آیا واقعا سریال آخرین بازمانده از ما The Last of Us بهترین سریال زمستانی جدید خواهد شد؟

0

سریال The Last of Us یک مجموعه تلویزیونی درام پسا آخرالزمانی  است که توسط کریگ مازین و نیل دراکمن برای HBO ساخته شده است.

اگر کمی اهل گیم باشید، می‌دانید که سریال The Last of Us بر اساس ویدئوگیمی به همین نام ساخته شده که در سال 2013 توسط Naughty Dog توسعه یافته و روانه بازار شده بود.

این سریال داستان جوئل (پدرو پاسکال)، قاچاقچی را دنبال می‌کند که وظیفه دارد الی نوجوان (بلا رمزی) را در سراسر ایالات متحده پسا آخرالزمانی اسکورت کند.

گابریل لونا در نقش تامی برادر کوچکتر جوئل، مرل دندریج در نقش رهبر مقاومت مارلین و آنا تورو در نقش تس شریک قاچاقچی جوئل حضور خواهند داشت.

The Last of Us بزرگترین تولید تلویزیونی در تاریخ کانادا محسوب می‌شود. فیلمبرداری آن از جولای 2021 تا ژوئن 2022 در آلبرتای کانادا به طول انجامیده است.

همچنین این سریال، این اولین سریال HBO است که بر اساس یک بازی ویدئویی ساخته شده و محصول مشترک تلویزیون سونی پیکچرز، PlayStation Productions، Naughty Dog، The Mighty Mint و Word Games است.

فصل اول این سریال  9 قسمت دارد و نویسندگی آن را مزین و درانکمن انجام داده‌اند. درانکمن نویسندگی و کارگردانی بازی را نیر به عهده داشت.

آهنگساز اصلی بازی، یعنی  گوستاوو سانتائولالا موسیقی متنی سریال را ساخته است. پخش این سریال قرار است در 15 ژانویه 2023 یعنی فردا آغاز شود.

تا حالا منتقدان با تمجید از اجراها، نویسندگی، طراحی تولید و موسیقی متن از سریال استقبال کرده‌اند. بسیاری آن را بهترین اقتباس از بازی های ویدئویی لایو اکشن می‌دانند.

پدرو پاسکال در نقش جوئل، یک بازمانده میانسال سرسخت است که از آسیب‌های زندگی گذشته خود رنج می‌برد. جوئل وظیفه دارد دختر جوانی به نام الی را از یک منطقه قرنطینه و در سراسر ایالات متحده عبور دهد و به نوعی قاچاق کند.

بر خلاف گیم، که جوئل لحظاتی توانایی‌های تقریباً مافوق بشری دارد تا بتواند از این ماموریت را انجام بدهد، در سریال او آسیب‌پذیرتر است. او به دلیل شلیک گلوله، از یک گوشش کم شنوا است و زمانی که زانوهایش درد می‌کند. توقف می‌کند.

برنامه کاری پاسکال پس از انتشار فصل دوم The Mandalorian برای یک سریال خالی شد و چندین پیشنهاد برای پروژه‌های شبکه‌های بزرگ دریافت کرد، که از میان آن‌ها، او The Last of Us را برگزید و با خالقان گیم یعنی کریگ مازین همکاری‌اش را شروع کرد.

طبق گزارش‌ها، او  برای بازی در هر قسمت 600 هزار دلار دریافت خواهد کرد که او را به یکی از پردرآمدترین ستاره‌های تلویزیون آمریکا تبدیل می‌کند.

پاسکال به دلیل توانایی‌اش در به تصویر کشیدن شخصیتی دشوار، شکنجه شده و آسیب‌پذیر که احساساتش را تا زمانی که لازم باشد سرکوب می‌کند، انتخاب شد.

پاسکال تجریه‌ای از دنیای گیم نداشت، پس در ابتدای بازی برادرزاده‌اش را تماشا کرد، زیرا او خودش مهارت لازم برای بازی کردن خود را نداشت. او جوئل را «بسیار تأثیرگذار» می‌دانست، اما نگران تقلید از بازی‌ها بود. به جای آن  تصمیم گرفت «فاصله‌ای سالم ایجاد کند» و به سازندگان سریال اجازه داد تا درباره شخصیت‌پردازی تصمیم بگیرند.

پاسکال صدای جوئل را بر اساس تجربیات خود از بزرگ شدن در سن آنتونیوی تگزاس ساخت. او از لهجه جنوبی استفاده شده در بازی استفاده نکرد.

بلا رمزی در نقش الی، دختری 14 ساله است که نافرمانی و عصیان زیادی از خود نشان می‌دهد اما نیاز درونی به خویشاوندی و فرد نزدیکی دارد.

او در برابر عفونت کوردیسپس (که داستانش را از فردا متوجه خواهید شد) مصون است و ممکن است کلید ایجاد یک واکسن باشد. مطابق با گیم، او دگرجنس‌گرا نیست.

بیش از 100 بازیگر برای الی در نظر گرفته شده بود. تهیه کنندگان به دنبال کسی  بودند که بتواند شخصیتی مدبر، عجیب و غریب و بالقوه خشن را به تصویر بکشد.

پس از تماشای نوار ضبط شده رمزی، آنها به سراغ دیوید بنیوف و D.B. ویس – سازندگان بازی تاج و تخت، که رمزی در آن بازی کرده بود رفتند که آنها اطمینان خاطر دادند که او استعداد خوبی دارد.

به این ترتیب رمزی کمتر از یک ماه پس از تست بازیگری، برای نقش انتخاب شد. او در حین شرکت در تولید در پروژ‌ه‌ای متفاوت، خبر انتخاب شدن خود را دریافت کرد. او گفت که  احساس می‌کند «بزرگ‌ترین کاری است که [او] تا به حال انجام داده است» و بلافاصله از اینکه پاسکال در تمام این تجربه در کنار او اجرا خواهد کرد، ابراز آرامش کرد.

رمزی قبل از تست بازی خود از کلیات گیم آگاهی داشت، اما تشویق شد که بازی را انجام ندهد تا از تکرار اجرای اصلی پیشگیری کند، در عوض برخی از گیم پلی بازی را در یوتیوب تماشا کرد تا «احساس آن را دریافت کند.»  رمزی می خواست که عملکرد او یادآور بازی ها باشد بدون اینکه آنها را کپی کند.

رمزی که انگلیسی است برای این نقش یک لهجه آمریکایی یاد گرفت و مجبور شد موهایش را کوتاه کند. در ویدئو گیم، اشلی جانسون نقش الی را بازی می‌کند.

گابریل لونا در نقش تامی، برادر کوچکتر جوئل و یک سرباز سابق است که آرمان‌گرایی را به امید ساختن دنیایی بهتر حفظ کرده است. حدود یک ماه پس از انتخاب  پاسکال و رمزی، از لونا خواسته شد که نوار تستی را ارسال کند. او با کار مازین و کارولین استراوس، تهیه کننده اجرایی پروژه آشنا بود و قبلاً با HBO در سریال کارآگاه حقیقی True Detective کار کرده بود.

حدود یک هفته پس از ارسال نوارش، مزین، اشتراوس و نیل دراکمن،  نقش را به او پیشنهاد کردند. به گفته لونا، آنها فوراً فهمیدند که او همان شخص مناسب است.

او برای این نقش مشتاق بود، زیرا در آستین، تگزاس – زادگاه جوئل و تامی – زندگی می کرد.  در حین تولید یک پلی استیشن 5 به او داده شد تا بازی‌ها را به عنوان تحقیقی برای تطبیق انجام دهد.

آنا تورو در نقش تس، یک بازمانده سرسخت و شریک قاچاقچی جوئل. تورو و پاسکال به این نتیجه رسیدند که تس و جوئل مدتی است که عاشق یکدیگر بوده اند، اما، مانند گیم، در مورد رابطه خود با ظرافت رفتار می کنند.

مرل دندریج در نقش مارلین، رئیس فایرفلایز، جنبش مقاومت.. دندریج با اینکه قرار بود نقش گیم را تکرار کند، به طور مداوم از عناصر فیزیکی سر صحنه غافلگیر می شد، زیرا در طول گیم فقط مارلین فقط  صحنه موشن کپچر و لباس مخصوص بود، اما اینجا او باید کار متفاوتی انجام می‌داد.

گفته می شود The Last of Us بزرگترین تولید تلویزیونی در تاریخ کانادا است که انتظار می رود بیش از 200 میلیون دلار کانادا صرف آن شده باشد. چندین منبع برآورد می‌کنند که بودجه هر قسمت بین 10 تا 15 میلیون دلار است. نیویورکر مدعی شد که هزینه آن از پنج فصل اول بازی تاج و تخت فراتر رفته است.

اتحادیه هنرمندان کانادایی IATSE 212 ادعا کرده که که تولید این سریال منجر به افزایش 30 درصدی عضویت و اشتغال در اتحادیه شده است.

دراکمن و مازین پیشنهاد کردند که فصل دوم که در صورت استقابل از فصل اول ساخته خواهد شد، فوراً دنباله، The Last of Us Part II (2020) را پوشش دهد .

اگرچه مازین احساس می کرد که قسمت دوم به بیش از یک فصل نیاز دارد. او نمی خواهد سریال از روایت خود گیم پیشی بگیرد.

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

۸ خودروی جذاب تاریخی که توسط طراحان ایتالیایی بازطراحی و جاودانه شدند

ایتالیا خانه‌های طراحی معروفی دارد. Pininfarina ،Bertone ،Touring ،Giugiaro و Vignale برخی از مهم‌ترین نام‌های طراحی خودرو هستند.در این خانه‌های طراحی، همه‌چیز از جمله خودرو طراحی می‌شود. چه خودروهایی که تجاری و قابل تولید باشند؛ چه…

۲۵ صدای نوستالژیک فناورانه قدیمی که کودکان امروزی به صورت معمول هرگز نمی‌شنوند!

یک ستاره سینمای کلاسیک را در نظر بگیرید مثلا همفری بوگارت را. تلفن را با یک دست در دست می‌گیرد، سیگاری به لب دارد و بعد با افه خاصی شماره‌گیر را می‌چرخاند و با صدای بم مردانه‌اش می‌گوید که نلفنچی فلانجا را برایم بگیر!چنین منظره‌ای دیگر…

تصور کنید که این شخصیت‌های مشهور سینمایی توسط بازیگر مشهور دیگری بازی می‌شدند – پاسخ میدجرنی

در حاشیه فیلم‌های بزرگ همیشه می‌خوانیم که قرار بوده که نقص اصلی یا یک نقش فرعی مهم را کس دیگری بازی کند و آن بازیگر به سبب اینکه فیلم را کم‌اهمیت تلقی کرده یا درگیر پروژه دیگری بوده یا مثلا دست‌آخر ترجیح کارگردان، هرگز به نقش رسیده است.…

سلاح‌های مخفی و شگفت‌انگیز آلمان نازی در طی جنگ جهانی دوم

در طول جنگ جهانی دوم، آلمان نازی سرمایه گذاری زیادی در تحقیق و توسعه تسلیحات مخفی انجام داد تا بتواند بر دشمنان خود برتری یابد. برخی از برجسته ترین سلاح های مخفی که توسط آلمانی ها ساخته شده اند عبارتند از:موشک V-2: V-2 اولین موشک…

کسانی که توهم خاص و عجیبی دارند: ما از ستاره‌های دیگر آمده‌ایم و فرازمینی هستیم! پدیده Starseed

ممکن است خیلی احمقانه به نظر برسد. اما افرادی هستند که معتقدند از سایر سیارات به زمین آمده‌اند تا به شفای سیاره زمین کمک کنند و بشریت را به «عصر طلایی» هدایت کنند و به دوره‌ای از خوشبختی، شکوفایی و موفقیت برسانند!جستجوی اینترنتی این…

سلبریتی‌ها اگر کاری عادی داشتند – پاسخ‌های تصویری میدجرنی

چه می‌شد اگر یک هنرپیشه نامدار در سنی طلایی امکان جذب شدن در رشته بازیگری را پیدا نمی‌کرد یا بحرانی خانوادگی او را وادار به سال‌ها کار عادی می‌کرد. چه می‌شد اگر نخستین کسانی که تست بازیگری از او می‌گرفتند، به کلی مایوس و دلسردش می‌کردند.…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو /بهترین مرکز لیزر ساری /داروخانه تینا /خرید مواد اولیه آرایشی در شیمی سنتر /خدمات فیزیوتراپی /لیفت صورت در تهران / کمربند طبی / زانوبند زاپیامکس / فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن / biniclinic.com / کمربند پلاتینر / مراقبت پوست / مهدکودک فلکه اول تهرانپارس / سایت نوید / روپوش پزشکی / سرور مجازی ایران /بای پپ / ویدیوهای دیدنی /بهترین فیزیوتراپی تهران /خرید سیفتی باکس / کمربند پلاتینر / محصولات پوستی بیوآکوا رو تا 60 درصد تخفیف از فروشگاه رومدباش بخر / ویکی درمان / عمل بینی /خرید پروتز مو /حرف آخر /کاندوم / خرید سرور مجازی / بهترین کلینیک زخم تهران /فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی / مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /چاپ فلش / لاغری فوری / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم /درمانکده / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی /فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی شاواز /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /خرید خودنویس /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /سریال ایرانی کول دانلود /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /کاشت مو / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش /فروشگاه اینترنتی زنبیل /خرید ساعت دیواری /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /چاپ کلاه /کاشت مو /کاشت مو /پزشکا /قیمت ساک پارچه ای /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /مجتمع فنی ونک /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5