خرید اینترنتی ۲ نهال گردو پربار گرمسیری و سردسیری از گلد نهال

0
رپورتاژ

شناخت انواع نهال‌های گردو برای پرورش‌ اهمیت زیادی دارد. هر نهال گردو با توجه ‌به ویژگی‌هایی که دارد در یک مکان خاص قابل پرورش است و گردوهای مختلفی که حاصل این نهال‌ها هستند نیز هرکدام خواص گوناگونی دارند.

نهالستان گلد نهال، نهالستانی تخصصی است که شما می‌توانید برای خرید بهترین نهال گردو گرمسیری و سردسیری به آن با خیالی اسوده تکیه نمایید. کافیست تنها تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید تا به کمک گلد نهال شما را با انواع نهال گردوی پربار آشنا و نحوه ی خرید اینترنتی نهال به همراه ۱۵ درصد تخفیف تا پایان آذرماه را خدمت شما ارائه دهیم.

شناخت انواع نهال‌ گردو

نهال گردو از دو گروه پیوندی و بذری تشکیل شده که بیشتر نهال گردو پیوندی موردتوجه است. مزیتی که این نوع نهال گردو نسبت به درخت گردو بذری دارد، ویژگی عدم تغییر جنسیت و اطمینان از ثمردهی آن است. همچنین نهال گردو پیوندی عمر بیشتر، باردهی بالاتر، ثبات در باردهی و باردهی اقتصادی سریعی دارد.

درواقع نهال گردوی بذری معمولاً در سال سوم و گاه پنج سال بعد از کاشت بار می‌دهد، اما پیوندی اغلب در همان سال یا حداکثر یک سال بعد ثمره می‌دهد. ثمره نهال گردو پیوندی، گردویی پربار و یکدست است و به همین دلیل این نهال های گردو در میان باغداران اهمیت ویژه‌ای دارد.

آشنایی با نهال گردو گرمسیری

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که نهال بادام و گردو در مناطق گرمسیر چگونه عمل میکند. لازم است بدانید برای مناطق گرمسیر بر خلاف انواع خرید اینترنتی نهال بادام همچون نهال بادام آذر، نهال گردو باید مقاوم ‌به‌گرما باشد در صورتی که برای نهال بادام گرما یک مزیت محسوب می شود.

درختان گردوی گرمسیری نسبت به بیماری‌ها و آفات معمول هم مقاوم‌ترند و قیمت مناسبی هم دارند. حالا اگر در یک منطقه گرمسیری هستید و می‌خواهید به پرورش گردو روی بیاورید، باید بدانید که اگر ارتفاع محل کاشت نهال گردو شما بین ارتفاع ۰ تا ۲۰۰ متر از سطح دریاست، بهترین گزینه برای شما نهال گردو پکان است.

می توان لقب بهترین نهال گردو گرمسیری را به نهال گردو پکان پیوندی داد که ژنتیکش به کشور آمریکا بازمی‌گردد. درخت گردو پکان در جنوب کشور پربار بوده و گردوهای حاصل از این نهال‌ها کشیده، خاص و خوشمزه هستند. قیمت نهال گردو پکان آمریکایی مانند گردویی که از آن به بار می‌شنید گران‌قیمت و لاکچری است.

از دیگر نهال‌های گردو گرمسیری می‌توان به نهال گردو پورتوریکو اشاره کرد که ظاهر پوست گردوی آن کمی با بقیه متفاوت است. روی پوسته گردو شیارهای موازی تیره‌رنگ قرار دارد و طعم گردو هم بسیار چرب و لذیذ است.

یکی دیگر از نهال‌های مناسب جغرافیای نسبتا گرمسیری نهال گردو ژنوتیپ برتر گلد نهال بوده که بومی ایران است و خواستگاهش به آذربایجان غربی بازمی‌گردد. برای اینکه بتوانید این نهال را به‌خوبی پرورش دهید، باید بدانید که ارتفاع مناسب برای کاشت آن ۶۰۰ الی ۱۰۰۰ متر است. مغز گردوی این نهال گردو ژنوتیپ برتر خواص بی‌نظیری دارد، بسیار خوشمزه و خوش‌طعم است.

این درخت گردو ژنوتیپ برتر گلد نهال بذری است و از اولین سال پس از کاشت به باردهی می رسد. به علت بذری بودن از قیمت بسیار مناسبی به نسبت ارقام پیوندی برخوردار می باشد.

آشنایی با نهال گردو سردسیری

حالا که با بهترین نهال گردو گرمسیری آشنا شدید، می‌خواهیم شما را با نهال‌هایی که مناسب جغرافیای سردسیری هستند، آشنا کنیم. نهال گردو فرنور پیوندی در مناطق کوهستانی بزرگ می‌شود، ارتفاع موردنیاز برای کاشت ۱۵۰۰ تا ۲۳۰۰ بوده، باردهی آن زیاد است و رشد ریشه‌هایش نیز متوقف نمی‌شود.

این نهال گردو فرنور پیوندی دیر گل است، اما اگر به‌خوبی آن را پرورش دهید، در هر هکتار حدوداً ۷۰۰۰ تا ۸۰۰۰ کیلو محصول دارید.

نهال گردو کانادایی نیز برای مناطق سردسیر مناسب بوده و محصول آن دارای پوسته کاغذی و مغزی درشت و پرچرب است. ارتفاع لازم برای کاشت این درخت‌ها ۲۳۰۰ متر است و اگر به بلوغ رسیده باشند، تا ۵۰ کیلوگرم بارگیری دارند.

این رقم از ارقام بذری و قدیمی باغات محسوب می شود که به نسبت فرنور از باردهی کمتری برخوردار می باشد.

گلد نهال مرکز خرید نهال انواع میوه در کشور

حالا که با انواع مختلف نهال‌ های گردوی پیوندی و غیرپیوندی و همچنین بهترین نهال گردو گرمسیری و سردسیری آشنا شدید، می‌توانید برای خرید نهال انواع میوه همانند: نهال گردو، نهال بادام، نهال انگور و… به وب‌ سایت نهالستان گلد نهال مراجعه کنید. نهالستان گلد نهال اطلاعاتی کامل در مورد نهال‌های میوه به شما ارائه می‌دهد و شما را برای خرید مناسب‌ترین نهال راهنمایی می‌کند.

نهالستان گلد نهال جدیدترین متدهای روز دنیا را دارد و خدمات خود در زمینه‌ ی تهیه و توزیع انواع نهال مثمر و غیر مثم  مشاوره رایگان در راه‌اندازی و احداث باغ را با بهره‌گیری از این متدها انجام می‌دهد.

جهت خرید انواع نهال میوه می توانید با شماره تماس های (۰۹۱۴۴۸۱۲۷۳۹۰۹۱۴۳۳۳۶۰۲۸) ارتباط بر قرار نموده تا ظرف ۴۸ ساعت سفارش خود را همراه فاکتور رسمی و گواهی ضمانت بازگشت کالا تحویل بگیرید.

منبع: نهالستان گلد نهال (https://goldnahal.ir)

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.