فیلم انولا هلمز ۲ – بررسی و نقد و تحلیل

0

انولا هلمز ۲Enola Holmes 2 یک فیلم معمایی محصول ۲۰۲۲ و دنباله فیلم ۲۰۲۰ Enola Holmes است که در هر دوی آن‌ها میلی بابی براون به عنوان شخصیت اصلی، خواهر نوجوان شرلوک هلمز، کارآگاه مشهور دوران ویکتوریا، بازی می‌کند. این فیلم را هری بردبیر بر اساس فیلمنامه‌ای از جک تورن کارگردانی کرده است که اقتباسی از مجموعه کتاب اسرار انولا هلمز نوشته نانسی اسپرینگر است.

برخلاف نسخه قبلی خود، این فیلم یکی از رمان‌های اسپرینگر را اقتباس نمی‌کند. [۲] علاوه بر براون، هنری کاویل، لوئیس پارتریجسوزی ووکوما، ادیل اختر و هلنا بونهام کارتر نقش‌های مکمل خود را بازی می‌کنند، در حالی که دیوید تیولیس و شارون دانکن بروستر به بازیگران می‌پیوندند.


انولا آژانس کارآگاهی خود را راه‌اندازی می‌کند، اما برخلاف برادر کارآگاه معروفش شرلوک هلمز، برای به دست آوردن مشتری تلاش می‌کند. دختری به نام بسی از انولا می‌خواهد تا خواهر گمشده‌اش سارا چپمن را پیدا کند. بسی انولا را به کارخانه می‌برد، کارخانه‌ای که در حال حاضر یک بیماری همه گیر مرگبار تیفوس را تجربه می‌کند و با مای که در کنار خواهران کار می‌کرد، روبرو می‌شود.

انولا مای را به تئاتر پاراگون، جایی که میو سارا به عنوان رقصنده کار می‌کنند، دنبال می‌کند. او نامه‌ای را پیدا می‌کند که یک عاشق مخفی برای سارا نوشته است. در راه خانه، انولا با شرلوک مست مواجه می‌شود و او را به خانه ۲۲۱B Baker Street می‌آورد. او در تلاش است تا آخرین پرونده‌اش را که مربوط به باج‌گیری مقامات دولتی است، حل کند، اما نمی‌تواند صاحب حساب‌هایی را که پول در آن ارسال می‌شود، ردیابی کند.

انولا استنباط می‌کند که شعر رمزی است که به خانه‌ای در Whitechapel منتهی می‌شود. در آنجا، میرا در حال مرگ بر اثر ضربه چاقو می‌بیند. انولا یک قطعه موسیقی را در لباس می‌کشف می‌کند اما توسط سرپرست Grail که او را به قتل متهم می‌کند صحبت می‌کند.

انولا به آپارتمان شرلوک می‌گریزد و استنباط می‌کند که معشوقه سارا در یک مهمانی میزبان خانواده لیون خواهد بود. در آنجا، سیسیلی، یک نجیب‌زاده دوست، و میرا تروی، وزیر خزانه داری لرد چارلز مک اینتایر را ملاقات می‌کند. انولا با Tewkesbury آشنا می‌شود که به او نحوه رقصیدن را می‌آموزد تا بتواند فرصتی برای نزدیک شدن به ویلئام لیون، پسر صاحب کارخانه کبریت‌سازی و معشوقه سارا پیدا کند.

در همین حال، شرلوک پیامی را در نقشه باج‌گیری از مغز متفکر خود، موریارتی، گرد هم می‌آورد. انولا قبل از اینکه بتواند با ویلئام صحبت کند توسط گریل دستگیر می‌شود، اما شرلوک از مادرشان ائودورا و همکار رادیکالش ادیت دعوت می‌کند تا انولا را از زندان بیرون کنند.

هنگام بازدید از توکسبری، انولا متوجه می‌شود که سارا سیسلی است و او، میو ویلئام متوجه شده بودند که فسفر سفید، نه تیفوس، کارگران را می‌کشد و قصد داشتند آن را افشا کنند. توکسبری و انولا به عشق خود به یکدیگر اعتراف می‌کنند و به کارخانه ‌می‌روند و در آنجا با شرلوک ملاقات می‌کنند و ویلئام را مرده می‌بینند. این سه نفر استنباط کردند که لرد مک اینتایر با پدر ویلئام قراردادی بسته بود تا از فسفر ارزان قیمت برای افزایش سود استفاده کند.

گروه بعد از اینکه متوجه شدند که نت نقشه‌ای از تئاتر است به سمت پاراگون ‌می‌روند. در آنجا سارا یافته‌های انولا را تأیید می‌کند و اعتراف می‌کند که او و ویلئام برای افشای مک اینتایر به کمک توکسبری نیاز داشتند. گریل و چند پلیس از راه می‌رسند و درگیری شروع می‌شود که منجر به مرگ گریل می‌شود.

لرد مک اینتایر با لسترید وارد می‌شود. او شواهد معاملات و تلاش برای دستگیری سارا را می‌سوزاند، اما شرلوک و انولا استنباط می‌کنند که میرا تروی موریارتی است و مسئول باج‌گیری و قتل است. میرا به بازداشتگاه منتقل می‌شود.

سارا، بسی و انولا به دختران مسابقه کارخانه اطلاع می‌دهند و آن‌ها را متقاعد می‌کنند که اعتصاب کنند. مک اینتایر با کمک توکسبری دستگیر می‌شود، در حالی که موریارتی از بازداشت پلیس فرار می‌کند. انولا دفتر جدیدی در مغازه ادیت راه‌اندازی می‌کند. توکسبری به طور جدی از او خواستگاری کرده است و انولا را به یک توپ دعوت می‌کند.

در یک صحنه میانی، دکتر جان واتسون از شرلوک استقبال می‌کند، که توسط انولا به عنوان همکار شرلوک تنظیم شده بود.

بازیگران

میلی بابی براون در نقش انولا هلمز

سوفیا استاورینو در نقش انولای جوان

هنری کاویل در نقش شرلوک هلمز

جان پرشال در نقش شرلوک جوان

دیوید تیولیس در نقش گریل

لویی پارتریج در نقش توکسبری

سوزی ووکوما در نقش ادیت

عادل اختر در نقش لسترید

شارون دانکن بروستر در نقش میرا تروی

هلنا بونهام کارتر در نقش یودوریا هلمز

هیمش پاتل در نقش دکتر واتسون

هانا داد در نقش سارا چپمن / سیسلی

ابی هرن در نقش می‌

Róisín Monaghan در نقش هیلدا لیون

گابریل تیرنی در نقش ویلئام لیون

دیوید وستهد در نقش هنری لیون

تیم مک مولان در نقش چارلز مک اینتایر، وزیر دارایی

لی بوردمن در نقش آقای بیل کراچ

سرانا سو لینگ بلیس در نقش بسی چپمن


انولا هلمز ۲ با ۶۴.۰۸ میلیون ساعت پخش در ۹۳ کشور در صدر بینندگان هفتگی نتفلیکس قرار گرفت. این فیلم همچنین علاقه به فیلم اصلی Enola Holmes را برانگیخت و ۹.۶۴ میلیون ساعت دیگر را تماشا کرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.