این عکس ماکرو از چهره یک مورچه، مناسب یک فیلم ترسناک است!

1

عکاسی به نام یوجنیوس کاوالیوسکاس این عکس ماکرو باورنکردنی و در عین حال وحشتناک را از یک مورچه‌ گرفته. عکس انگار از یک فیلم ترسناک انتخاب شده است.

کاوالیوسکاس در مسابقه عکاسی نیکون Small World شرکت کرد و در آنجا عکسش به عنوان یک عکس متمایز شناحته شد.

این عکس که در Reddit توجه زیادی را به خود جلب کرد، به نظر می‌رسد با دوربین Canon R7 و بزرگنمایی لنز شیئی Mitutoyo 5X گرفته شده.

تصویر ترسناک شبیه یک چهره است. اما دقت کنید که «چشم» این عکس اصلاً چشم نیست. آنها در واقع پایه آنتن‌ها هستند. زاویه هوشمندانه به بیننده القا می‌کند که چهره ای انسان‌نما را ببیند و ظاهری شیطانی به مورچه می‌دهد.

آن چشم‌ها فقط قسمت‌های چرخان آنتن هستند. شما نمی‌توانید چشم ها را در این تصویر ببینید، بنابراین این چیزی است که به آن نگاه شیطانی‌تر می‌دهد.

یکی دیگر از کاربران ردیت توضیح می‌دهد که چهره خشمگینی که انسان‌ها می بینند به لطف پدیده‌ای به نام پاریدولیا است که من قبلا در یک پزشک مفصل در موردش نوشته‌ام و به طور خلاصه تمایل به دیدن الگویی به خصوص به صورت چهره انسان در یک شیء نامربوط است.

برخی تشبیه کرده‌اند که مورچه وحشتناک شبیه شخصیتی از ارباب حلقه‌ها است، به ویژه شخصیت‌های اورک که در موردور زندگی می کنند.

گرفتن این عکس از نر تکنیکی اصلا ساده  نبوده. این به این دلیل است که بخشی که در فوکوس است مانند یک برش نازک است. عکاس می‌بایستی همه آن را در فرآیندی به نام انباشتن فوکوس روی هم قرار بدهد. پس از آن، تصویر را پردازش کند تا برخی از رنگ‌ها را نمایان کند و تصویر را واضح‌تر کند.

کارهای بیشتری از Kavaliauskas را می توانید در وب سایت و اینستاگرام او بیابید .

 
1 نظر
  1. آلابست | Alabest می گوید

    من دیگه با هیچ مورچه ای درگیر نمیشم 🙂

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.