاملی در سال ۱۳۷۷ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر درام و خانوادگی می‌باشد. در این فیلم پگاه آهنگرانی، اکرم محمدی، محمود جعفری، بهمن زرین پور، مهدی میامی، مرتضی ضرابی، عبدالرضا اکبری، محمود عزیزی و داریوش مودبیان به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم روز شیطان

فیلم روز شیطان در ژانر اجتماعی محصول سال ۱۳۷۳ است. بهروز افخمی کارگردانی این فیلم را به عهده دارد. از دیگر آثار بهروز افخمی می توان به فیلمهای سن پطرزبورگ، روباه، شوکران، عقرب و… اشاره کرد. در این فیلم بازیگرانی چون آتیلا پسیانی، علی دهکردی، عبدالرضا اکبری و… اشاره کرد. یکی از گروهک های سلطنت طلب در پاریس طرحی برای براندازی در دست اجرا دارد و از حمایت بعضی از صاحبان قدرت در آمریکا برخوردار است. مرحله اول این طرح وارد کردن تدریجی قطعات یک بمب اتمی کوچک است.

فیلم روز شیطان به کارگردانی بهروز افخمی در سال ۱۳۷۳ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر جنایی و هیجان انگیز می‌باشد. در این فیلم آتیلا پسیانی، علی دهکردی، عبدالرضا اکبری، محمد فیلی و حمید طاعتی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم ماموریت آقای شادی

آقای شادی و همسرش، که هر دو بازرس بیمه های اجتماعی هستند، پس از سال ها ازدواج در انتظار نوزادی هستند که زندگی سوت و کور آنها را شادی و نشاط ببخشد. آن دو مسئول پیگیری پرونده کارگری می شوند که مسئول برق یکی از کارخانه های خصوصی بوده و پس از آتش سوزی کارخانه مقصر شناخته شده و دچار بیماری روانی شده است.

فیلم ماموریت آقای شادی به کارگردانی محمدرضا زهتابی در سال ۱۳۷۲ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر خانوادگی و کمدی می‌باشد. در این فیلم علیرضا خمسه، شهره لرستانی، عبدالرضا اکبری، پوراندخت مهیمن، جهانگیر فروهر و صدیقه کیانفر به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم صنوبرهای سوزان

هفت خانواده در خانه‌ای قدیمی که به خراب آباد موسوم است زندگی فلاکت باری دارند. تنها لذت آن‌ها این است که هر شب با تلویزیون محمد، که پادوی تماشاخانه‌ای در لاله زار است، خود را سرگرم می‌کنند.

فیلم صنوبرهای سوزان به کارگردانی عباس شیخ بابایی در سال ۱۳۶۸ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر درام و خانوادگی می‌باشد. در این فیلم بیژن امکانیان، مرتضی احمدی، جمیله شیخی، عبدالرضا اکبری و بهزاد فراهانی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم جدال در تاسوکی

علی، معلم جوان به یکی از روستاهای پرت افتاده ی سیستان می رود تا با یاری اهالی در آن جا مدرسه بسازد. او از همان ابتدا با مخالفت ببرک خان ، قاچاقچی شروری که مخالف با سواد شدن اهالی است، رو به رو می شود

فیلم جدال در تاسوکی به کارگردانی فرامرز قریبیان در سال ۱۳۶۵ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر اکشن و هیجان انگیز می‌باشد. در این فیلم عبدالرضا اکبری، مصطفی طاری، مرتضی احمدی، کاظم افرندنیا، ثریا حکمت، محمدتقی شریفی نوری و سام قریبیان به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم اتاق یک

سرهنگ ابراهیم علی اصغرلو، افسر چترباز، طی عملیاتی در کردستان به دست اعضای حزب کومله کردستان دستگیر می شود. چند بار اقدام به فرار می کند، اما دستگیر و به اتاق یک، که ویژه نگهداری محکومان به اعدام است انتقال می یابد و …

فیلم اتاق یک به کارگردانی رحیم رحیمی پور در سال ۱۳۶۵ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر جنگی می‌باشد. در این فیلم هوشنگ توکلی، عبدالرضا اکبری، احمد نصر، عباس نوذری و عطاءالله زاهد به هنرمندی پرداخته‌اند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.