فیلم های شبیه چارلی و کارخانه شکلات سازی Charlie and the Chocolate Factory

0

فیلم : “The BFG” (2016)

کارگردان: استیون اسپیلبرگ

بازیگران:

روبی بارنهیل در نقش سوفی

مارک رایلنس در نقش BFG (غول دوستانه بزرگ)

خلاصه داستان:

The BFG به کارگردانی استیون اسپیلبرگ یک فیلم فانتزی دلچسب است که در سال 2016 بر اساس رمان محبوب رولد دال منتشر شد. داستان حول یک دختر یتیم جوان به نام سوفی با بازی روبی بارنهیل می‌چرخد که با یک غول مهربان به نام BFG (غول دوستانه بزرگ) دوست می‌شود که توسط مارک رایلنس به تصویر کشیده می‌شود. آن‌ها با هم وارد ماجراجویی می‌شوند تا غول‌های غیردوستانه را متوقف کنند و رویا‌هایی را برای کودکان در سراسر جهان به ارمغان بیاورند.

فیلم : “ماتیلدا” (1996) – Matilda

کارگردان: دنی دویتو

بازیگران:

مارا ویلسون در نقش ماتیلدا ورم وود

دنی دویتو در نقش هری ورم وود

رئا پرلمن در نقش زینیا ورم وود

امبث دیویدتز در نقش خانم هانی

خلاصه داستان:

«ماتیلدا» به کارگردانی دنی دویتو یک فیلم خانوادگی لذت بخش است که در سال 1996 بر اساس رمان رولد دال منتشر شد. داستان ماتیلدا ورم‌وود، یک دختر جوان با استعداد با قدرت تله‌کینتیک را دنبال می‌کند که توسط مارا ویلسون به تصویر کشیده شده است. ماتیلدا که با بی‌توجهی و آزار خانواده‌اش مواجه می‌شود، با حمایت معلم مهربانش، خانم هانی (امبت دیویدتز) توانایی‌های خود را کشف می‌کند و از آن‌ها برای ایستادگی در برابر بی‌عدالتی استفاده می‌کند.

فیلم : “آلیس در سرزمین عجایب” (2010) – Alice in Wonderland

کارگردان: تیم برتون

بازیگران:

می‌ا واسیکوفسکا در نقش آلیس کینگسلی

جانی دپ در نقش کلاه بردار دیوانه

هلنا بونهام کارتر در نقش ملکه سرخ

آن هاتاوی در نقش ملکه سفید

خلاصه داستان:

«آلیس در سرزمین عجایب» به کارگردانی تیم برتون که در سال 2010 منتشر شد، اقتباسی خارق العاده از رمان‌های کلاسیک لوئیس کارول است. میا واسیکوفسکا در نقش آلیس کینگسلی بازی می‌کند که به سرزمین عجایب باز می‌گردد و با شخصیت‌های عجیب و غریب از جمله کلاه بردار دیوانه (جانی دپ)، ملکه سرخ (هلنا بونهام کارتر) و ملکه سفید (آن هاتاوی) روبرو می‌شود. این فیلم به بررسی سفر آلیس برای خودشناسی و توانمندسازی می‌پردازد که او در مناظر خارق‌العاده سرزمین عجایب حرکت می‌کند.

فیلم : “Fantastic Mr. Fox” (2009)

کارگردان: وس اندرسون

بازیگران (صدای بازیگران):

جورج کلونی در نقش آقای فاکس

مریل استریپ در نقش خانم فاکس

جیسون شوارتزمن در نقش Ash

بیل موری در نقش Badger

خلاصه داستان:

«آقای فاکس شگفت‌انگیز» به کارگردانی وس اندرسون یک انیمیشن استاپ موشن بر اساس کتاب رولد دال است. داستان حول محور آقای فاکس با صداپیشگی جورج کلونی است که برای تامین مخارج خانواده‌اش به دزدی مرغ متوسل می‌شود. این فیلم سبک بصری منحصربه‌فرد اندرسون را با داستان‌گویی شوخ‌آمیز دال ترکیب می‌کند، زیرا آقای فاکس و دوستان حیوانش از سه کشاورز شرور پیشی می‌گیرند. این فیلم جوهره ماجراجویی، خانواده و زیرکی را به تصویر می‌کشد، دقیقاً شبیه روحی که در «چارلی و کارخانه شکلات‌سازی» یافت می‌شود.

فیلم : “قطار اکسپرس قطبی” (2004) – The Polar Express

کارگردان: رابرت زمکیس

بازیگران:

تام هنکس در نقش پسر قهرمان / پدر / رهبر ارکستر / دوره گرد / اسکروج / بابانوئل (صدا و اجرا)

خلاصه داستان:

بر اساس کتاب کریس ون آلزبورگ، “اکسپرس قطبی” به کارگردانی رابرت زمکیس، یک فیلم انیمی‌شنی از لحاظ بصری خیره‌کننده است که در سال 2004 منتشر شد. داستان پسر جوانی با صداپیشگی تام هنکس را دنبال می‌کند که عازم سفری جادویی با قطار به سمت شمال می‌شود. قطب در شب کریسمس. در طول مسیر، او با شخصیت‌های مختلف دلربا روبرو می‌شود و شگفتی فصل تعطیلات را تجربه می‌کند. موضوع فیلم از جادو، ماجراجویی و لذت کشف با روح داستان‌های تخیلی رولد دال طنین انداز می‌شود.

فیلم : “استوارت لیتل” (1999) – Stuart Little

کارگردان: راب می‌نکف

بازیگران:

مایکل جی فاکس در نقش استوارت لیتل (صدا)

جینا دیویس در نقش خانم کوچولو

هیو لوری در نقش آقای کوچولو

خلاصه داستان:

«استوارت لیتل» به کارگردانی راب می‌نکوف، یک فیلم خانوادگی دلگرم‌کننده است که در سال 1999 منتشر شد و بر اساس رمان ای بی وایت ساخته شد. داستان حول محور استوارت لیتل، موش متولد شده در یک خانواده انسانی، با صداپیشگی مایکل جی فاکس می‌چرخد. استوارت علیرغم مواجهه با چالش‌ها و شک و تردید‌های دیگران، دست به یک سری ماجراجویی می‌زند تا ثابت کند که اندازه توانایی‌های فرد را مشخص نمی‌کند. این فیلم لایو اکشن را با انیمیشن ترکیب می‌کند و دنیایی عجیب خلق می‌کند که حس جذابیت و تخیل را با آثار رولد دال به اشتراک می‌گذارد.

فیلم : “داستان بی پایان” (1984) – The NeverEnding Story

کارگردان: ولفگانگ پترسن

بازیگران:

بارت الیور در نقش باستیان

نوح هاتاوی در نقش آتریو

خلاصه داستان:

“داستان بی پایان” به کارگردانی ولفگانگ پترسن یک فیلم کلاسیک فانتزی است که در سال 1984 بر اساس رمان مایکل انده منتشر شد. داستان درباره باستیان، پسر جوانی است که کتابی جادویی را کشف می‌کند که داستان جنگجوی جوانی به نام آتریو را روایت می‌کند که در تلاش برای نجات سرزمین فانتزی فانتزی است. این فیلم به طور یکپارچه اکشن زنده را با عناصر فانتزی ترکیب می‌کند و روح تخیل، شجاعت و قدرت داستان سرایی را به تصویر می‌کشد. «داستان بی پایان» عناصر موضوعی را با داستان‌های رولد دال به اشتراک می‌گذارد و بر اهمیت باور، خلاقیت و شجاعت تأکید می‌کند.

فیلم : “باغ مخفی” (1993) – The Secret Garden

کارگردان : اگنیسکا هلند

بازیگران:

کیت مابرلی در نقش مری لنوکس

اندرو نات در نقش دیکن

مگی اسمیت در نقش خانم مدلاک

خلاصه داستان:

«باغ مخفی» به کارگردانی آگنیشکا هالند یک اقتباس سینمایی از رمان فرانسیس هاجسون برنت است که در سال ۱۹۹۳ منتشر شد. داستان حول محور مری لنوکس با بازی کیت مابرلی، یتیمی است که باغی پنهان و نادیده گرفته در املاک عمویش را کشف می‌کند. همانطور که مری باغ را زنده می‌کند، نه تنها فضای فیزیکی را متحول می‌کند، بلکه به التیام زخم‌های عاطفی اطرافیانش نیز کمک می‌کند. این فیلم با آثار رولد دال عناصر موضوعی مشترک دارد و بر قدرت دگرگون‌کننده طبیعت و انعطاف‌پذیری روح انسان تاکید دارد.

فیلم : “تواریخ نارنیا: شیر، جادوگر و کمد لباس” (2005) – The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

کارگردان: اندرو آدامسون

بازیگران:

جورجی هنلی در نقش لوسی پونسی

اسکندر کینز در نقش ادموند پونسی

ویلیام موزلی در نقش پیتر پونسی

آنا پاپلول در نقش سوزان پونسی

خلاصه داستان:

«تواریخ نارنیا: شیر، جادوگر و کمد لباس» به کارگردانی اندرو آدامسون یک فیلم فانتزی اقتباسی از رمان کلاسیک سی.اس. لوئیس است که در سال ۲۰۰۵ منتشر شد. داستان خواهر و برادر Pevensie را دنبال می‌کند که یک کمد لباس جادویی را کشف می‌کنند که به فیلم  دروازه‌ای به سرزمین طلسم شده نارنیا عمل می‌کند. در آنجا، آن‌ها با موجودات عرفانی متحد می‌شوند تا جادوگر سفید را شکست دهند و تعادل را به جهان بازگردانند. این فیلم روح ماجراجویی، شجاعت و نبرد بین خیر و شر را به تصویر می‌کشد و با مضامین موجود در داستان‌های تخیلی رولد دال طنین انداز می‌شود.

فیلم : “Hook” (1991)

کارگردان: استیون اسپیلبرگ

بازیگران:

رابین ویلیامز در نقش پیتر بنینگ / پیتر پن

داستین هافمن در نقش کاپیتان هوک

جولیا رابرتز در نقش تینکر بل

خلاصه داستان:

«هوک» به کارگردانی استیون اسپیلبرگ یک فیلم ماجراجویی فانتزی محصول 1991 است که برداشتی بی نظیر از داستان‌های کلاسیک پیتر پن اثر جی‌ام باری ارائه می‌دهد. این فیلم پیتر بنینگ با بازی رابین ویلیامز، پیتر پن بالغ و شیفته کار را دنبال می‌کند که باید به نورلند بازگردد تا فرزندان ربوده شده خود را از دست کاپیتان هوک بدنام که توسط داستین هافمن به تصویر کشیده شده است، نجات دهد. با کمک تینکر بل با بازی جولیا رابرتز، پیتر فرزند درونی خود را دوباره کشف می‌کند و با چالش‌های نورلند روبرو می‌شود. «هوک» مضامین کشف مجدد تخیل و اهمیت نگه داشتن لذت دوران کودکی را بررسی می‌کند و با روح غریبی که اغلب در روایت‌های رولد دال یافت می‌شود، همسو می‌شود.

فیلم : “Hugo” (2011)

کارگردان: مارتین اسکورسیزی

بازیگران:

آسا باترفیلد در نقش هوگو کابرت

بن کینگزلی در نقش ژرژ ملیس

ساشا بارون کوهن به فیلم  بازرس ایستگاه

خلاصه داستان:

«هوگو» به کارگردانی مارتین اسکورسیزی فیلمی محصول سال ۲۰۱۱ است که بر اساس رمان «اختراع هوگو کابرت» نوشته برایان سلزنیک ساخته شده است. داستان حول محور هوگو کابرت با بازی‌آسا باترفیلد، یتیم جوانی است که در ایستگاه قطار پاریس زندگی می‌کند و یک ماشین خودکار مرموز را کشف می‌کند که پدر مرحومش پشت سر گذاشته است. هنگامی که هوگو راز‌های خودکار را آشکار می‌کند، سفری جذاب را آغاز می‌کند که او را به دنیای فیلمسازی و فیلمساز پیشگام ژرژ ملیس که توسط بن کینگزلی به تصویر کشیده می‌شود، هدایت می‌کند. «هوگو» جادوی داستان سرایی، خلاقیت و تأثیر سینما را جشن می‌گیرد و مضامین موجود در داستان‌های تخیلی رولد دال را بازتاب می‌دهد.

فیلم : “سری رویداد‌های ناگوار لمونی اسنیکت” (2004) – Lemony Snicket’s A Series of Unfortunate Events

کارگردان: برد سیلبرلینگ

بازیگران:

جیم کری در نقش کنت اولاف

لیام آیکن در نقش کلاوس بودلر

امیلی براونینگ در نقش ویولت بودلر

جود لاو در نقش صدای لمونی اسنیکت

خلاصه داستان:

«سری رویداد‌های ناگوار لمونی اسنیکت» به کارگردانی برد سیلبرلینگ، یک فیلم کمدی تیره اقتباسی از مجموعه کتاب‌های دنیل هندلر است. یتیمان بودلر، کلاوس (لیام آیکن)، ویولت (امیلی براونینگ) و سانی، خود را تحت مراقبت کنت اولاف شرور (جیم کری) می‌یابند که به دنبال ثروت خانوادگی آنهاست. یتیمان باید از نقشه‌های حیله‌گر کنت اولاف پیشی بگیرند و در عین حال رمز و راز مرگ والدین خود را کشف کنند. این فیلم حس طنز سیاه، رمز و راز و انعطاف‌پذیری را به تصویر می‌کشد، شبیه به لحن موجود در آثار رولد دال.

فیلم : “جادوگران” (1990) – The Witches

کارگردان: نیکلاس روگ

بازیگران:

آنجلیکا هیوستون در نقش جادوگر بزرگ

یاسن فیشر در نقش لوک اوشیم

مای زترلینگ در نقش هلگا اوشیم

خلاصه داستان:

«جادوگران» به کارگردانی نیکلاس روگ یک فیلم فانتزی محصول سال ۱۹۹۰ بر اساس رمان رولد دال است. داستان پسر جوانی به نام لوک با بازی Jasen Fisher است که به طور تصادفی با جمعی از جادوگران به رهبری جادوگر بزرگ که توسط Anjelica Huston به تصویر کشیده شده است، برخورد می‌کند. زمانی که لوک توسط جادوگران به یک موش تبدیل می‌شود، او با مادربزرگش متحد می‌شود تا نقشه جادوگران را برای تبدیل همه بچه‌ها به موش خنثی کند. «جادوگران» عناصر فانتزی تاریک را با روایتی عجیب ترکیب می‌کند و ترکیبی از طنز و ماجراجویی دال را به نمایش می‌گذارد.

فیلم : “پلی به ترابیتیا” (2007) – Bridge to Terabithia

کارگردان: Gábor Csupó

بازیگران:

جاش هاچرسون در نقش جس آرونز

آنا سوفیا راب در نقش لزلی برک

زویی دشانل در نقش خانم ادموندز

خلاصه داستان:

«پل به ترابیتیا» به کارگردانی گابور چسوپو و بر اساس رمان کاترین پترسون، یک درام فانتزی محصول 2007 است که حول دوستی جس آرون با بازی جاش هاچرسون و لزلی برک با بازی آنا سوفیا راب می‌چرخد. آن‌ها با هم یک پادشاهی تخیلی در جنگل به نام ترابیتیا ایجاد می‌کنند، جایی که از چالش‌های واقعیت فرار می‌کنند. این فیلم به بررسی مضامین دوستی، از دست دادن و قدرت تخیل می‌پردازد و تشابهاتی را با تاکید رولد دال بر ماهیت دگرگون‌کننده تجربیات دوران کودکی ترسیم می‌کند.

فیلم : هزارتوی پن (2006) – Pan’s Labyrinth

کارگردان: گیلرمو دل تورو

بازیگران:

ایوانا باکورو در نقش اوفلیا

سرجی لوپز در نقش کاپیتان ویدال

داگ جونز در نقش فاون / مرد رنگ پریده

خلاصه داستان:

“هزارتوی پن” ساخته گیلرمو دل تورو یک فیلم فانتزی تاریک محصول 2006 است که در پس زمینه اسپانیا پس از جنگ داخلی اتفاق می‌افتد. داستان به دنبال اوفلیا با بازی ایوانا باکورو، دختر جوانی است که هزارتوی مرموز را کشف می‌کند و با موجودات خارق العاده‌ای روبرو می‌شود. اوفلیا در حالی که در دنیای واقعی و خارق‌العاده حرکت می‌کند، با چالش‌هایی روبه‌رو می‌شود و با واقعیت‌های وحشیانه محیط اطرافش روبرو می‌شود. این فیلم عناصر فانتزی، ترسناک و درام را به هم می‌پیوندد و قدرت تخیل را به‌فیلم  وسیله‌ای برای کنار آمدن با ناملایمات بررسی می‌کند، دقیقاً شبیه مضامین داستان‌های تخیلی رولد دال.

فیلم : The Spiderwick Chronicles (2008)

کارگردان: مارک واترز

بازیگران:

فردی هایمور در نقش جرد گریس / سایمون گریس (هر دو دوقلو)

مری لوئیز پارکر در نقش هلن گریس

نیک نولتی در نقش مولگارات (صدا)

خلاصه داستان:

“The Spiderwick Chronicles” به کارگردانی مارک واترز یک فیلم ماجراجویی فانتزی محصول سال 2008 است که بر اساس مجموعه کتاب‌های تونی دی ترلیزی و هالی بلک ساخته شده است. داستان حول محور خانواده گریس می‌چرخد که به املاک اجدادی Spiderwick نقل مکان می‌کنند و دنیای پنهانی از موجودات جادویی را کشف می‌کنند. سه خواهر و برادر گریس، به ویژه جرد (فردی هایمور)، باید از یک راهنمای می‌دانی مرموز در برابر نیرو‌های تاریک به رهبری مولگارات (نیک نولته) محافظت کنند. این فیلم شگفتی و خطر یک قلمرو جادویی پنهان را به تصویر می‌کشد که یادآور روح ماجراجویانه موجود در داستان‌های رولد دال است.

فیلم : “قطب نمای طلایی” (2007) – The Golden Compass

کارگردان: کریس ویتز

بازیگران:

داکوتا بلو ریچاردز در نقش لیرا بلاکوا

نیکول کیدمن در نقش خانم کولتر

دنیل کریگ در نقش لرد آسریل

خلاصه داستان:

«قطب‌نمای طلایی» به کارگردانی کریس ویتز یک فیلم فانتزی اقتباسی از رمان فیلیپ پولمن است که اولین کتاب از سه‌گانه «مواد تاریک او» است که در سال 2007 منتشر شد. داستان به دنبال لیرا بلاکوا با بازی داکوتا بلو ریچاردز است که برای نجات کودکان ربوده شده و کشف یک نقشه شوم به قطب شمال سفر می‌کند. این فیلم مضامین شجاعت، اراده آزاد، و تلاقی علم و جادو را بررسی می‌کند و روایتی جذاب و بصری غنی را ایجاد می‌کند که یادآور داستان‌های عجیب و غریب و در عین حال تفکر برانگیز رولد دال است.

فیلم : “کورالین” (2009) – Coraline

کارگردان: هنری سلیک

بازیگران (صدای بازیگران):

داکوتا فانینگ در نقش کورالین جونز

تری هچر در نقش مل جونز / مادر دیگر

کیت دیوید در نقش گربه

خلاصه داستان:

“کورالاین” به کارگردانی هنری سلیک و بر اساس رمان نیل گیمن، یک انیمیشن استاپ موشن فانتزی تاریک است که در سال 2009 منتشر شد. داستان به دنبال کورالین جونز با صداپیشگی داکوتا فانینگ است که دنیایی موازی را کشف می‌کند که دنیای خودش را بازتاب می‌دهد اما به نظر می‌رسد. وحشتناک کامل همانطور که کورالین مسحور دنیای به ظاهر ایده‌آل مادر دیگر می‌شود، به زودی به اهداف شوم پشت آن پی می‌برد. این فیلم مضامین فانتزی، ترسناک و دوران بلوغ را ترکیب می‌کند و سبک بصری منحصربه‌فرد سلیک را به نمایش می‌گذارد و با عناصر تاریک‌تری که اغلب در آثار رولد دال وجود دارند، طنین‌انداز می‌شود.

فیلم : “گربه در کلاه” (2003) – The Cat in the Hat

کارگردان: بو ولش

بازیگران:

مایک مایرز در نقش گربه در کلاه

الک بالدوین در نقش لری کوین

کلی پرستون در نقش جوآن والدن

خلاصه داستان:

«گربه در کلاه» به کارگردانی بو ولش یک فیلم کمدی فانتزی محصول سال 2003 است که بر اساس کتاب کلاسیک کودکان دکتر سوس ساخته شده است. داستان خواهر و برادر کنراد و سالی والدن را دنبال می‌کند که با ورود گربه کلاه‌دار با بازی مایک مایرز به صحنه، روز کسل‌کننده‌شان به آشوب تبدیل می‌شود. شیطنت‌های گربه، کودکان را به ماجراجویی وحشیانه سوق می‌دهد و مرز‌های تخیل و نظم را به چالش می‌کشد. در حالی که فیلم با آثار اصلی دکتر سوس آزادی‌های خلاقانه‌ای به خود می‌گیرد، اما روح هوسبازی و غیرمنتظره‌های موجود در داستان‌های رولد دال را به تصویر می‌کشد.

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.