۹۰ کیوسک مجهز به صفحات لمسی ۴۷ اینچی در شهر نیویورک نصب می‌شود

6

شهر نیویورک یک اَبَرشهر محسوب می‌شود، این شهر هر روز پذیرای دو میلیون گردشگر و مسافر است، برای کمک به این عده، مقامات شهر نیویورک تصمیم گرفته‌اند که کیوسک‌هایی در ایستگاه‌ها و متروی شهر نصب کنند، چیز شاخص در این کیوسک‌ها که تعداد آنها امسال به ۹۰ عدد خواهد رسید، صفحات لمسی ۴۷ اینچی است، شرکتی به نام Control Group عهده‌دار نصب این صفحات بزرگ است.

اطلاعاتی که روی این صفحات به نمایش درخواهد آمد در وهله اول  اطلاعات مربوط به زمان خروج و تأخیرها و آگهی‌ها هستند.

چیزی که این صفحات را از شیوه‌های دیگر نمایش اطلاعات متمایز می‌کند، همین لمسی بودن و نوع تعامل رهگذران با آن است، یک فرد می‌تواند روی مقصد خود «تپ» کند و سیستم بلافاصله مسیر رسیدن به مقصد را نمایش می‌دهد.

03-21-2013 10-34-07 AM

در آینده، این سیستم مکان‌هایی از شهر نیویورک را که مورد علاقه گردشگران هستند، نمایش خواهد داد. به علاوه با تحلیل اطلاعات به دست آمده و نقاطی که بیشتر «تپ» می‌شوند، می‌توان برنامه‌ریزی دقیقی برای پوشش ترافیکی نقاط مورد نظر انجام داد.

اما در داخل این کیوسک‌های دیجیتال، علاوه بر صفحات لمسی بزرگ، چیزهای دیگری هم قرار داده شده است: دوربین‌های ویدئویی، میکروفن، وای فای!

به طور متوسط مسافرها در هر ایستگاه، حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه منتظر می‌مانند، با استفاده از وای فای می‌توان مسافران ایستگاه را شبکه کرد و به آنها امکان داد که با هم گیم بازی کنند یا کارهای روتین دیگر را در شبکه اینترنت انجام بدهند. گردشگران هم می‌توانند، کار مفیدی مثل دانلود نقشه شهر را در این زمان‌ها انجام بدهند.

03-21-2013 10-34-32 AM

ممکن است این سؤال برایتان پیش بیاید که چرا همین کارها به صورت ساده‌تری با پوشش وای فای کل سیستم مترو یا ایستگاه‌ها و اپلیکیشن‌های موبایل انجام نمی‌شود؟

مقامات پاسخ داده‌اند که تنها ۶۰ درصد مردم گوشی‌های هوشمند دارند و عادلانه نیست که تنها آنها به چنین امکاناتی دسترسی داشته باشند، به علاوه کیوسک‌ها، یک جنبه فیزیکی عینی و جنبه اقتصادی به این پروژه می‌دهند.

به علاوه این کیوسک‌ها با نمایش اطلاعات ضروری در حین بحران‌هایی مثل توفان سندی، می‌توانند مفید واقع شوند. در جریان این توفان، بسیاری از مردم به خاطر قطع برق و تمام شدن شارژ موبایل‌شان نمی‌توانستند به اطلاعات ضروری دسترسی پیدا کنند، پس مسئولان به فکر راهی برای اطلاع‌رسانی در مواقع اضطراری افتادند.

منبع

 
6 نظرات
 1. فرشاد می گوید

  خوبه توی متروی تهران هم از اینا نصب کنند!!!

 2. امیرمسعود می گوید

  همین الانش در شهر کلن آلمان توی ایستگاه قطار من همچین صفحه‌های لمسی و خیلی بزرگی دیدم. فرصت نکردم که باهاش کار کنم که ببینم چه امکاناتی داره، ولی نقشه و برنامهٔ قطارهای درون‌شهری رو داشت فکر کنم.

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   فرصت کردین لطفا چند عکس بگیرید، در یک پزشک این عکس‌ها را می‌تونیم منتشر کنیم. چیز جالبی است.

   1. امیرمسعود می گوید

    ان‌شاءالله در اولین فرصتی که گذارم به آن‌جا افتاد و دوربین هم همراهم بود عکس می‌گیرم. مدتی است که دوربین گوشی هوشمند یازده دو صفرم کار نمی‌کند ؛)

 3. نیما می گوید

  هرچیزی در هر جایی قابل نصب نیست خب
  فرهنگ استفاده ازش هم خیلی مهمه
  اینجا اگر باشه سر سال همشون از کار افتادن و صفحات لمسی شون شکسته
  یا توپ خورده بهشون یا تانک یا سنگ

 4. حسن می گوید

  یک دستگاه کیوسک در ایستگاه راه آهن تهران نصب شده که نرم افزار جالبی هم داره، انواع مخاطبان از کودک تا پیرمرد باهاش کار میکنند، اینکه اونجا دوام آورده نشون میده مردم اونقدرها هم فقر فرهنگی ندارند. به نظرم اگر دنبال فرهنگ سازی هستید پوشش بدهید بد نیست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.