بهترین فیلم های پرویز پورحسینی به همراه خلاصه و معرفی آنها و بیوگرافی

0

پرویز پورحسینی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ایرانی است. وی در سال ۱۳۴۸ وارد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد و از رشته بازیگری در سال ١٣۵۴ فارغ التحصیل شد.

فیلم جاده قدیم

مینو که زنی موفق و مدیر است ، در شب سال نو دچار حادثه ای دلخراش و جبران ناپذیر می شود.

فیلم جاده قدیم به کارگردانی منیژه حکمت در سال ۱۳۹۷ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر درام می‌باشد. در این فیلم مهتاب کرامتی، آتیلا پسیانی، ترلان پروانه، شیرین یزدان بخش، هدی زین العابدین، بهناز جعفری، پرویز پورحسینی، محمدرضا غفاری و لیلی رشیدی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم متهم

فیلم کوتاه «متهم»،برای شرکت در جشنواره فیلم کوتاه تهران ساخته شده است و داستان این فیلم درمورد تجاوز است.

فیلم متهم به کارگردانی مهدی شیخوند و دریا نظری در سال ۱۳۹۶ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر فیلم کوتاه می‌باشد. در این فیلم پرویز پورحسینی، سیامک صفری، لوون هفتوان، دریا نظری و مهدی شیخوند به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم خط بریل

این نمایش کاری از گروه تئاتر جیرجیرک به کارگردانی مهدی شیخوند و دریا نظری است و در خلاصه داستان این نمایش آمده است : میخواستن با خط بریل رو تنم بنویسن. با خط بریل رو تنم نوشتن. من داد زدم، ترکیدم، اما انگار نه انگار. هیچکس نشنید…

فیلم خط بریل به کارگردانی مهدی شیخوند و دریا نظری در سال ۱۳۹۶ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر تئاتر و فیلم کوتاه می‌باشد. در این فیلم دریا نظری، مهدی شیخوند، علی خونساری، پرویز پورحسینی، سیامک صفری، لوون هفتوان و فهیمه گردان به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم قاتل اهلی

فیلم قاتل اهلی با بازی پرویز پرستویی و کارگردانی مسعود کیمیایی در مورد دکتر جلال سروش، کارآفرین موفق بخش خصوصی است که میخواهد خیانت های شرکت پیسارو که مافیای قدرت و ثروت است را افشا کند و در این راه …

فیلم قاتل اهلی به کارگردانی مسعود کیمیایی در سال ۱۳۹۵ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر اکشن و درام می‌باشد. در این فیلم پرویز پرستویی، امیر جدیدی، پگاه آهنگرانی، پرویز پورحسینی، حمیدرضا افشار، حمیدرضا آذرنگ، رضا رشیدپور، لعیا زنگنه، یغما گلرویی، پولاد کیمیایی و سعید پیردوست به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم حرفه ای

در فیلم حرفه ای، سرگرد تیموری از طرف مافوق خود برای کشتن یک سرهنگ نیروی کماندو مامور می شود و…

فیلم حرفه ای به کارگردانی اسماعیل فلاح پور در سال ۱۳۷۵ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر اکشن و هیجان انگیز می‌باشد. در این فیلم چنگیز وثوقی، پرویز پورحسینی، حسین خانی بیک، جمشید شاه محمدی و پریسا پورشفیع به هنرمندی پرداخته‌اند.

 پرویز پورحسینی

فیلم بلندی های صفر

مردی جوان که تحصیلات خود را در رشته ی نقاشی به پایان رسانیده است پس از بازگشت به روستای خود به خانه ای قدیمی و متروک پناه می برد تا به دور از سر و صداها داستانی را که دغدغه ی سال های جوانی او بوده است به پایان برساند…

فیلم بلندی های صفر به کارگردانی حسینعلی لیالستانی در سال ۱۳۷۲ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر خانوادگی و درام می‌باشد. در این فیلم شاهرخ غیاثی، پرویز پورحسینی، جلال مقدم، مرتضی احمدی، اسماعیل خلج و محمد مهدی شکوری مقدم به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم دره شاپرک ها

اخترشناس کهن سالی پس از تشخیص دادن تاریخ کسوف سه نوه اش رشید، جمشید و خورشید را به سرزمین عسلی می فرستد تا طلسم غول سنگی را که آسایش اهالی را سلب کرده است، بشکنند. کوچک ترین برادر به نام خورشید شجاعانه با کوه غول سنگی به مبارزه بر می خیزد و به کمک دختر عمویش ترمه و کودکان پر نشاط سرزمین عسلی و راهنمایی های خردمندانه پدربزرگش نشاط و شادمانی را به سرزمین اجدادی خود باز می گرداند.

فیلم دره شاپرک ها به کارگردانی فریال بهزاد در سال ۱۳۷۰ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر درام و خانوادگی می‌باشد. در این فیلم پرویز پورحسینی، اکرم محمدی، پیام آزادی، شاهد احمدلو و سعید شیخ زاده به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم دو سرنوشت

دو سرنوشت فیلمی به کارگردانی و نویسندگی مهران تأییدی ساختهٔ سال ۱۳۶۸ است. جلال، که مستخدم خانهٔ دکتر یوسفی است، ناخواسته مرتکب قتل می شود و ماجرا را برای دکتر بازگو می کند؛ اما موقع بازجویی دکتر را به عنوان قاتل معرفی می کند..

فیلم دو سرنوشت به کارگردانی مهران تأییدی در سال ۱۳۶۸ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر خانوادگی و درام می‌باشد. در این فیلم پرویز پورحسینی، ولی شیراندامی، مهین شهابی، مرجانه گلچین و کاظم افرندنیا به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم کشتی آنجلیکا

سال ها پیش کشتی آنجلیکا با محمولهٔ ارزشمندی از طلا و نقره در دریا غرق شده است. احمد بیک موفق می شود محل غرق شدن کشتی را بیابد و در پی خارج ساختن گنجینهٔ آن برآید. او برای این کار با پسر حاکم شیراز و به شرط تقسیم غنایم عازم محل غرق کشتی آنجلیکا می شود اما …

فیلم کشتی آنجلیکا به کارگردانی محمد بزرگ نیا در سال ۱۳۶۷ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر اکشن و ماجراجویی می‌باشد. در این فیلم عزت الله انتظامی، داریوش ارجمند، مهدی فتحی، پرویز پورحسینی و آتیلا پسیانی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم بهار در پاییز

پدر و مادر چهار برادر در بمباران شهرستان کشته می شوند و هیچ اثری از جنازه شان بدست نمی آید. چهار پسر آن ها راهی شهر شهر محل تولدشان شده و در آنجا با خانهٔ ویران شده شان روبرو می شوند و …

فیلم بهار در پاییز به کارگردانی مهدی فخیم زاده در سال ۱۳۶۶ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر خانوادگی می‌باشد. در این فیلم هادی اسلامی، جعفر والی، مهدی فخیم زاده، پرویز پورحسینی، مصطفی طاری، فردوس کاویانی، خسرو امیرصادقی، محبوبه بیات، ثریا حکمت و پوراندخت مهیمن به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم سراب

اصر فرهمند، معلم ریاضی شهرستان، با اصرار همسرش خود را به مرکز منتقل می کند. از همان آغاز با مشکلات گوناگون مالی روبه رو می شود. فرزندشان گم می شود. دوست و همکار سالمند ناصر با تلاش بسیار کودک را می یابد و بر اثر خستگی و هیجان سکته می کند و می میرد. ناصر تصمیم می گیرد به شهرستان بازگردد. زن ابتدا خانه را به اعتراض ترک می کند اما در پایان با همسر و فرزندش همراه می شود.

فیلم سراب به کارگردانی سعید اسدی و حمید تمجیدی در سال ۱۳۶۵ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر درام و خانوادگی می‌باشد. در این فیلم پرویز پورحسینی، محبوبه بیات، جمشید مشایخی، قاسم پاکرو و سعید اسدی به هنرمندی پرداخته‌اند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.