آی‌فون و سه روز میکروبلاگ کردن، مادر و دختر را بعد از پنج سال به هم رساند

6

به یاری آی‌فون و سرویس میکروبلاگینگ چینی Weibo یک مادر و دختر چینی بعد از مدت‌ها یکدیگر را پیدا کردند.

یک مادر چینی ۷۱ ساله که تنها کارش واکس زدن کفش‌ها است، بعد از اینکه دخترش ترک‌اش کرده بود، پنج سال بود که دیگر هرگز او را ندیده بود. از آنجا که آدرس دختر او چند بار عوض شده بود و این مادر نه دسترسی به اینترنت داشت و نه گوشی موبایلی در اختیار داشت، کاملا از دخترش بی‌خبر بود.

روز ۲۴ ژوئن امسال، این مادر در خیابان کسی را دید که آی‌فون دارد، از او خواهش کرد که در اینترنت دخترش را جستجو کند. متأسفانه در آن خیابان، وای فای در دسترس نبود، به همین خاطر این مرد عکسی از پیرزن گرفت و بعدا عکس را به دنبال‌کنندگانش در سایت Weibo که نمونه چینی توییتر است، ارسال کرد.

بعد از چند ساعت با کمک چند کاربر مشهور و سازمان‌هایی که عوض همین سایت Weibo بودند، این پیام ۱۰۰ هزار بار توییت مجدد شد. داستان، رسانه‌ای شد و سرانجام در ۲۷ ژوئن، دختر عکس مادرش را در اینترنت دید و به شماره تلفنی که برای تماش گذاشته بود، زنگ زد.

منبع

   
6 نظرات
 1. کانون وبلاگ نویسان فتح می گوید

  آفرین بر این تکنولوژی …

 2. کوروش می گوید

  به یاری آیفون؟!!!!!!!! یعنی اگر گوشی دیگه ای بود نمی تونست از این پیرزن عکس بگیره؟!!!! بهتر بود مینوشتید به یاری گوشی موبایل و اینترنت. مثلا وقتی توی خیابون یه حادثه پیش میاد، من با گوشی زنگ میزنم اورژانس، اونها میرسن و مصدوم رو نجات میدن، اونوقت من باید بگم به یاری X10 این آدم رو نجات دادم؟!!
  وقتی مدل دستگاه رو ذکر میکنن، یعنی امکانی داشته که بقیه مدلها نداشتن، وگرنه خیلی ساده میشه از اسم عمومی استفاده کرد و گفت: موبایل (یا تلفن همراه)

  جالب اینه که در مقاله اصلی نوشته خود اپل این خبر رو اولین بار پخش کرده! پس هیچ تعجبی نداره که از این داستان هم یک سوژه تبلیغاتی دیگه برای خودش بسازه.

 3. کیناز می گوید

  عجب دختر بی رگی

 4. حسین می گوید

  آخه چه ربطی به آیفون داشت ؟! هرگوشی ای که اینترنت داشته باشه با دوربین میشد باهاش کارکرد دیگه . بابا آیفون را انقدر بزرگ نکنید

 5. III.6 می گوید

  به یاری آی فون ؟

  میشه کمتر برای اپل و محصولاش تبلیغ کنین ؟

 6. وحید می گوید

  تکنولوژی تو چه کارها که به کمک آم نمیاد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.