بهترین فیلم های عنایت بخشی به همراه خلاصه و معرفی آنها و بیوگرافی

0

عنایت بخشی بازیگر ایرانی سینما، تئاتر و تلویزیون است.او طی پنج دهه کار هنری در بیش از ۱۵۰ اثر نمایشی ایفای نقش نموده و دارای گواهی نامه درجهٔ یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.وی با کارگردانان بسیاری چون ابراهیم گلستان، بهرام بیضایی، علی حاتمی، امیر نادری، مسعود کیمیایی، داریوش مهرجویی و داود میرباقری همکاری داشته است.

عنایت بخشی فعالیت در سینما را با بازی در فیلم آقای هالو (۱۳۴۹) آغاز کرد و پس از آن در فیلم های سینمایی چون تنگنا، ستارخان، گوزن ها، سناتور، شکار، مسافران، روز واقعه، سگ کشی، و مجموعه های تلویزیونی چون مرد اول، سربداران، سایه همسایه، امام علی، و پهلوانان نمی میرند به ایفای نقش پرداخته است.از دیگر کارگردانانی که وی سابقه همکاری با ایشان داشته می توان پرویز صیاد، ساموئل خاچیکیان، محمد متوسلانی، سیروس الوند، مهدی فخیم زاده، حسن فتحی، رسول صدرعاملی، سیدضیاءالدین دری، و سیروس مقدم را نام برد.


فیلم تعصب

دختر و پسری جوان که قصد ازدواج با یکدیگر را دارند اما در آزمایش ازدواج مشخص می شود که نمی شود با هم ازدواج کنند. چون هم خون هستند و خانواده هایشان با این ازدواج مخاف هستند.

فیلم تعصب به کارگردانی منوچهر مصیری در سال ۱۳۹۶ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر خانوادگی و درام می‌باشد. در این فیلم کاوه سماک باشی، مریم سلطانی، احسان فدایی، صدیقه کیانفر، مهدی سلوکی و عنایت بخشی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم شرف خانواده فاضل

با مرگ پدر خانواده آقای دکتر فاضل خانواده مرفه و ثروتمند او دچار گرفتاریها و دردسرهای پیش بینی نشده ای می شوند. دختر او به همراه همسرش که در خارج زندگی میکنند برای مراسم به تهران می آیند و برادر کوچک او برای استقبال به فرودگاه میرود اما همسر این خانم برای دیدن خانواده زنش شدیدا” استرس دارد و به همین دلیل خانمش به او دو قرص آرام بخش می دهد اما این قرص ها باعث به وجود آمدن کلی دردسر می شوند. بعد از انجام مراسم نیز پسر بزرگ خانواده متوجه می شود که پدرش همسر دیگری داشته و …

فیلم شرف خانواده فاضل به کارگردانی پوریا جاوید پور در سال ۱۳۹۲ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر کمدی و خانوادگی می‌باشد. در این فیلم شقایق دهقان، بهاره رهنما، رضا رشیدپور، بیژن بنفشه خواه، عنایت بخشی، مهتاج نجومی، شقایق احمدی و ماهان عبدی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم کبریت سوخته

کاوه با عابر پیاده ای تصادف می کند و به زندان می رود. او به طور غیرمنتظره ای توسط پدر همسرش حاجی توسلی با قید ضمانت آزاد می شود. کاوه بعد از آزادی متوجه می شود برادرش کشته شده و…

فیلم کبریت سوخته به کارگردانی کاظم معصومی در سال ۱۳۹۱ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر خانوادگی و درام می‌باشد. در این فیلم نیما شاهرخ شاهی، شاهرخ استخری، لیلا اوتادی، امیر رضا دلاوری، محسن افشانی، عنایت بخشی و سارا خوئینی ها به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم سایه جنایت

اکبر جوان مسافرکش که به تازگی نامزد کرده، در ماجرای دزدی اتومبیلش با یک عابر پیاده تصادف می کند که منجر به کشته شدن وی می گردد. مرشد محله و ستاره نامزد اکبر تصمیم می گیرند رضایت خانواده مقتول را جلب کنند اما با موضوع پرداخت مبلغ دیه روبرو می گردند که مبلغ فوق از توان آنها خارج است …

فیلم سایه جنایت به کارگردانی کامبیز کاشفی در سال ۱۳۸۷ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر اکشن و جنایی می‌باشد. در این فیلم عنایت بخشی، میرطاهر مظلومی و کامبیز کاشفی به هنرمندی پرداخته‌اند.

عنایت بخشی

فیلم ترانه کوچک زندگی

فیلم ترانه کوچک زندگی ، با محوریت مواد مخدر و متلاشی شدن بنیان خانواده در اثر اعتیاد می باشد…

فیلم ترانه کوچک زندگی به کارگردانی قادر قنبرزاده در سال ۱۳۸۶ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر خانوادگی و درام می‌باشد. در این فیلم عنایت بخشی، مهدی امینی خواه، زهرا اویسی، لعیا میر نصیری و بهرام عربیان به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم ساحره

مردی که همراه با مادر خود در خانه ای قدیمی زندگی می کند، به بازیگر تاتری علاقمند شده و با او ازدواج می کند. ولی کم کم شرایط غیر عادی می شود.

فیلم ساحره به کارگردانی داوود میرباقری در سال ۱۳۷۶ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر درام و وحشت می‌باشد. در این فیلم ویشکا آسایش، عنایت بخشی، اکرم محمدی، محسن شاه ابراهیمی، فریده سپاه منصور، سیروس گرجستانی و عزت الله رمضانی فر به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم گلها و گلوله ها

ساخت پلی بین دو روستای کردنشین، سبب الفت و اتحاد بیش از پیش دو طایفه می شود. در پی تحکیم دوستی دو طایفه دختر و پسری نیز از دو طایفه به ازدواج هم در می آیند و از این پس روزگار مساعدی را با یاری هم می گذرانند. اما اشرار که سودشان در تفرقه این دو طایفه است، مشکلاتی ایجاد می کنند و ….

فیلم گلها و گلوله ها به کارگردانی ناصر مهدی پور در سال ۱۳۷۰ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر اکشن می‌باشد. در این فیلم جمشید هاشم پور، چنگیز وثوقی، عنایت بخشی، پروین سلیمانی، مهناز اسلامی و سارا خوئینی ها به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم خانواده کوچک ما

جواد که از خانواده متمولی است، شیفته دختر فقیر قالیباف می شود. والدین مرد جوان با این وصلت مخالفت می کنند. جواد بر رأی خود پافشاری کرده و سرانجام به جهت ادامه مخالفت ها خانواده اش را ترک می کند. پس از آن طی حادثه ای سلامت خود را از دست می دهد.

فیلم خانواده کوچک ما به کارگردانی شاپور قریب در سال ۱۳۷۰ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر درام می‌باشد. در این فیلم جمشید مشایخی، عنایت بخشی و فاطمه طاهری به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم دلار

در فیلم دلار ، پلیس بین المللی از تعدادی مسافر ایرانی دلارهای تقلبی به دست می آورد و…

فیلم دلار به کارگردانی ناصر مهدی پور در سال ۱۳۶۷ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر هیجان انگیز می‌باشد. در این فیلم فرامرز قریبیان، صادق هاتفی، عنایت بخشی، آزیتا لاچینی و رضا آشتیانی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم شکار

احمد با یک کامیون حامل گوشت به سمت پایتخت در حرکت است. او عجله دارد تا قبل از زایمان همسرش محموله را تحویل بدهد و به زادگاهش بازگردد. در یکی از شهرهای بین راه توقف می کند و همان لحظه انفجاری در میدان شهر رخ می دهد و مجسمه ای که قرار بوده روز بعد پرده برداری شود منهدم می شود. احمد به سرعت از محل می گریزد. مأموران امنیتی به او مظنون می شوند و پس از آزادی، در راه بازگشت با جوانی به نام مصطفی همراه می شود که به تازگی از زندان آزاد شده است. مأموران جاده را بسته اند. . کامیون از میان آن ها عبور می کند ولی ….

فیلم شکار به کارگردانی مجید جوانمرد در سال ۱۳۶۶ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر درام و خانوادگی می‌باشد. در این فیلم پرویز پرستویی، خسرو شکیبایی، عنایت بخشی، علی آقاجانیان و منیژه سلیمی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم محکومین

در گرماگرم انقلاب چند مأمور امنیتی فرزند یک جواهر فروش را به قصد اخاذی می ربایند و پس از گرفتن مقدار زیادی جواهر او را رها می کنند. عباس و پرویز دو تن از ربایندگان، همدستان خود را فریب می دهند و با جواهرات می گریزند.

فیلم محکومین به کارگردانی ناصر محمدی در سال ۱۳۶۶ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر اکشن و هیجان انگیز می‌باشد. در این فیلم عنایت بخشی، نرسی گرگیا، خسرو امیرصادقی، رضا کرم رضایی، جمشید لایق، نعمت الله گرجی، اصغر جلالیان، فرهاد محبت، مهری ودادیان، مرتضی نیکخواه، شاپور بخشایی و ایرج صفدری به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم تفنگ شکسته

بکتاش، معدن فیروزه ی وزیر صنایع و معادن را در روستای قلعه بالا اداره می کند. آقاعمو و گروهی از اهالی روستا از جمله قادر در معدن به کار مشغولند. قادر قطعه ای فیروزه می یابد و به آقاعمو می دهد. عوامل بکتاش قادر را در معدن به قتل می رسانند و…

فیلم تفنگ شکسته به کارگردانی مهدی معدنیان در سال ۱۳۶۴ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر اکشن و هیجان انگیز می‌باشد. در این فیلم عنایت بخشی، فخری خوروش، کیومرث ملک مطیعی، منوچهر حامدی و کاظم افرندنیا به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم یوزپلنگ

در فیلم یوزپلنگ ، یکی از صاحب منصبان حکومت که پیش از انقلاب به خارج از کشور رفته است، از بازگشت به کشور می ترسد…

فیلم یوزپلنگ به کارگردانی ساموئل خاچیکیان در سال ۱۳۶۴ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر اکشن و هیجان انگیز می‌باشد. در این فیلم جمشید هاشم پور، مجید مظفری، رضا رویگری، رضا آشتیانی، ناصر گیتی جاه، عنایت بخشی و محمدعلی ورشوچی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم پیراک

پیرمردی به نام پیراک از راه حمل و نقل ماهی های صیادان برای شخصی به نام کریم سماک ،گذران عمر می کند. فرزند او، علی، در زاهدان دوره ی خدمت اجباری را می گذراند. علی در درگیری با قاچاقچیان مواد مخدر کشته می شود، هم قطار علی، عباس، خبر را به پیراک میدهد.

فیلم پیراک به کارگردانی کوپال مشکوت در سال ۱۳۶۳ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر اکشن و هیجان انگیز می‌باشد. در این فیلم جمشید مشایخی، عنایت بخشی، شهاب عسگری، حمیده خیرآبادی، گوهر گلکار، کاظم افرندنیا، علی عسگری و احمد بهروزی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم مشت

احمد خیرآبادی، پس از زخمی شدن در جبهه جنگ برای مداوا و استراحت به تهران برمی گردد. پدر احمد فوت کرده و مادرش به کمک او نیاز دارد. ربابه، نامزد احمد و بسیاری از دوستانش از احمد می خواهند که در تهران بماند. تا اینکه…

فیلم مشت به کارگردانی سیامک اطلسی در سال ۱۳۶۳ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر اکشن می‌باشد. در این فیلم بهزاد جوانبخش، عنایت بخشی، منوچهر حامدی، محمدعلی ورشوچی، ثریا حکمت، مهری مهرنیا، نعمت الله گرجی و علی محزون به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم سناتور

استوار حقگو مقدار زیادی هروئین را که در کامیونی جاسازی شده است، کشف می کند. علی حقیقت، راننده کامیون، از وجود هروئین ها اظهار بی اطلاعی می کند. با اطلاعاتی که علی در اختیار استوار حقگو می گذارد استوار در می یابد که شبکه ورود و توزیع هروئین…

فیلم سناتور به کارگردانی مهدی صباغ زاده در سال ۱۳۶۲ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر اکشن و هیجان انگیز می‌باشد. در این فیلم مهدی صباغ زاده، فرامرز قریبیان، بیژن امکانیان، عنایت بخشی، مظفر سلطانی، پریدخت اقبالپور، سعید نیوندی، بهزاد رحیم خانی، شاپور بخشایی، حسن نوروزی وفا، علی کنگرلو، فرهاد خانمحمدی و حسین صفاریان به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم میرزا کوچک خان

مبارزه میرزا کوچک خان در کنار دکتر حشمت، خالو قربان و دیگر یارانشان بر ضد دولت مرکزی مقارن است با جنگ جهانی دوم. لشکری از پایتخت برای در هم کوبیدن نهضت جنگلیان گسیل می شود و میرزا ….

فیلم میرزا کوچک خان به کارگردانی امیر قویدل در سال ۱۳۶۲ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر بیوگرافی و درام می‌باشد. در این فیلم ولی الله مؤمنی، سیروس قهرمانی، شهروز رامتین، کاظم افرندنیا، عنایت بخشی، شهاب عسگری، مرتضی نیکخواه، فرهاد محبت، داوود موثقی، امرالله صابری، شهروز ملک آرایی، بهرام زند، خسرو امیرصادقی، منوچهر اسماعیلی و هوشنگ بهشتی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم تفنگدار

تفنگدار فیلمی به کارگردانی و نویسندگی جمشید حیدری محصول سال ۱۳۶۲ است.در اواخر سلطنت قاجار مردم روستاها و شهرهای شمال و جنوب کشور زیر فشار قرار می گیرند تا آذوقه قوای بیگانه را تأمین کنند. در یکی از روستاهای شمالی یکی از اهالی به نام الهیار استادگی می کند و به وسیلهٔ قزاق ها دستگیر می شود. سید مراد، که مردم به او تأسی می جویند، برای نجات الهیار می کوشد. الهیار کشته می شود. موعظه های سید مراد موجب می شود گروهی از روستائیان مخالفت خود را زیر نظر خلیل نامی علنی کنند. فرماندهان قزاق که شورش را زیر سر سید مراد می بیند دستور دستگیری او را می دهند. مردم بی حرمتی به سید را تاب نمی آورند و به قزاق خانه حمله می برند و در نبرد با قزاق ها پیروز می شوند.

فیلم تفنگدار به کارگردانی جمشید حیدری در سال ۱۳۶۲ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر اکشن و جنایی می‌باشد. در این فیلم جمشید مشایخی، مهدی فخیم زاده، آهو خردمند، داوود رشیدی، عنایت بخشی و مجید مظفری به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم موج طوفان

در یکی از بنادر جنوب صیادی به نام عاشور بزرگترین مروارید را صید می کند. سودجویان و دلالها مروارید در صددند تا مروارید را از چنگ او در آورند. بین عاشور و دلالها نزاع سختی در می گیرد. عاشور ناخواسته یکی از آنها را به قتل می رساند…

فیلم موج طوفان به کارگردانی منوچهر احمدی در سال ۱۳۶۰ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر اکشن و هیجان انگیز می‌باشد. در این فیلم منوچهر احمدی، محبوبه بیات، هادی اسلامی، عنایت بخشی، بهروز مسروری، گلچهره سجادیه، شاهرخ غیاثی و معصومه تقی پور به هنرمندی پرداخته‌اند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.