لیفت لثه چیست ؟ طراحی لبخند با لیفت لثه

0
رپورتاژ

این روزها زیبایی لبخند برای تمامی افراد حائز اهمیت می باشد. طراحی لبخند یک نکته ی بسیار موثر در زیبایی چهره ی افراد می باشد. خط لثه که به عنوان قاب دندان در نظر گرفته می شود، در زیبایی لبخند تاثیر چشمگیری دارد. برخی افراد لثه ی بلندی داشته، برخی دیگر دارای لثه های کوتاه هستند، به طور کلی لثه ی این افراد بالاتر یا پایینتر از حد معمول قرار دارد و قرینه نیست، این عوامل زیبایی لبخند و اعتماد به نفس این افراد را تحت تاثیر قرار می دهد.

با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن روش طراحی لبخند و لیفت لثه، که کانتورینگ لثه نیز نام دارد، نگرانی این افراد از بین رفته است. این روش، روشی کارآمد برای افرادی است که عدم تناسب لثه داشته و از لثه های ناهموار خود ناراضی هستند، لیفت لثه زیبایی چهره و داشتن لبخندی زیبا را به این افراد هدیه می دهد. باید به این نکته هم توجه شود که جراحی لیفت علاوه بر جنبه ی زیبایی، برای درمان مشکلات لثه نیز کاربرد دارد.

در ادامه این مقاله به بررسی روشهای لیفت لثه چه کسانی کاندیدای مناسب برای لیفت کردن لثه هستند؟ و لیفت لثه با لیزر و جراحی و همچنین قیمت ها و  هزینه لیفت لثه  خواهیم پرداخت .

برای برخی از افراد طراحی لبخند و داشتن لبخندی زیبا، تنها با لیفت کردن لثه فراهم نمی شود و باید همزمان با لیفت درمان های زیبایی دیگری مثل کامپوزیت و لمینت را نیز انجام دهند. که بر قیمت طرح لبخند تاثیر گذار می باشد .  البته در مقاله  کامپوزیت دندان بهتر است یا لمینت ؟ بطور مفصل به بیان این موضوع پرداخته شده است.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای لیفت کردن لثه هستند؟

کسانی که هنگام لبخند زدن بخش زیادی از لثه ی آنها دیده می شود، یعنی لثه در موقعیت مناسب خود قرار ندارد.

کسانی که دندان های قوی و محکم دارند و دندان هایشان پس از لیفت دچار تغییر ساختار و آسیب نخواهد شد.

افرادی که طول تاج دندان هایشان کوتاه است.

کسانی که دندان قروچه دارند و این مشکل باعث تحلیل رفتن لثه هایشان شده است.

افرادی که بافت اضافی لثه دارند، که داشتن لثه ی اضافی خطر ابتلا به بیماری های لثه را در این افراد افزایش می دهد.

کسانی که لثه های آنها زیادی عقب رفته است، کسانی که عقب رفتگی لثه دارند باید سریعتر اقدام به درمان و لیفت لثه کنند.

افرادی که لب بالای آنها کوتاه و باریک است و به همین دلیل لثه ی آنها زیادی نمایان می شود.

کسانی که فرم استخوان فک آنها نامتناسب می باشد.

کسانی که با پیشروی لثه، دچار التهاب و عفونت شده اند.

هزینه لیفت لثه

هزینه لیفت لثه به صورت دقیق مشخص نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد. هزینه ی لیفت با توجه به شرایط هر بیمار و اقدام مورد نیاز متفاوت بوده و هزینه ی ثابت و مشخصی ندارد. دندانپزشک پس از بررسی و معاینه و با توجه به اقدامات لازم هزینه را مشخص خواهد کرد.

اگر لیفت لثه با درمان های زیبایی دیگر مثل لمینت یا کامپوزیت انجام شود، قطعا هزینه ی آن بیشتر خواهد شد.

اینکه لیفت روی یک دندان انجام شود یا چند دندان و اینکه آیا نیاز به لیفت خط کامل لثه می باشد یا خیر، هزینه تغییر خواهد کرد.

هزینه لیفت لثه با لیزر بیشتر از لیفت با جراحی خواهد بود، به دلیل اینکه جراحی با لیزر به دقت، مهارت و ظرافت زیادی نیاز دارد.

اگر لیفت جنبه ی درمانی داشته باشد، ممکن است بیمه هزینه ی آن را متقبل شود، اما اگر لیفت فقط جنبه ی زیبایی داشته باشد بیمه هزینه ای را پرداخت نخواهد کرد.

لیفت لثه با لیزر یا جراحی

لیفت لثه با لیزر یا جراحی  کدام روش بهتری است ؟ در ادامه این مقاله از کلینیک دندانپزشکی آریانا به بررسی لیفت لثه با تیغ و لیفت لثه با جراحی می پردازیم :

۰۲۱۲۶۶۵۴۲۹۵

۰۹۳۷۷۹۵۹۰۰۰

قبل از انجام لیفت لثه، دندانپزشک با گرفتن عکس دندان، بررسی ها و معاینات لازم را انجام خواهد داد. دندانپزشک باید مطمئن شود که آیا شما کاندیدای مناسب برای انجام لیفت هستید یا خیر. برای انجام لیفت، محکم بودن ریشه ی دندان حتما باید بررسی شود. لیفت کردن لثه به تخصص، تجربه و تشخیص پزشک بستگی دارد، به دلیل اینکه این درمان نیاز به دقت و ظرافت زیادی دارد. لیفت با جراحی یا لیزر یک عمل سرپایی می باشد، که معمولا در یک جلسه در مطب دندانپزشک انجام می شود.

لیفت کردن لثه با جراحی

قبل از شروع جراحی لیفت لثه، دندانپزشک بی حسی را تزریق می کند تا بیمار دردی را احساس نکند. در این جراحی بر اساس نیاز و مشکل موجود در بیمار، دندانپزشک خط لثه را بازسازی می کند. دندانپزشک بافت اضافی لثه را برداشته و در موارد دیگر، در صورت نیاز بافتی را از قسمت دیگر برای پیوند بر می دارد. در پایان لثه های  جراحی شده، بخیه زده می شوند. پس از اتمام جراحی و از بین رفتن بی حسی، درد آغاز می شود، که پزشک مسکن هایی را جهت تسکین درد تجویز خواهد کرد. جراحی لیفت لثه، ممکن است عوارضی را برای بیمار به همراه داشته باشد، که عبارتند از:

خونریزی لثه پس از جراحی، که ممکن است تا دو روز ادامه داشته باشد.

درد و تورم پس از اتمام جراحی، که با مصرف مسکن تسکین می یابد.

مشکل و اختلال در غذا خوردن، به دلیل اینکه خوردن غذاهای سفت لثه ها را تحریک می کند.

باز شدن بافت لثه و احتمال بروز عفونت، که با رعایت بهداشت و استفاده از دهانشویه می توان از بروز آن جلوگیری کرد.

لیفت کردن لثه با لیزر

لیفت لثه با لیزر، همان کار جراحی را انجام می دهد، فقط با خونریزی و درد کمتر. این روش نیاز به دقت و مهارت زیادی دارد و باید دندانپزشک مجرب را انتخاب کنید. دندانپزشک به کمک لیزر، نامتقارن بودن لثه ها را از بین برده و خط لثه را متناسب با دندان های شما بازسازی می کند. پس از لیفت کردن لثه با لیزر، دیگر نیازی به بخیه نیست، به دلیل اینکه خود لیزر خود به خود محل برش را می بندد. با توجه به تشخیص دندانپزشک، بی حسی زده می شود و در برخی موارد این روش بدون بی حسی انجام می شود. دوره ی نقاهت در این روش کمتر از جراحی می باشد. زمان لیفت با لیزر کمتر از جراحی می باشد و احتمال التهاب و عفونت نیز در این روش به شدت کاهش می یابد.

لیفت لثه با لیزر روشی است که اکثر بیماران برای طراحی لبخند، ترجیح می دهند، به دلیل اینکه نسبت به روش جراحی سنتی برتری های زیادی داشته و عوارض کمتری را در پی خواهد داشت.

مزایای لیفت کردن لثه

طراحی لبخند زیبا و افزایش زیبایی چهره با هم سطح کردن و تغییر شکل خط لثه.

افزایش اعتماد به نفس در نتیجه ی رفع نواقص لثه.

متناسب شدن خط لثه با دندان ها با حذف بافت اضافی لثه و قابل مشاهده شدن دندان هایی که در زیر لثه پنهان شده بودند.

ظاهری زیباتر برای دندان ها با تغییر بزرگتر و یا کوچکتر کردن آنها به کمک لیفت لثه.

کاهش بیماری های مربوط به لثه و بهبود سلامت دهان و دندان، با بلندتر کردن تاج دندان.

نتایج طولانی مدت و دائمی با برداشتن بافت اضافی، که مجددا رشد نخواهد کرد.

معایب لیفت کردن لثه

لیفت لثه نسبت به جراحی های دیگر عوارض خاصی را در پی نخواهد داشت و همه چیز به مهارت و تخصص پزشک بستگی دارد. برخی از عوارض احتمالی که می توان به عنوان معایب در نظر گرفت، در زیر ذکر شده است.

ممکن است برخی افراد به داروی بی حسی حساسیت داشته باشند.

اگر ریشه دندان محکم نباشد و لیفت انجام شود، ممکن است ساختار دندان به خطر بیفتد و دندان ها آسیب ببینند.

اگر لیفت لثه برای افرادی که دندان های پوسیده، لثه های حساس و آسیب پذیر دارند انجام شود، نتایج خوبی نخواهد داشت.

در موارد نادر ممکن است شکل لثه ها به حالت قبل خود بازگردند.

در صورت رعایت نکردن بهداشت دهان، ممکن است لثه ها دچار عفونت شوند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.