این سطل‌های زباله هر وقت دلشان گرفته باشد، بی‌دردسر ایمیل می‌زنند!

6

در دنیایی که اتصال همه کس در همه موقعیت‌ها و در همه زمان‌ها به اینترنت پرسرعت دیگر یک چیز پیش پا افتاده شده است، دیگر دغدغه و مد روز Internet of Things شده است، اصطلاحی که نخستین بار در سال ۱۹۹۹ مفهومش معرفی شد و هدف از آن اتصال هم اشیا به اینترنت است.

یکی از چیزهایی که به صورتی غیرمترقبه‌ای این روزها موفق به اتصال اینترنت شده است، سطل‌های زباله‌ پیشرفته‌ای است که به تازگی ساخته شده‌اند.

در اینجا شما ظاهر این سطل‌های زباله را می‌توانید ببینید، نام آنها Big Belly است.

05-08-2013 05-26-44 PM

تفاوت این سطل‌ها با سطل‌های معمولی این است که سیستمی برای متراکم کردن زباله‌ها در درون خود آنها تعبیه شده است، به علاوه هر وقت که آنها پر می‌شوند، به صورت خودکار ایمیلی به جمع‌کننده‌های زباله می‌فرستند تا کارگرها برای تخلیه‌شان بیایند.

قیمت هر یک از این سطل‌های زباله هفت هزار دلار است که اصلا ارزان نیست، اما با در نظر گرفتن اینکه آنها زباله را متراکم می‌کنند، با نور خورشید انرژی‌شان تأمین می‌شود و تنها در زمانی که پر شده باشند، تخیله می‌شوند خریدشان در طول زمان ممکن است توجیه اقتصادی داشته باشد.

منبع


 
6 نظرات
 1. مشایخ می گوید

  این که چیزی نیست، ما هم در ایران سیستمی داریم کاملا هوشمند: آخر هر ماه به طور اتوماتیک، ماموران جمع آوری زباله ها داد و فریاد می کنند که ” آخر ماهه، ماهانه ما یادت نره”
  و این کاملا هوشمند انجام می شود، بدون دردسر الکترونیکی و ایمیل زدن، فقط تار صوتی قوی می خواهد!

  این مطلب خیلی جالب بود. انشاالله ۵۰ سال دوم به ما هم می رسد.

 2. هومن می گوید

  من نیم ساعت بعد از خوندن مطلب تازه فهمیدم منظورتون از “هر وقت دلشان گرفته باشد” چیه! 😀

 3. پویا می گوید

  هفت هزار دلار می دهیم، خودش زباله ها را تفکیک که نمی‌کند هیچ، تازه فشرده اش هم می‌کند که کار تفکیک آن را سخت تر می‌کند !

  1. علی می گوید

   عزیزم زباله ها از ابتدا تفکیک شده اس!

 4. علی می گوید

  می گم این زباله احیانا گــَــند نمی کنه ؟! مثلا یکی مثل من که تولید زبالم پایینه تا بخواد پُر بشه ۱۰ – ۱۲ ماهی گذشته و …

 5. نیما می گوید

  اینترنت و اینهمه کاربرد بی دغدغه از اون !!
  “در دنیایی که اتصال همه کس در همه موقعیت‌ها و در همه زمان‌ها به اینترنت پرسرعت دیگر یک چیز پیش پا افتاده شده است، دیگر دغدغه و مد روز Internet of Things شده است”

  کاش یه خورده هم اینجا همه چی عادی تر میشد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.