آی‌فون و سه روز میکروبلاگ کردن، مادر و دختر را بعد از پنج سال به هم رساند

به یاری آی‌فون و سرویس میکروبلاگینگ چینی Weibo یک مادر و دختر چینی بعد از مدت‌ها یکدیگر را پیدا کردند.

یک مادر چینی ۷۱ ساله که تنها کارش واکس زدن کفش‌ها است، بعد از اینکه دخترش ترک‌اش کرده بود، پنج سال بود که دیگر هرگز او را ندیده بود. از آنجا که آدرس دختر او چند بار عوض شده بود و این مادر نه دسترسی به اینترنت داشت و نه گوشی موبایلی در اختیار داشت، کاملا از دخترش بی‌خبر بود.

روز ۲۴ ژوئن امسال، این مادر در خیابان کسی را دید که آی‌فون دارد، از او خواهش کرد که در اینترنت دخترش را جستجو کند. متأسفانه در آن خیابان، وای فای در دسترس نبود، به همین خاطر این مرد عکسی از پیرزن گرفت و بعدا عکس را به دنبال‌کنندگانش در سایت Weibo که نمونه چینی توییتر است، ارسال کرد.

بعد از چند ساعت با کمک چند کاربر مشهور و سازمان‌هایی که عوض همین سایت Weibo بودند، این پیام ۱۰۰ هزار بار توییت مجدد شد. داستان، رسانه‌ای شد و سرانجام در ۲۷ ژوئن، دختر عکس مادرش را در اینترنت دید و به شماره تلفنی که برای تماش گذاشته بود، زنگ زد.

منبع

نظرات

 1. به یاری آیفون؟!!!!!!!! یعنی اگر گوشی دیگه ای بود نمی تونست از این پیرزن عکس بگیره؟!!!! بهتر بود مینوشتید به یاری گوشی موبایل و اینترنت. مثلا وقتی توی خیابون یه حادثه پیش میاد، من با گوشی زنگ میزنم اورژانس، اونها میرسن و مصدوم رو نجات میدن، اونوقت من باید بگم به یاری X10 این آدم رو نجات دادم؟!!
  وقتی مدل دستگاه رو ذکر میکنن، یعنی امکانی داشته که بقیه مدلها نداشتن، وگرنه خیلی ساده میشه از اسم عمومی استفاده کرد و گفت: موبایل (یا تلفن همراه)

  جالب اینه که در مقاله اصلی نوشته خود اپل این خبر رو اولین بار پخش کرده! پس هیچ تعجبی نداره که از این داستان هم یک سوژه تبلیغاتی دیگه برای خودش بسازه.

 2. عجب دختر بی رگی

 3. آخه چه ربطی به آیفون داشت ؟! هرگوشی ای که اینترنت داشته باشه با دوربین میشد باهاش کارکرد دیگه . بابا آیفون را انقدر بزرگ نکنید

 4. به یاری آی فون ؟

  میشه کمتر برای اپل و محصولاش تبلیغ کنین ؟

 5. تکنولوژی تو چه کارها که به کمک آم نمیاد

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.