بهترین روش های کاشت مو با تراکم بالا

0
رپورتاژ

با افزایش سن، بیشتر مردان از ریزش مو با الگوی مردانه (MPB) رنج می برند. اما نیازی به ناامیدی نیست. در حال حاضر روش‌های درمانی زیادی برای تحریک رشد مجدد مو وجود دارد. یکی از محبوب ترین آنها کاشت مو است. آنها از زمانی که اولین عمل جراحی در سال ۱۹۳۹ ثبت شد، زمانی که یک فولیکول منفرد با موفقیت پیوند شد، به سرعت تداوم یافت. امروزه روش های مختلفی برای انتخاب وجود دارد.

روش های کاشت مو: تاریخچه پیشرفت

اما بهترین روش کاشت مو کدام است؟ در اینجا، روش های کاشت مو را به شما معرفی می‌کنیم. با این حال، در واقعیت، بهترین روش کاشت مو روشی است که برای شما تاثیرگذار است. یک پزشک قادر است به شما کمک کند که دقیقا آنچه را که نیازمند آن هستید پیدا کنید.

هدف اصلی از انجام جراحی کاشت مو، به دست آوردن تراکم مناسب و پرکردن نقاط طاسی با فولیکول های موی تازه کاشته شده است. به طور معمول، با جراحی کاشت مو FUT و  FUE، ۳۰ الی ۴۰ واحد فولیکولی در هر سانتی متر مربع به دست می آید. با این حال، زمانی که ناحیه بزرگ‌تر است و جراحان پیوند موی با تراکم بالا را انتخاب می‌کنند، قادر هستند به جای آن تا ۴۵ الی ۵۰ واحد فولیکولی ارائه دهند. این جراحی زمانی که توسط متخصصان انجام می شود نرخ زنده ماندن بالای فولیکول ها را فراهم می سازد و به عنوان یکی از پرطرفدارترین عمل ها و بهترین روش کاشت مو شناخته می شود. بنابراین، امروز، اجازه دهید بهترین راه برای دستیابی به تراکم ایده آل با این روش را با توجه به نیاز بیمار پیدا کنیم!

 

مشاوره ۲۴ ساعته کلینیک کاشت مو و ابرو:

۹۱۰۰۲۵۵۵۰۲۱

۰۹۱۲۷۳۰۰۷۹۰

۰۹۱۲۸۰۶۰۹۰۲

کاشت مو در شهرک غرب

 

کاشت مو چگونه کار می کند؟

روش های کاشت مو با برداشتن فولیکول‌های موی سالم از یک ناحیه از پوست سر و قرار دادن آن‌ها در ناحیه آسیب‌دیده از ریزش مو کار می‌کند. به لطف تکنیک های موثر جراحی، جراحی ترمیم مو این فولیکول های پیوند شده را قادر می سازد در ناحیه گیرنده رشد کنند. موهای اهداکننده معمولا از پشت سر گرفته می‌شوند، زیرا در اینجا رشد موی قوی محتمل است. بعد از آن، این گرافت ها در خط مو یا تاج (نواحی که اغلب ابتدا تحت تاثیر MPB قرار می گیرند)، جای می گیرند.

 

دو تکنیک اصلی کاشت مو

 1. پیوند واحد فولیکولی (FUT): FUT یک روش کاشت مو است که شامل برداشتن نواری از پوست ناحیه اهداکننده است. بعد از آن، آن نوار به قطعات کوچکتر حاوی یک یا دو فولیکول تقسیم می شود و سپس این فولیکول ها در ناحیه طاسی قرار می گیرند.
 2. استخراج واحد فولیکولی (FUE): کاشت مو FUE تک تک فولیکول‌های مو را از ناحیه اهداکننده جدا می‌سازد و آنها را یکی یکی وارد می‌کند.

FUE در مقابل  FUT: بهترین روش کاشت مو کدام است؟

اگر قصد کاشت مو دارید، در ادامه خواندن این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد تفاوت روش های کاشت موFUE  و FUT  و اینکه کدامیک بهترین نتایج را ارائه می دهد، مطالعه کنید.

همه چیز درباره کاشت مو FUE

با کاشت مو  FUE، هر واحد فولیکولی از پوست سر شما از ناحیه اهداکننده استخراج می‌شود. پزشک موهای برداشت شده را از قسمت های مختلف ناحیه اهداکننده انتخاب می کند، بنابراین نازک شدن قابل توجهی وجود ندارد. این فولیکول‌ها برای کاشت آماده می‌شوند و سپس به مناطقی از پوست سر شما که موهای نازک یا طاسی دارند پیوند زده می‌شوند. بیماران لازم است ناحیه ای از پوست سر را که فولیکول های مو اهداکننده را دریافت می کند، بتراشند.

این روش جای زخم قابل مشاهده باقی نمی‌گذارد و برای بیمارانی که مدل‌های مو کوتاه‌تری دوست دارند ایده‌آل است. شما قادر هستید انتظار کمی قرمزی و درد داشته باشید، اما به طور کلی بیماران بعد از درمان درد بسیار کمی را گزارش می کنند.

مزایای کاشت مو به روش FUE

اگر کاندیدای کاشت مو FUE هستید، به برخی از مزایای این روش ترمیم مو نگاهی بیندازید:

 • نتایج بی‌نظیر: از آنجایی که فولیکول‌های مو استخراج و بررسی می‌شوند، فقط پیوندهای فولیکولی سالم قرار می‌گیرند که نتایج عالی و خط موی برجسته‌تر یا سر پرتر را به شما می‌دهد.
 • کمترین جای زخم: بر خلاف پیوند FUT که نوارها را از پوست سر حذف می‌کند، اسکارهای FUE ریز هستند و در اطراف پوست سر پخش می‌شوند و تشخیص آنها را بدون بررسی دقیق دشوار می‌کند – حتی برای بیمارانی که مدل موی کوتاه را ترجیح می‌دهند.
 • بهبودی سریع: از آنجایی که فرآیند FUE شامل پیوند پوست یا بخیه نمی شود، می توانید در عرض چند روز به فعالیت های عادی خود بازگردید.و از آنجایی که روش پیوند FUE کم تهاجمی است، بعد از درمان درد زیادی را تجربه نخواهید کرد.

 

همه چیز درباره کاشت مو FUT

برخلاف کاشت مو  FUE، با  FUT، جراح یک نوار خطی از پوست سر شما را از ناحیه اهداکننده برمی‌دارد. بعد از آن، نوار به بخش هایی تقسیم می شود و برای کاشت در نواحی نازک یا طاسی آماده می شود.

با  FUT، نیازی به تراشیدن ناحیه اهداکننده نیست، اما بیماران یک اسکار طولانی در سر خود دارند. به این دلایل، FUT گاهی اوقات برای بیمارانی با موهای بلندتر (که می تواند جای زخم را بپوشاند) و افرادی که نمی خواهند تغییر شدید در ظاهرشان ایجاد شود، ترجیح داده می شود.

بهترین روش کاشت مو با تراکم بالا

بهترین روش کاشت مو چیست؟

روش FUE معمولا بهترین روش کاشت مو در نظر گرفته می شود. با این حال، در واقعیت، بهترین روش مناسب و سازگارترین روش برای شما خواهد بود. و این برای همه یکسان نیست.

تفاوت بین FUE و FUT:

 • هزینه: اولین نکته این است که FUT و FUE در قیمت متفاوت هستند. از آنجایی که FUE برای تکمیل نیازمند زمان بیشتری است، شما لازم است هزینه بیشتری پرداخت کنید.
 • جای زخم: FUE اغلب به عنوان یک روش کاشت مو به بازار عرضه می شود که اثر و اسکاری بر جای نمی گذارد. به طور دقیق تر، جای زخم کمتر قابل مشاهده است. FUT برای برداشتن پیوند پوست نیاز به یک برش دارد. اما این اغلب یک اسکار خطی بر جای می گذارد. از طرف دیگر، FUE در جایی که موهای فردی برداشته می شود، اسکارهای کوچک تری را به جا می گذارد. اینها کمتر قابل توجه هستند.
 • کاربرد: از آنجایی که کار فشرده‌تر است و به دقت بیشتری نیاز دارد، FUE کمتر در زمانی که یک ناحیه بزرگ از مو نیاز به پیوند دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

جدیدترین روش های کاشت مو چیست؟

در حالی که FUT و FUE هنوز محبوب‌ترین روش‌های کاشت مو هستند، برخی از پیشرفت‌های جدید نوآورانه در حال ظهور هستند. ما هنوز در موقعیتی نیستیم که بگوییم اینها بهترین روش کاشن مو هستند یا خیر، اما ممکن است مزایایی را ارائه دهند.

 • کاشت موی مستقیم (DHI): DHI به روشی مشابه FUE عمل می کند. فولیکول ها یکی یکی برداشته می شوند و به صورت جداگانه کاشته می شوند. اما در طول  FUE، کانال‌هایی در ناحیه اهداکننده بریده می‌شوند تا فولیکول‌های مو در آن قرار گیرند. در  DHI، این کانال ها مورد نیاز نیستند. فولیکول ها مستقیما در پوست سر شما وارد می شوند.
 • NeoGraft: باز هم نئوگرافت شبیه FUE است. اما این بار، فولیکول‌های مو از طریق ساکشن برداشته می‌شوند و سپس با یک ابزار کاشت که نیازی به برش قبلی ندارد، در محل اهداکننده قرار می‌گیرند. اعتقاد بر این است که نسبت به کاشت موی معمولی سریعتر و به صورت بالقوه کمتر به فولیکول های مو آسیب می رساند.

 

دریافت بهترین خدمات کاشت مو

هر کدام از روش های کاشت مو را که در نهایت دریافت کنید، لازم است خدمات قابل اعتماد و حرفه ای دریافت کنید. یعنی دو چیز:

 • یک مشاوره: در طول یک مشاوره، یک متخصص ترمیم مو به شما بهترین روش کاشت مو را برای شما توصیه می کند. آنها با شما در مورد گزینه های موردنظر از جمله بودجه، زمان و نتایج صحبت خواهند کرد.
 • مراقبت های بعد از عمل: به طور معمول، بعد از جراحی مو به حمایت مداوم نیاز دارید. به این دلیل است که پیوند مو برای رشد به بهترین شکل نیاز به کمک دارد. ممکن است دو روش درمانی ریزش مو به شما پیشنهاد شود که قادر است از رشد موهای شما در آینده حمایت کند:
 • فیناستراید: یک داروی قابل اعتماد برای ریزش مو که با علت اصلی MPB مقابله می کند. در ۹۰ درصد مردانی که از آن استفاده می کنند موثر است.
 • ماینوکسیدیل: یک درمان موضعی که سلامت فولیکول های مو را با بهینه سازی سطوح مواد مغذی و اکسیژن در پوست سر تضمین می سازد.

هر دو دارای این قابلیت هستند که برای حمایت از روش های کاشت مو مورد استفاده قرار گیرند و گاهی اوقات می توانند به طور کلی جایگزین پیوند شوند. با ما تماس بگیرید تا بهترین گزینه را برای خود بیابید.

کدام روش های کاشت مو برای انجام کاشت مو با تراکم بالا استفاده می شود؟

به طور کلی، جراحان ترجیح می دهند FUT (پیوند واحد فولیکولی)، که به عنوان روش برداشت خطی نیز شناخته می شود، در مورد کاشت مو با تراکم بالا انجام دهند، زیرا به دریافت چندین پیوند در یک جلسه کمک می کند. این کار از طریق تکنیک برداشت برش خطی به دنبال بخیه Trichophytic برای بستن ناحیه اهداکننده انجام می شود. نوار پوست سر استخراج شده از این ناحیه حاوی چندین گرافت است که قبل از قرار دادن آنها در ناحیه طاس یا نازک شده، دقیقا توسط جراح زیر میکروسکوپ جدا می شود. این جراحی در محیطی عاری از عفونت انجام می شود که در آن اقدامات بهداشتی استاندارد برای دریافت بهترین نتایج رعایت می شود.

قبل و بعد کاشت مو در کلینیک سعادت آباد

نقش بزرگنمایی در کاشت مو با تراکم بالا چیست؟

وقتی نوبت به انجام کاشت مو با تراکم بالا می‌رسد، نقش بزرگ‌نمایی را نمی‌توان نادیده گرفت، زیرا این دلیلی است که پزشکان قادر هستند بیشترین تعداد ممکن گرافت‌های قابل دوام را در یک جلسه دریافت کنند. بزرگ‌نمایی‌ها در مرحله تشریح، جایی که میکروسکوپ‌ها برای دریافت نمای بهینه از پیوندها استفاده می‌شوند، مجاز هستند.

 

 

شماره تماس کلینیک: ۹۱۰۰۲۵۵۵ ۰۲۱

نشانی کلینیک: تهران ، بلوار دریا، بین شفق و مطهری جنوبی، ساختمان ساحل، پلاک ۱۰۴، واحد ۲

 

 

چه چیزی برای انجام بهترین روش کاشت مو با تراکم بالا مهم است؟

با انتخاب یک جراحی کاشت مو با تراکم بالا، پزشکان بررسی خواهند کرد که آیا دارای ناحیه اهداکننده سالمی به خصوص در ناحیه جداری و پس سری پوست سر هستید. ناحیه اهداکننده گرافت های سالم را برای مراحل ترمیم فراهم می کند، بنابراین مهم است همیشه عاری از هر گونه اختلال یا بی ثباتی خود ایمنی باشد تا عمل جراحی بدون نقص انجام شود. در صورتی که بیمار ناحیه اهداکننده ناسازگار یا نازکی داشته باشد، از تکنیک FUE (برش واحد فولیکولی) همراه با  BHT (کاشت موی بدن) برای انجام جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کلام آخر

اگر برای بازگرداندن موهای نازک خود به کاشت مو فکر می کنید، تنها نیستید. بر اساس آخرین تحقیقات، حدود ۸۵ درصد از مردان و ۴۰ درصد از زنان تحت تاثیر ریزش مو قرار می گیرند و ترمیم مو این شانس را برای داشتن موهای پرتر فراهم می سازد.

بهترین روش کاشت مو چیست؟ اغلب، گفته می شود که  FUE، استخراج واحد فولیکولی است. با این حال، FUT (پیوند واحد فولیکولی) قادر است به همان اندازه برای برخی موثر باشد. در واقع، هر کدام می توانند برای شما کار کنند، تا زمانی که بهترین خدمات ممکن را هنگام دریافت کاشت مو دریافت کنید.

هر کدام که شما و پزشکتان تصمیم بگیرید برای شما مناسب است، مراقبت های بعد از آن برای دستیابی به بهترین نتایج بسیار مهم خواهد بود.

 

سوالات متداول

 • بهترین جایگزین برای کاشت مو چیست؟

بهترین جایگزین برای کاشت مو، داروهای ریزش مو هستند. موثرترین آنها فیناستراید و ماینوکسیدیل هستند. بیش از ۹۰ درصد از مردانی که از فیناستراید استفاده می کنند شاهد رشد مجدد مو هستند – و ممکن است به شما توصیه شود که از آن حتی بعد از کاشت مو نیز استفاده کنید.

 • میزان موفقیت کاشت مو چقدر است؟

میزان موفقیت کاشت مو معمولا بالاست. بیش از ۹۰ درصد پیوندها در محل اهدا کننده زنده می مانند و بیشتر بیماران گزارش می دهند که از نتایج راضی هستند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.