چند بار می توانید یک تکه کاغذ را از وسط تا کنید؟

0

به راحتی می‌توان یک تکه کاغذ را یک، دو بار یا حتی سه یا چهار بار از وسط تا کرد. اما بیشترین تعداد دفعاتی که یک تکه کاغذ را می‌توان از وسط تا کرد چقدر است؟

بر اساس یک ادعای رایج، یک ورق کاغذ را نمی‌توان بیش از هفت بار از وسط تا کرد. اما آیا این حقیقت دارد؟ چند بار می توانید یک تکه کاغذ را تا کنید؟

در سال 2002، بریتنی گالیوان که در آن زمان دانش‌آموز دبیرستانی در پومونای کالیفرنیا بود، یک تکه کاغذ را 12 بار تا کرد. او در حال حاضر رکورد جهانی گینس را در اختیار دارد.

گالیوان در ایمیلی در این مورد نوشته: «قبل از تلاش من، این باور پذیرفته شده بود که تا کردن یک تکه کاغذ بیش از هشت بار غیرممکن است و هفت باز تا کردن حد معمول پذیرفته شده تا کردن است. «من اولین کسی بودم که کاغذ را 9، 10، 11 و 12 بار تا کردم.»

گالیوان فقط یک رکورد جهانی ثبت نکرد. او همچنین معادلاتی برای محاسبه چند باری که یک تکه کاغذ را می‌توان در یک جهت یا چند جهت به وسط تا کرد، به دست آورد. او این معادلات را در کتابی با عنوان «چگونه کاغذ را از وسط دوازده بار تا کنیم» به تفصیل شرح داده است.

همه چیز از چالشی در کلاس ریاضی شروع شد که آموزگارش شروع کرد. آن زمان او یک فویل طلایی را ۱۲ بار تا کرد. اما معلمش بعدا گفت منظورش چیزی با ضخامت کاغذ بوده و چالش را سخت کرد.

گالیوان گفت: «من شروع به کار بر روی این مشکل کردم و ساعت‌های زیادی را صرف تلاش برای تا کردن ورق‌های کاغذ، روزنامه و هر چیز صاف دیگری کردم که می‌توانستم پیدا کنم.»

او مشکوک شد که آیا واقعا افراد قبل از او این جالش را انجام داده‌اند و تلاش واقعی کرده‌اند تا چیزی را بیشتر از ۸ بار تا کنند یا خیر.

معادلاتی که گالیوان به دست آورد، نشان می‌دهد که یک ورق کاغذ چند بار می‌شود تا کرد. او دریافت که برای اینکه یک تکه کاغذ را چند بار از وسط تا کنیم، به یک ورق نازک طولانی نیاز است. هر چه یک ورق بیشتر تا شود، پشته حاصل ضخیم‌تر می شود و تا زدن دشوار می‌شود تا جایی که غیر ممکن می‌شود.

رکوردهای جهانی گینس اشاره کرده که او در نهایت رکورد خود را با یک ورق دستمال کاغذی که در اینترنت پیدا کره بود و 1219 متر طول داشت به ثبت رساند. او به یاد می آورد که راه رفتن در یک راهرو طولانی در یک مرکز خرید در کالیفرنیا، هنگام ثبت این رکورد حدود هشت ساعت زمان برد.

«هرچند گاهی اوقات این کار خسته کننده به نظر می‌آمد، تلاشی بود سرگرم کننده و نشاط آور. من صاحب تجاربی شدم که در طول زندگی‌ام با دادن ظرفیت‌های بیش از حد انتظار برای من ارزشمند از آب درآمد.»

از زمانی که گالیوان رکورد خود را به ثبت رساند، دیگران ادعا کرده اند که یک ورق کاغذ را بیش از 12 بار تا کرده‌اند.

گالیوان می‌گوید که او  تلاش‌های دیگران را که برای مقابله با این چالش تلاش می‌کنند تحسین می‌کند، زیرا به خوبی می‌داند که این مرارت چقدر دشوار است. با این حال، برخی از روش‌های مورد استفاده شامل چیدن قطعات جداگانه روی هم، چسباندن قطعات به هم، برش کاغذ، پاره کردن کاغذ و تا کردن کاغذ پلیسه‌دار به جای تا کردن واقعی بوده. آنها الزامات این چالش و تا زدن واقعی را دور زده‌اند.

با اینکه او پیشبینی می‌کند که رکوردش شکسته شود اما خاطرنشان می‌کند که اساس چالش و آنچه این مشکل را شگفت‌انگیز می‌کند، در این فرآیند گم نخواهد شد.

هر کسی که به دنبال شکستن رکورد گالیوان است باید منتظر یک پشته کاغذ فوق العاده ضخیم باشد. به عنوان مثال، پس از 42 تا کردن فرضی یک ورق با ضخامت 0.1 میلی‌متر، ضحامت آن به 439800 کیلومتر خواهد رسید که از میانگین فاصله بین زمین و ماه بیشتر است.

منبع


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

نمونه‌هایی از وندالیسم – البته در شکل نسبتا خفیف آن

وندالیسم به عمل عمدی ایجاد خسارت، تخریب یا اسیب زدن به اموال، اغلب بدون هیچ دلیل یا توجیه قانونی اشاره دارد. این کار شامل اعمالی مانند رسم گرافیتی، برچسب زدن، خراشیدن، شکستن یا نقاشی روی سطوح، از جمله ساختمان‌ها، وسایل نقلیه، فضا‌های عمومی…

اگر نئاتدرتال‌ها بر انسان‌های به اصطلاح خردمند غلبه می‌کردند، شاید اینها ستاره‌های سینماهای آنها…

سوابق فسیلی نشان می‌دهد که نئاندرتال‌ها در حدود 40000 تا 30000 سال پیش از سوابق باستان‌شناسی ناپدید شدند، اگر در برخی مکان‌ها ممکن است تا حدود 28000 سال پیش  زنده مانده باشند.نئاندرتال‌ها گونه‌ای از انسان‌های باستانی بودند که تا زمان…

مجموعه‌ای از تصاویر هراس‌آور، عجیب با به اصطلاح نفرین‌شده!

برای قسمتی از شگفتی یا ترس خودمان از پیرامون یا عکس‌ها نمی‌شود توضیح صریح ارائه کرد. احتمالا منشا این ترس‌ها به تدریج در سیناپس‌های مغزی ما از هزاران سال پیش یه یادگار گذاشته شده.آدم فکر می‌کند اگر قرار باشد برنامه هوش مصنوعی ایجاد شود…

روجلدهای خاطره‌انگیز مجموعه کتاب های طلایی که کودکی‌مان را رنگی می‌کردند!

عبدالرحیم جعفری، پایه گذار انتشارات امیرکبیر و کتاب های طلایی، است. او ۱۲ آبان ۱۲۹۸ در تهران زاده شد. عبدالرحیم جعفری در سال ۱۳۲۸ انتشارات امیرکبیر را پایه گذاشت. و در سال ۱۳۴۰ انتشار مجموعه ی کتابهای طلائی را آغاز کرد. کتابهای طلایی مجموعه…

جالب و گاهی خنده‌دار: آدم‌هایی که خیلی شبیه تابلو یک آگهی کنارشان هستند!

گاهی شباهت آدم‌ها به هم عجیب به نظر می‌رسند. حالا در نظر بگیرید که کاملا تصادفی اشخاصی در کنار تابلویی یا آگهی دیواری ایستاده باشند و چهره آنها به یکی از شخصیت‌های تابلو یا آگهی شباعت زیادی داشته باشد یا اصلا فرد افزونه‌ای برای مفهوم تبلیغ…

ژاک شارل: کسی که اولین بالون هیدروژنی تاریخ را به پرواز درآورد

در 4 ژوئن 1783، برادران مون‌گلفیه اولین بار یک بالون هوای گرم را در جنوب فرانسه به نمایش گذاشتند. این بالون که از گونی محکمی پوشیده شده با کاغذ ساخته شده بود و تا نزدیک به 2 کیلومتر بالا رفت و به مدت 10 دقیقه در هوا باقی ماند.خبر موفقیت…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / شیشه اتومبیل / نهال بادام / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /خرید میز تحریر /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF / خرید نهال گردو / کاشت مو / مجتمع فنی تهران /دندانپزشکی شبانه روزی /قیمت روکش دندان /Hannover messe 2024 /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /محصولات بهداشتی ایرانی / درمان طب / قرص لاغری فایر / لیست قیمت تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ / سریال ایرانی کول دانلود / دانلود فیلم دوبله فارسی /داروخانه اینترنتی آرتان /جارو استخری /میکروبلیدینگ / اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /شیشه اتومبیل /لیزر فوتونا /داروخانه تینا /خدمات فیزیوتراپی /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /چاپ فلش / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5