بهترین فیلم های هادی اسلامی به همراه خلاصه و معرفی آنها و بیوگرافی

0

هادی اسلامی بازیگر تئاتر، سینما، تلویزیون ایرانی بود.وی در سال ۱۳۶۴ برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد برای فیلم اتوبوس شد.اسلامی فعالیت هنری خود را از دوره دبیرستان شروع کرد. سپس در دانشکده تئاتر به تحصیل پرداخت و با مدرک فوق دیپلمِ این رشته، در سال ۱۳۴۲ فارغ التحصیل شد. در همان سال با بازی در نمایشنامه روسری قرمز به جرگه هنرمندان حرفه ای تئاتر پیوست. از زمان تحصیل در دبیرستان به بازیگری در تئاتر پرداخت و پس از اتمام تحصیلات متوسطه در سال ۱۳۴۶ نمایشنامه «زیرگذر لوطی صالح» را که خود او ان را نوشته بود به صحنه برد که با موفقیت فراوان روبرو شد.او در فیلم های بسیاری ظاهر شد که عبارتنداز:موج طوفان، مرگ سفید، ملخ زدگان، مترسک، آوار، معما، میهمانی خصوصی، قصه زندگی، آشیانه مهر، مقاومت، بهار در پائیز، جهیزیه برای رباب، سرب، شاخه های بید، خواستگاری، دل نمک، قطب مخوف، شتاب زده، ساده لوح، مستأجر، طعمه و…

فیلم طعمه

اعضای یک گروه قاچاق مواد مخدر، مردی به نام غلام را یک روز پس از آزادی اش از زندان به قتل می رسانند و …

فیلم طعمه به کارگردانی فرامرز صدیقی در سال ۱۳۷۱ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر اکشن می‌باشد. در این فیلم فرامرز قریبیان، جمشید هاشم پور، رضا رویگری، هادی اسلامی و کامران باختر به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم تبعیدی ها

پس از کودتای بیست و هشتم مردادماه سال ۱۳۳۲ تعدادی روزنامه نگار، افراد آزادی خواه و مبارز و افسران ضد کودتا دستگیر و پس از محاکمه در دادگاه های فرمایشی به منطقه ای خشک و گرم در جنوب کشور تبعید می شوند و …

فیلم تبعیدی ها به کارگردانی جهانگیر جهانگیری در سال ۱۳۷۰ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر اکشن و هیجان انگیز می‌باشد. در این فیلم فرامرز قریبیان، هادی اسلامی، حبیب اسماعیلی، مجید میرزاییان و مهدی آریان نژاد به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم ساده لوح

ساده لوح، فیلمی در ژانر کمدی-خانوادگی به نویسندگی «پرویز نوری» و «مهدی فخیم زاده» و کارگردانی «مهدی فخیم» و محصول سال ۱۳۷۰ سینمای ایران است. داستان این فیلم درمورد مردی به اسم «رحمان» است. او با پولی که به بهانه تهیه مسکن از مردم به دست آورده، می گریزد و در مسافرخانه ای پناه میگیرد که توسط دو دوست به نام های «غلام» و «عبدالله» اداره می شود. طی حادثه ای، ظاهراً رحمان به قتل می رسد. مظنونین اصلی در این حادثه غلام و عبدالله هستند اما آن دو که گناهی مرتکب نشده اند، ناچارا می گریزند. ده سال بعد، وقتی به شهر خود باز میگردند در می یابند که …

فیلم ساده لوح به کارگردانی مهدی فخیم زاده در سال ۱۳۷۰ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر کمدی و خانوادگی می‌باشد. در این فیلم هادی اسلامی، حبیب اسماعیلی، خسرو امیرصادقی، پوراندخت مهیمن و مریم صفایی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم شاخه های بید

حدود صد سال پیش، رعیت کاردان و باتجربه ای به نام خالومراد با چهار پسر جوان خود که هرکدام استاد حرفه خودش است، زندگی مرفهی را می گذراند. خان روستا می خواهد اموال او را از چنگش دربیاورد و او و خانواده اش را فراری می دهد. آن ها به روستای دیگری می روند، اما مردم آن روستا و خان آنجا استقبال گرمی از آن ها نمی کنند. آن ها با تلاش زیاد خودشان را در دل روستاییان جا می کنند و …

فیلم شاخه های بید به کارگردانی امرالله احمدجو در سال ۱۳۶۷ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر درام و خانوادگی می‌باشد. در این فیلم جمشید مشایخی، رضا کرم رضایی، جمشید لایق، هادی اسلامی، رضا رویگری، محمود پاک نیت، منوچهر آذری، حسین خانی بیک، عزت الله مقبلی، محمد فیلی، آتش تقی پور، پردیس افکاری، فرهاد فخرالدینی و حسین جعفریان به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم سرب

«سرب»، فیلمی به کارگردانی و نویسندگی مسعود کیمیایی است که برنده دو سیمرغ بلورین و نامزد چندین سیمرغ بلورین از هفتمین جشنواره فیلم فجر شده است. این فیلم درباره زن و شوهر یهودی جوانی است که در اواخر دهه ۲۰ شمسی قصد مهاجرت به سرزمین های اشغالی قدس را دارند. اما یک سازمان یهودی با آن ها مخالفت می کند و عموی آن ها را به قتل می رساند. این زوج ایرانی مجبور می شوند فرار کنند و پس از آن با مشکلات دیگری رو به رو می شوند.

سریال سرب به کارگردانی مسعود کیمیایی در سال ۱۳۶۶ ساخته شده است. این سریال محصول کشور ایران و در ژانر درام و خانوادگی می‌باشد. در این سریال هادی اسلامی، جلال مقدم، فریماه فرجامی، امین تارخ، جمشید مشایخی و فتحعلی اویسی به هنرمندی پرداخته‌اند.
قسمت‌های

فیلم بهار در پاییز

پدر و مادر چهار برادر در بمباران شهرستان کشته می شوند و هیچ اثری از جنازه شان بدست نمی آید. چهار پسر آن ها راهی شهر شهر محل تولدشان شده و در آنجا با خانهٔ ویران شده شان روبرو می شوند و …

فیلم بهار در پاییز به کارگردانی مهدی فخیم زاده در سال ۱۳۶۶ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر خانوادگی می‌باشد. در این فیلم هادی اسلامی، جعفر والی، مهدی فخیم زاده، پرویز پورحسینی، مصطفی طاری، فردوس کاویانی، خسرو امیرصادقی، محبوبه بیات، ثریا حکمت و پوراندخت مهیمن به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم مقاومت

با آغاز جنگ، یک گروه داوطلب و بسیجی قصد رفتن به آبادان را دارند، تا در شکستن محاصره شهر سهیم باشند. افسر فرمانده، انتقال داوطلبان به آبادان را ناممکن می‌داند.بنا به پیشنهاد یکی از داوطلبان، تصمیم به سفر از راه دریا می‌گیرند. ناخدا زبیر تنها فردی است که برای کمک‌های پشت جبهه از راه دریا راهی آبادان است، ولی لنج او گنجایش بیست داوطلب جنگی با آذوقه و مهمات را ندارد. وجود کوسه‌ها، توفان دریایی، تشنگی و حضور در منطقه جنگی با دشمن همگی را تهدید می‌کند، تا اینکه…

فیلم مقاومت به کارگردانی احمد نیک آذر در سال ۱۳۶۵ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر جنگی و ماجراجویی می‌باشد. در این فیلم هادی اسلامی، ایرج طهماسب، احمد عباسقلی، محمد امین و محسن شایان فر به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم آشیانه مهر

داستان فیلم بر محور دو خانواده است. خانواده نخست بر اثر تصادف دخترشان زهره را از دست داده اند و خانواده دوم که بر اثر بمباران دشمن، بجز یک نوجوان جاسم، همگی شهید شده اند. پدر او هاشم بندری در مأموریت بوده، با وجود تأثر شدیدی که از این واقعه دارد ، به جهت اعزام به مأموریت های مختلف، همچنان قادر نیست تا تنها بازمانده خانواده را نگهداری کند. پدر خانواده اول در نظر دارد جاسم را به جمع خانواده خویش وارد کند اما مادر زهره که به شدت متألم از فقدان دخترش است درخصوص پذیرش جاسم تردید دارد. وی پس ماجراهایی با یاری همسرش و دکتر روانشناس، خاطرات تلخ گذشته را به فراموشی سپرده و سرانجام جاسم را به عنوان فرزند خود می پذیرد.

فیلم آشیانه مهر به کارگردانی جلال مقدم در سال ۱۳۶۳ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر خانوادگی و درام می‌باشد. در این فیلم جهانگیر الماسی، پروانه معصومی، هادی اسلامی و پروین سلیمانی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم ملخ زدگان

در فیلم ملخ زدگان ، مزارع پر محصول یک روستای کویری، در فصل برداشت گندم است. تلاش اهالی برای دفع ملخها بی نتیجه می ماند و محصول نابود می شود. چند تن از اهالی که تاب تحمل این ضربه اقتصادی و روحی را ندارند، خود را ملخ می پندارند و در جست وجوی گندم راهی بیابانها و گندمزارها می شوند؛ و موقعی که مزارع را خالی می بینند با هجوم به روستا اموال مردم را غارت می کنند. اهالی ابتدا با آنها مدارا می کنند، سپس در مرافعه ای خونین ملخ زدگان را از پا درمی آورند. با نابودی آنها روستا آرامش خود را بازمی یابد. لوکیشن این فیلم در روستای محمدآباد همایونی در شهرری بوده است….

فیلم ملخ زدگان به کارگردانی ناصر محمدی در سال ۱۳۶۲ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر خانوادگی و درام می‌باشد. در این فیلم ناصر واثق، فخری خوروش، جعفر والی، هادی اسلامی و نعمت الله گرجی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم دست شیطان

پس از ماجرای طبس و عدم موفقیت آمریکا در نجات گروگان هایش، جاسوسی تحت عنوان عکاس به ایران وارد شده و سعی دارد از محل نگهداری گروگان ها کسب اطلاع کند. ماموران امنیتی رد این جاسوس را پیدا کرده و به بخشی از عکس ها و اسلایدهای وی دست می یابند و در پی یک عملیات تعقیب و گریز وی را قبل از اینکه از مرز خارج شود دستگیر میکنند…

فیلم دست شیطان به کارگردانی حسین زندباف در سال ۱۳۶۰ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر درام می‌باشد. در این فیلم محمدعلی کشاورز، هادی اسلامی، محبوبه بیات، آرش تاج تهرانی، عنایت الله شفیعی، هادی مقدم دوست، علی ترابی، حسین خانی بیک و کیومرث ملک مطیعی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم موج طوفان

در یکی از بنادر جنوب صیادی به نام عاشور بزرگترین مروارید را صید می کند. سودجویان و دلالها مروارید در صددند تا مروارید را از چنگ او در آورند. بین عاشور و دلالها نزاع سختی در می گیرد. عاشور ناخواسته یکی از آنها را به قتل می رساند…

فیلم موج طوفان به کارگردانی منوچهر احمدی در سال ۱۳۶۰ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر اکشن و هیجان انگیز می‌باشد. در این فیلم منوچهر احمدی، محبوبه بیات، هادی اسلامی، عنایت بخشی، بهروز مسروری، گلچهره سجادیه، شاهرخ غیاثی و معصومه تقی پور به هنرمندی پرداخته‌اند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.