نقد و بررسی: هیوندای النترا N 2022

0

سدان هیوندای النترا در سال ۲۰۲۱ با ظاهری هوشمندانه و فضای داخلی مناسب و قیمت مناسب، در سال ۲۰۲۱ باطراحی شده. امسال، هیوندای مدل N دارای موتور توربوشارژ و ارتقاء سیستم تعلیق است.

در یک نگاه

  • ماشین کوچک سریع با ویژگی های هندلینگ خوب
  • رانندگی با صدای دوست‌داشتنی یک ماشین اسپرت
  • دکمه قرمز بزرگ روی فرمان باعث می شود اگزوز گوز شود!

برخلاف مدل استاندارد النترا یا مدل هیبریدی النترا که مصرف سوخت فسیلی دارد، النترا N ایده چیزی بیشتر از یک سدان کم مصرف است و سرعت را به ارمغان می آورد.

بیشتر موارد اضافه شده به مدل N اسپرتی هستند، از جمله موتور توربوشارژ، گزینه گیربکس دستی، تایرهای با عملکرد بالا و ارتقاءهای مشابه.

با موتور شروع می‌کنیم، که یک موتور ۲.۰ لیتری چهار سیلندر با توربوشارژر با قدرت ۲۷۶ اسب بخار و ۳۹۲ نیوتن متر گشتاور است.

النترا N دارای گیربکس هشت سرعته اتوماتیک دوکلاچه یا گزینه‌ای برای گیربکس شش سرعته دستی است.

یکی دیگر از پیشرفت‌های بزرگ Elantra N نسبت به مدل‌های قبلی، ترمزهای بزرگ‌تر و طراحی پیچیده‌تر دیفرانسیل عقب و سیستم تعلیق آن است. دیفرانسیل عقب با لغزش محدود با کنترل الکترونیکی برای به حداکثر رساندن کشش طراحی شده است. اما با توجه به اینکه النترا دیفرانسیل جلو است، این دیفرانسیل عمدتاً برای کنترل جانبی به جای گرفتن شتاب است.

هیوندا النترا N 2022 همچنین با رینگ های آلیاژی ۱۹ اینچی و لاستیک‌های تابستانی با عملکرد بالا عرضه می‌شود. لاستیک‌های استاندارد جاده‌ای یا زمستانی با توجه به معماری دیفرانسیل جلو و تعادل وزن در جلو، چسبندگی Elantra N را تا حد زیادی کاهش می‌دهند.

تغییرات نمای جلو و عقب که پویایی بیشتری به ظاهر Elantra N می‌افزاید و اسپویلر عقب قالب‌گیری شده آن نیز جذابیت بصری خوبی است. صندلی‌های اسپورت به خوبی ساخته شده‌اند و دارای استحکام خوبی هستند.

برجسته ترین در Elantra N، از نظر صوتی، اگزوز اسپرت متغیر آن است. این اگزوز صدای انفجار یک موشک چهار سیلندر را منتشر می‌کند که برای بسیاری از خریداران در این بخش جذاب خواهد بود.  دکمه بزرگ قرمز رنگ در سمت راست پایین فرمان بر این ویژگی می‌افزاید و حس سرعت خودرو را افزایش می‌دهد و در عین حال هنگامی که دریچه گاز آزاد می‌شود، صدای بلند اگزوز را ایجاد می‌کند.

النترا N با گزینه‌های مشابه ، مانند مزدا ۳ توربو، هوندا سیویک Si و تویوتا کمری TRD باید رقابت کند. از نظر قیمت، Elantra N درست در حد وسط اینهاست، سیویک Si و کمری TRD در مقایسه کمی گران‌تر هستند، البته فضای داخلی آنها بزرگ‌تر است. از نظر عملکرد، اکثر این خودروها در محدوده ۲۵۰-۳۰۰ اسب بخار قرار می‌گیرند و سرعت صفر تا ۱۰۰ کیلومتر حدود ۶.۵-۷ ثانیه دارند. تویوتا به جای ۴ سیلندر دارای موتور شش سیلندر است و مزدا به صورت استاندارد دارای موتور چهار چرخ محرک است.

Elantra N 2022 دارای قیمت اولیه حدود ۳۴۰۰۰ دلار آمریکا است که آن را به یکی از ارزان‌ترین سدان‌های جمع و جور در بازار تبدیل می‌کند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.