چگونه همه تصاویر یک آلبوم عکس گوگل پلاس را به صورت یک فایل zip دانلود کنیم؟

6

در گوگل پلاس خیلی وقت‌ها آلبوم‌های عکس زیبایی می‌بینیم، وقتی تعداد عکس‌های این آلبوم‌ها کم است، ما می‌توانیم به صورت معمول عکس اول تا آخر را ببینیم و به صورت معمول عکس‌ها را در صورت تمایل ذخیره کنیم.

اما تصور کنید که تعداد عکس‌ها خیلی زیاد باشد. مثلا امروز در گوگل پلاس به این آلبوم عکس زیبا برخوردم.

12-23-2012 10-55-13 AM

خب، این آلبوم هزار عکس داشت و نمی‌شد به صورت معمول هر عکس چندمگابایتی را بارگزاری کرد و بعد ذخیره کرد!

ویژگی دانلود عکس‌های یک آلبوم البته چیز تازه‌ای نیست و از چند ماه پیش به گوگل پلاس اضافه شده است، اما دسترسی به آن به صورت سرراست و تر و تمیزی در گوگل پلاس قرار داده نشده است و راستش را بخواهید تا امروز که خودم نیاز به آن را احساس کردم، متوجه‌اش نشده بودم.

برای دانلود شما باید وارد قسمت عکس‌های یک شخص شوید، یعنی ابتدا وارد صفحه او در گوگل پلاس شوید و بعد روی  Photos کلیک کنید:

12-23-2012 10-59-17 AM

در اینجا آلبوم‌های عکس‌های عکس او را می‌بینید:

12-23-2012 11-00-24 AM

روی آلبوم مورد نظر کلیک کنید و بعد در صفحه آلبوم روی more و Download Album کلیک‌های دیگر را انجام بدهید.

12-23-2012 11-15-49 AM

به این ترتیب خواهید توانست آلبوم را به صورت یک فایل زیپ دانلود کیند.

نکته ۱: اگر عکاسی هستید که گالری عکس‌هایتان را در گوگل پلاس می‌گذارید و می‌خواهید کسی نتواند با استفاده از این ویژگی کل عکس‌هایتان را دانلود کنید،ب ه قسمت تنظیمان گوگل پلاس بروید و در قسمت Allow viewers to download my photos تیک را بردارید.

نکته ۲: لینکی که به شما داده می‌شود، قابلیت resume ندارد، پس اگر مثل همین آلبوم هزار عکسی، حجم فایل زیپ خیلی زیاد باشد (در این مورد حدود ۳.۸ گیگ!) باید چه کار بکنید؟

یک راهش استفاده از اسکریپت‌های لیچ کننده فایل‌ها است، یعنی اسکریپت‌هایی است که لینک دانلود را به آنها می‌دهید تا فایل‌ها را روی یک فضای آنلاین ذخیره کنند تا بعدا شما فایل‌ها را سر فرصت بردارید. در اینترنت اگر کمی برگردید می‌توانید سایت‌های زیادی پیدا کنید که با دریافت مبلغ کمی این کار را برایتان می‌کنند، البته خودتان هم اگر هاستی دارید که قوانینش ممنوعیتی از لحاظ نصب اسکریپ‌های لیچ‌کننده ندارند، می‌توانید اسکریپ‌هایی مانند رپیدلیچ را نصب کنید و خودکفا باشید!

نکته ۳: پیش از آنکه این ویژگی توسط گوگل فعال شود، افرادی مثل این آقا خودشان دست به کار شده بودند و اسکریپ‌های خوبی نوشته بودند.


 
6 نظرات
 1. حامد می گوید

  از مطلب بسیار خوبتان بسیار متشکرم
  خداوند هم به شما و هم به این بنده خدا که این همه عکس خوب را روی پلاس خود گذاشته اند خیر و جزای فراوان عنایت فرماید
  متشکرم

 2. مرتضی حق دوست می گوید

  باسلام . کسی میتونه درمورداسکریپت هامنوراهنمایی کنه؟ چراآنتی ویروس ویافایروال درزمینه اسکریپت کاری نمیتونه بکنه ؟ بیش ازسه ماهه غالب اوقات مخصوصا وقتی ایمیلمو بازمی کنم همراه باصفحه اسکریپت بازمیشه هرچندمن اون هاروok نمی کنم . ولی خب ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 3. فردین می گوید

  جالب بود.

  من الان یک مدت گوگل پلاس برام باز نمیشه از دوستان کسی مشکل مشابه رو داره؟

 4. جوان پارسی می گوید

  ممنون دکتر جان عالی بود ، استفاده کردیم.

 5. ابراهیم می گوید

  چگونه عکس یا متنی رو از گوگل پلاس ذخیره میکنیم,البته از طریق موبایل

 6. reha می گوید

  میشه راهنمایی کنید من عکسهای قدیمی رو از گالریم حذف کردم والان می خوام از گوگل پلاس که پشتیبان گیری شده ذخیره کنم در گالریم چه کار کنم خواهش می کنم رهنمایی کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.