مینی‌سریال The Days: در نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما دای‌ایچی بعد از سونامی 2011 چه گذشت؟

0

ماهایی که سریال چرنوبیل را دیده‌ایم، قطعا دنبال جانشینی برای آن مینی‌سریال زیبا و پرمحتوا و هیجان‌انگیز هستیم.

البته به خاطر متفاوت بودن مختصات حکمرانی در چرنوبیل زمان شوروی و فوکوشیمای دای‌ایچی ژاپنی‌ها نباید انتظار دیدن چالش‌های دقیقا شبیه چرنوبیل را داشته باشید.

اما از نقطه نظر فنی متخصصان این حادثه را بعد از حادثه چرنوبیل بزرگ‌ترین فاجعهٔ اتمی می‌دانند و از نظر پیچیدگی آن را در مقام نخست فجایع اتمی جهان قرار می‌دهند.

جالب است که هم در سریال چرنوبیل و هم مینی‌سریال جدید The Days ما می‌دانیم که عاقبت چه شد، اما جزئیات وقتی با زبان تصویر و درام‌ کردن و جلوه‌های ویژه، زنده و برجسته بشوند، لطف دیگری دارند.

حادثه فوکوشیما موجی از بدبینی در مورد ایمنی نیروگاه‌های هسته‌ای ایجاد کرد آنچنان که برخی کشورها مانند آلمان به کلی از این نوع نیرو صرف‌نظر کرده‌اند.

یعنی علیرغم هم تهمیدات و مانورها و پروتکل‌ها باز هم حوادثی خاص می‌توانند این نیروگاه‌ها را آسیب‌زا کنند و انفجار یا نشت مواد از آنها فاجعه‌ای انسانی و زیست‌ محیطی به وجود می‌آورد که حتی با فناوری‌های سطح بالا به سختی می‌تواند کنترل شود.

سریال با همان سکانس اول می‌خواهد بررسی کند که آیا این حادثه قابل پیشگیری بود، یا جزو آن مواردی که در برابر خشم مادر طبیعت کار خاصی نمی‌شد کرد.

در همان قسمت اول سریال دیدن ضابطه‌ها و دقت ‌نظرها و حتی فضای کلی ما را متوجه می‌کند که این بار قضایا با چرنوبیل تفاوت دارد، اما داستان کلی ماه‌ها سرگردانی و فداکاری‌ها عده‌ای قلیل برای در امان نگه داشتن کشورشان، شاخص می‌نماید.

این سریال در مقایسه با سریال چرنوبیل، سریال متوسطی بیش نیست. اما در مقام مقایسه‌ با متوسطهای جدید، سریال بهتری نشان می‌دهد.


دیگر پست‌های تازه یک پزشک

با فروپاشی اقتصاد زیمبابوه، مشاوران خرافی در تیک‌تاک مشاوره افزایش سرمایه، راهنمایی معنوی و درمانی می‌کنند و پول زیادی به جیب می‌زنند!

گوگو شومبا روی یک مبل نشسته و از طریق دوربین موبایل‌اش در حال گفتگو است، او دستورالعمل‌های گام به گام را با دقت بیان می‌کند: نمک سبزی که ۳ روز باید خیس بخورد و آن را باید با…

پست‌های آرشیوی خواندنی

یک پزشک پلاس

زندگی من: آنا آخماتووا

ترجمهٔ احمدپوریدر 1889 سال تولد من، چارلی چاپلین به دنیا آمد، «سونات کرتروز» تولستوی منتشر شد، برج ایفل ساخته شد و هیتلر و ظاهرا الیوت هم دیده به جهان گشودند. در تابستان…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.