شگفتی‌های زندگی – قسمت دوازدهم

0

۱ -یک تیم چهار نفره آمریکایی در شهر ناکس ویل در ایالات تنسی در تاریخ ۱۵ مارچ سال ۱۹۸۷ میلادی موفق شدند فاصلهٔ یک کیلومتر و ۶۰۰ متری را بر روی دستان خود به صورت معلق در مدت ۲۴ دقیقه و ۴۸ ثانیه بپیمایند و نام خود را در کتاب رکوردداران جهان ثبت نمایند.

۲ -در تاریخ یکم و دوم مارچ سال ۱۹۹۷ میلادی تعداد ۶۰ نفر از دانش‌جویان دانشگاه میسوری در آمریکا موفق شدند با درست کردن ۰۰۰ ,۴۵۰ حلقهٔ کاغذی زنجیری کاغذی به طول ۶۵ کیلومتر و ۴۴۰ متر بسازند. تا این تاریخ هیچ گروهی موفق به انجام این کار نشده است.

۳ -در تاریخ دوم آوریل سال ۱۹۹۹ یک تیم سه نفره به رهبری آلوس نرتل آلمانی در شهر مونیخ موفق شدند در مدت یک دقیقه و ۴۷ ثانیه (۱۰۷ ثانیه) درب ۳۰۰ بطری آب جو را در یک مسابقهٔ بزرگ که با شرکت تعداد زیادی از کسانی که به فینال این مسابقه رسیده بودند باز کرده و برنده مسابقه شوند. یعنی بازکردن هر درب شیشهٔ آب جو کمتر از ۳ ثانیه. امتحان کنید.

۴ -در تاریخ ۱۳ و ۴۱‌ جولای سال ۱۹۹۶ میلادی ۴۰ نفر از اعضای کلوپ جوانان بون‌لی سنگاپور با سرهم کردن میلیون‌ها کلیپس کاغذ زنجیری به طول ۱۵ کیلومتر و ۲۰ متر درست کردند که در نوع خود بی‌مانند بود و کار آنان در کتاب شگفتی‌آفرینان جهان ثبت گردید.

۵ -در تاریخ ۱۴ فوریه سال ۱۹۹۶ میلادی ۱۴۲۰ نفر از زوج‌های جوان دختر و پسر در دانشگاه مین (Maine) آمریکا در یک برنامهٔ از پیش تعیین شده در یک ساعت معین یک‌دیگر را در آغوش گرفته و بوسیدند. این تعداد زوج تاکنون در هیچ مکانی یک‌جا جمع نشده‌اند و اگر هم جمع شده باشند دست به این ابتکار جالب نزده‌اند.

۶ -یک گروه از دانش‌جویان مالزیایی در شهر کوآلالام‌پور در تاریخ ۲۳ سپتامبر سال ۲۰۰۰ میلادی موفق شدند در یک مسابقهٔ هیجان‌انگیز درست کردن بزرگ‌ترین هرم با قوطی‌های نوشابه،۹۴۵۵ قوطی آلومینیومی را در مدت ۲۴ دقیقه به شکل هرمی به ابعاد: ۹۰۰ قوطی در سطح زیرین هرم (۰۳‌*۰۳‌) که مساحتی به اندازه ۱ /۹۸ *۱ /۹۸ متر را فراگرفته بود به ارتفاع ۳ متر و ۶۳‌ سانتیمتر بسازند و بهترین جایزه این مسابقه را دریافت کنند. در عین حال نام این افراد در کتاب شگفتی آفرینان جهان نیز ثبت گردید.

(به تصویر صفحه مراجعه شود) ۷ -در تاریخ ۵ آگست سال ۲۰۰۱ میلادی در شهر هاوو در پرتقال در یک بازی شگفت‌انگیز فوتبال مسابقه‌ای برگزار شد که ۳۶۰ نفر شرکت‌کننده داشت و ۱۲ ساعت طول کشید. فوتبال روی میزی که به جای آدمک‌های عروسکی از بازی‌کنان زنده استفاده می‌شود زمین بسیار بزرگی دارد که بازی‌کنان با یک کمربند مخصوص به میله‌ای بسیار بزرگ بسته می‌شوند که از یک محدوده مشخص بیش‌تر نتوانند دور شوند. تعداد شرکت کننده‌گان و ۱۲ ساعت طول مدت مسابقه باعث شد تا این فوتبال عجیب در صدر خبرهای شگفت‌انگیز جهان در کتاب رکوردداران جهان ثبت شود.

۸ -در تاریخ یکم سپتامبر سال ۱۹۹۶ میلادی در شهر کان‌فیلد در ایالت اوهایو در آمریکا در مراسمی بسیار شاد و زیبا که به مناسبت برگزاری یک نمایش‌گاه بازرگانی برپا شده بود تعداد ۷۲۰۰۰ نفر در یک زمان به رقص و پای‌کوبی پرداختند.

۹ -در تاریخ ۲۶ آوریل ۱۹۹۸ دو برادر دوقولو به نام‌های نیک و آلستار در یک مسابقهٔ ماراتون دویدن با سه پا (دو پای جانبی آزاد است و دو پای میانی با باندهای مخصوص بسته می‌شود) که در شهر لندن برگزار شد موفق شدند در مدت ۳ ساعت و ۴۰ دقیقه و ۴۱‌ ثانیه طول مسیر مسابقه را بپیمایند. این دوقولوهای انگلیسی زودتر از سایر شرکت‌کننده‌گان به پایان خط مسابقه رسیدند و جایزه مخصوص این رقابت‌ها را به خود اختصاص دادند.

۱۰ -در تاریخ ۸۲‌ ژوئن سال ۱۹۶۴ میلادی یک گروه از موسیقی‌دانان نروژی در اسلو پایتخت این کشور با نام نورجس-میوزیکورپز Norges MusikkorPs‌ در استادیوم بزرگ اولوال Ullevaal موفق شدند یک گروه بسیار بزرگ نوازنده متشکل از ۱۰۰ ,۰۲‌ نفر را برای اجرای آهنگ‌های مختلف سازمان‌دهی نمایند. جمع شدن این تعداد افراد برای اجرای موسیقی در یک مکان و در یک زمان تا این تاریخ در طول زندگی انسان سابقه نداشته است.

۱۱ -در تاریخ سوم نوامبر سال ۱۹۹۶ میلادی در جشنی سالانه در هنگ‌کنگ تعداد ۱۳۴۲‌ نفر اژدهایی نمایشی به طول ۹۸۸۱‌ متر و ۶۷‌ سانتیمتر را در مدتی بیش‌تر از یک دقیقه به نمایش و رقص گذاشتند که چنین کار شگفت‌انگیزی تا این تاریخ سابقه نداشته است. این تعداد آدم در درون ماکت اژدها قرار داشتند و آن را از این طرف به آن طرف برده و آن را حرکت می‌دادند.

۱۲ -در تاریخ ۲۶ نوامبر سال ۲۰۰۰ میلادی تیم اتومبیل‌رانی مشهور فرانسه با نام «رنو» موفق شد در یک نمایش بی‌مانند و شگفت‌انگیز تعداد ۱۶ اتومبیل را که به پهلو و در روی دو چرخ و پشت سرهم حرکت می‌کردند در یک میدان نظامی به نمایش بگذارد. این اقدام دسته‌جمعی راننده‌گان و حرکت ۶۱‌ اتومبیل به پهلو توسط تعداد زیادی از دوربین‌های خبرگزاری‌ها به سرتاسر جهان مخابره شد. تاکنون هیچ‌یک از گروه‌های اتومبیل‌رانی جهان نتوانسته‌اند به چنین اقدامی دست بزنند.

۱۳ -در تاریخ ۵۱‌ جون سال ۱۹۹۶ میلادی چهار (به تصویر صفحه مراجعه شود) جوان انگلیسی زیر ۲۰ سال در یک مسابقهٔ واکس زدن به کفش موفق شدند در مدت ۸ ساعت تعداد ۴۱‌/۵۷۹‌ لنگه کفش را واکس زده و براق کنند. این مسابقه برای جمع‌آوری پول جهت نیازمندان در کلیسایی در لندن برگزار شد و در نوع خود بی‌مانند بود.

۱۴ -در تاریخ ۷۲‌ آگست سال ۱۹۹۵ میلادی در شهر پادانگ سنگاپور برای نخستین مرتبه در تاریخ جهان تعداد ۳۰۵۱۷ نفر در یک حرکت گروهی زیبای ورزشی به حرکات ژیمناستیک پرداختند و شگفتی‌آفرین صدها هزار تماشاچیانی شدند که به طور مستقیم و یا از طریق تلویزیون این برنامه را زیر نظر داشتند. حرکات موزون و  گوناگون ۳۰۵۱۷ نفر در فضایی بسیار بزرگ و با وسایل گوناگونی که در حرکات مختلف از آن استفاده می‌کردند، صحنه‌های فراموش نشدنی از این ورزش را در تاریخ جهان ثبت کرد.

۱۵ -برای نخستین مرتبه در تاریخ رقابت‌های شگفت‌انگیز جهان تعداد ۶۸۵۱‌ نفر از دوست‌داران بیس‌بال Baseball در یک استادیوم در شهر دنور ایالت کلرادو در آمریکا به اتفاق دندان‌های خودشان را مسواک کردند. مدت مسواک کردن این افراد یک دقیقه طول کشید. مسئولان مسابقه به هر یک از شرکت‌کننده‌گان یک مسواک، یک خمیر دندان و یک بطری کوچک آب داده بودند. این مسابقهٔ عجیب در تاریخ ۹ سپتامبر سال ۲۰۰۱ به منظور حفظ بهداشت و سلامتی دهان و دندان برگزار شد.

۶۱‌-در تاریخ دوم اکتبر سال ۱۹۹۳ میلادی تعداد ۵۰۴۰۵ نفر از داوطلبان پاک‌سازی محیط زیست با هم‌کاری یک‌دیگر سرتاسر ساحل کالیفرنیا را پاک‌سازی کردند. تا همین امروز هرگز این تعداد انسان برای یک‌چنین خدمتی اجتماعی نتوانسته‌اند در یک‌جا جمع شوند و برای نگهداری از بهداشت محیط به صورت دسته‌جمعی اقدام کنند.

۱۷ -در پنجم سپتامبر سال ۲۰۰۱ میلادی در یکی از حومه‌های شهر لندن با هماهنگی و برنامه‌ریزی قبلی زنگ‌های تعداد ۲۶۰ دستگاه تلفن همراه در یک زمان و در یک ساعت مشخص به اتفاق به صدا درآمدند و یک آهنگ را نواختند. تنظیم‌کننده‌گان این مسابقه هرگز نتوانسته‌اند این کار را دوباره تکرار نمایند.

۱۸ -از تاریخ یکم تا دوم نوامبر سال ۱۹۹۶ میلادی در شهر پرتوریا در آفریقای جنوبی تعداد نامشخصی داوطلب موفق شدند تعداد ۵۶۱‌,۱۰۱‌ نهال درخت را در این شهر بکارند. این کار بسیار بزرگ تاکنون در جهان سابقه نداشته است.

۱۹ -در تاریخ ۲۱ ماه مه سال ۲۰۰۰ میلادی در یک مسابقهٔ پیاده‌روی که از استادیوم ملی سنگاپور آغاز شد تعداد ۷۷۵۰۰ نفر شرکت کردند. مدیریت برگزاری این مسابقهٔ شگفت‌انگیز با انجمن روزنامه‌نگاران سنگاپور بود. مسابقه با هدف بالا بردن سطح سلامت و بهداشت جامعه انجام شد.

۲۰ -به این خبر توجه فرمایید: در تاریخ ۲۱ فوریه سال ۱۹۹۷ میلادی ۳۰۰ نفر داوطلب افتخاری در مدت ۳ ساعت و ۴۵ دقیقه تعداد ۱۴۰۰۰ درخت در زمینی به مساحت ۶ هکتار و ۴۰۰ متر ‌ مربع در ایالت جورجیا در آمریکا کاشتند و رکورد کم‌ترین زمان را در این مورد به خود اختصاص دادند.

منبع: شماره ۴۵ و ۴۶ مجله فردوسی

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.