فوت و فن های اینستاگرامی …

50

این روزها اینستاگرام خیلی خوب توانسته جای خود را در بین کاربران شبکه های اجتماعی باز کند و طرفداران زیادی را به خود اختصاص دهد. فیلترها، امکانات و ابزارهای هرچند مختصراین محیط مجازی، همه و همه باعث استوار ماندن آن برای به اشتراک گذاری عکس میان کاربران شده است. طی این مطلب قصد داریم با هم به بعضی از امکانات این شبکه و نحوه تعامل بهتر با دیگر کاربران بپردازیم.

مسلما آشنایی دقیق و شناخت صحیح، توانایی ما را در موفقیت و ایجاد جایگاه مناسب در این شبکه اجتماعی تضمین می کند. راجع به اینستاگرام در ویکیپدیا می خوانیم:

“اینستاگرام شبکه اجتماعی اشتراک گذاری عکس و ویدئو است که این امکان را به کاربران خود میدهد که عکسها و ویدئوهای خود را در دیگر شبکه های اجنماعی نظیر فیس‌بوک، توئیتر، تامبلر و فلیکر به اشتراک بگذارند. یک ویژگی متمایز اینستاگرام محدود کردن عکسها به فرم مربع شبیه به عکس دوربینهای اینستماتیک کداک یا پولاروید (برخلاف نسبت تصویر ۳:۴ که عموما برای دوربین عکاسی موبایلها استفاده میشود) است. کاربران همچنین میتوانند از فیلترهای دیجیتال برای عکسهایشان استفاده کنند. حداکثر زمان برای ویدئوهای اینستاگرام ۱۵ ثانیه می باشد.”

instagram1

اگر قصد آغاز به کار با این شبکه بسیار جمع و جور موبایلی را دارید با ما همراه باشید:

1. قبل از هر کاری شما باید حرفی برای گفتن داشته باشید !

هدف خودتان رو مشخص کنید، برای کاربرانتان چیز جدیدی دارید یا خیر ؟ می توانید مثل خیلی های دیگر از زندگی روزانه تان، کتابهایتان، دستنوشته ها، آشپزی و غذاهایتان، اشعار یا از همه بهتر سوژه های ناب عکاسی برای جذب مخاطب استفاده کنید.

Picture1

2.وقت بگذارید.

برای جذب مخاطب و برقراری ارتباط موثر با آنها باید وقت بگذارید و هم سلیقه هایتان را پیدا کنید. کار خاصی نیاز نیست انجام دهید، تنها به بخش جستجو رفته و تصاویر تصادفی موجود را بر حسب علاقه باز کنید و کاربرانی که مورد علاقه شما هستند را Follow کنید. به همین راحتی.

Picture3

3.لایک کنید !

لایک کردن یا پسندیدن جزء جدایی ناپذیر شبکه های اجتماعی است، در اینستاگرام این کار راحتتر از باقی شبکه هاست، دوبار پیاپی روی تصاویر مورد علاقه تان تپ بزنید. هر لایک شما در صفحه مربوط به اعلان های کاربری که تصاویر را آپلود کرده قابل مشاهده و ردیابی است، یعنی مطمئن باشید از چشم کاربر مورد نظر شما پنهان نخواهد ماند و همین کار باعث توجه بیشتر دیگر کاربران به صفحه شما خواهد شد.

4.دوستانتان را دعوت کنید (mention)

در اینستاگرام قاعده کامنت گذاشتن و اعلان ها یک مقدار متفاوت است، مثلا در فیس بوک شما اگر برای یکی از دوستانتان کامنت گذاشته باشید، هر کامنت یا حرکتی بعد از شما در آن پست ایجاد شود در اعلان های شما قابل مشاهده است و فیس بوک شما را خبر می کند، اما در اینستاگرام شرایط فرق میکند، تا کسی شما را صدا نزند از اعلان (notifications) خبری نیست، مثلا برای پاسخ دادن دادن به کامنت های دوستانتان باید از این فرمول استفاده کنید username@ تا خبرشوند و بازخورد کامنتشان را ببینند. چیزی که در اینستاگرام مرسوم است فرای این استفاده است، خیلی از صفحات از شما می خواهند تا دوستان خودتان را به صفحه شان دعوت کنید که منظورشان دقیقا همین mention است و یا خیلی اوقات پستی می بینید و می خواهید دوستی را از وجود آن باخبر کنید، کافیست در یک کامنت نام او را با پیشوند @ ذکر کنید.

5.در تصویرهای خودتان افراد ویا صفحات مرتبط را tag کنید

اگر در تصاویری که قصد آپلود دارید مضامینی مرتبط با دیگر صفحات وجود دارد که ممکن است برای کاربران جالب باشد به راحتی در هنگام آپلود کردن می توانید با اشاره روی تصاویر در آخرین مرحله هر تعداد از کاربران را tag کنید. تا پست شما بعد از تایید کاربر در صفحه پروفایل او هم قرار بگیرد.

Picture2

6.استفاده از Direct

اگر با اینستاگرام کار کرده باشید حتما متوجه شدید که امکان ارسال پیام خصوصی یا راهی برای ارتباط و ارسال پیام به صورتی که در معرض عموم نباشد، مثل دیگر شبکه های اجتماعی وجود ندارد. اما در اینجا Direct کار کاربران را راه خواهد انداخت به طوری که شما در هنگام ارسال یک تصویر می توانید آن را با به سمت چپ کشیدن صفحه در مرحله آخر، تصویر را تنها برای یک یا چند کاربر به صورت اختصاصی به نمایش بگذارید. باقی کاربران توانایی دیدن این مکالمه و تصاویر را نخواهند داشت. نکته جالب دیگر اینکه اینستا شما را از دیده شدن تصاویرتان توسط کاربر موردنظرتان مطلع میکند! یعنی بلافاصله بعد از مشاهده تصاویر توسط کاربر برای شما اعلانی ظاهر می شود که تصویر شما توسط کاربر مورد نطرتان دیده شده است. چیزی که در حال حاضر مرسوم است استفاده از Direct برای ارسال تصاویر مرتبط برای کمپین ها یا گروه ها یا فن پیج هاست تا بتوانند آثار یا تصاویر مخاطبانشان را در صفحه خودشان به نمایش بگذارند.

 

7. هشتگ ها را به کار بگیرید.

دسته بندی و تفکیک تصاویر در اینستاگرام به طور کامل به هشتگ ها محول شده است. همین کار باعث شده در بین کاربران رواج بهتری داشته باشد، هر چند وقت یکبار هم کاربرها تحت عنوان های مختلف از هشتگ های خاص استفاده می کنند. ( مثلا #بزن که برای غذا ها عموما به کار می آید) انتخاب هشتک های مناسب برای تصویرهایتان تاثیر بسیار زیادی در جذب مخاطب دارد. خیلی از صفحات هشتگ های خاص خودشان را دارند و کاربران را به استفاده از آنها تشویق می کنند. مسلما اگر شما هشتگ های پرمخاطب را انتخاب کنید کاربران بیشتری به سمت شما خواهند آمد. اگر صفحه ای با تعداد مخاطبان بالا دارید به سادگی می توانید مطالب را با هشتگ های خاص دسته بندی کنید، تا دسترسی به آنها برای کاربران راحتتر باشد.

Screenshot_2015-01-17-23-37-40

8. در انتخاب تصویر دقت کنید.

ابهام آنچنانی ندارد! در شبکه ای که بر مبنای تصویرهای کاربران و مختص موبایل های هوشمند طراحی شده است مسلما انتخاب تصویر بسیار مهم است.انتخاب تصویر به باقی ماندن و بازگشت دنبال کننده های شما برای باقی تصویرها کمک بسیار زیادی خواهد کرد. تصویر های بدون منبع، رنجه و بی کیفیت و کپی از صفحات دیگران مواردی است که به مذاق کاربران آنچنان خوش نخواهد آمد.

9.مراقب تعداد لایک ها و کامنت های خودتان باشید تا بلاک نشوید.

در همه شبکه های اجتماعی اسپمرها وجود دارند و با گذاشتن تعداد کامنت و لایک های با تعداد بالا تعادل و اعتبار شبکه ها را تحت الشعاع قرار می دهند. در اینستا هم همین وضعیت حاکم است، خود سیستم برای تعداد کامنت ها، لایک ها و فالو و آنفالو ها محدودیت گذاشته است و این محدودیت برای ایجاد و داشتن یک شبکه سالم به نظر بنده نگارنده لازم و ضروری است. اگر شما در ساعت بیشتر از 300 لایک و 59 کامنت داشته باشید، تا 24 ساعت امکان فعالیت نخواهید داشت، تلاش شما برای فالو یا آنفالو کردن بیشتر از 45 نفر در هر 15 دقیقه هم به بلاک شدن منجر خواهد شد. حواستان را جمع کنید، فعالیت زیاد شما باعث از دست رفتن دسترسی تان می شود که این قضیه چندان برای معتادهای این شبکه خوشایند نیست.

Picture

10. به فیلتر ها و ابزار های اینستاگرام بسنده نکنید.

اینستا برای جشن سال نو میلادی فیلترهای جدید خودش را در دسترس کاربرها قرار داد و نباید بی انصاف باشیم که در حال حاضر فیلترها و امکانات در این اپ به خوبی پاسخگوی نیاز و سلیقه کاربر است. اما همیشه راه هایی هست که کاربرها برای ایجاد تفاوت انتخاب می کنند. مثلا چیدن تصاویر به صورت جدولی ، یا نمایش تصاویر در حالت عمودی یا افقی و یا ایجاد نوشته در تصویرها که اینروز ها طرفداران خودش را هم دارد. برای هر یک از این کارها App های متنوعی یافت می شود که هریک دارای امکانات خوب و کاربردی هستند. PhotoGrid و VSCO Cam از جمله این نرم افزارها هستند.

IMG_20150116_093449 IMG_20150114_142123 IMG_20141224_175312 IMG_20141121_231633 IMG_20141124_133316

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
50 نظرات
 1. ایمان می گوید

  ممنون

 2. behnaz می گوید

  وقتی این پست تا اخر خوندم یاد تبلیغات ماهواره افتادم که یه کلای به درد نخور و طوری معرفی میکنه که اگه نباشه دچار بحران در زندگی میشید !!!!! من نمیگم اینستا گرام به درد نخوره اما خوب جمع کردن لایک کار بی فایده ای

  1. زهره می گوید

   اصلا اینطور نیست….کسی که محصولش رو معرفی می کنه و یا کسی که از این راه مشتری یابی می کنه نیاز به لایک بیشتر داره ….فرقش با تبلیغات ماهواره ای اینه که سعی در فریب دادن مشتری نمیشه بلکه هراونچه که هست ،خوب یا بد،توسط خود فروشنده یا هنرمند و یا …بازاریابی میشه نه توسط یه گروه تبلیغاتی مجرب با بزرگنمایی
   در کل هم صداقت بیشتره و هم یه روش بازاریابی نوینه بدون پرداخت هزینه

   1. کیوان می گوید

    الان از روش کامنت و لایک با نرم افزارهای ایرانی استفاده میشه و شخص میتونه الکی از محصول خودش تعریف کنه و کامنت جعلی توسط پیگران بگیره و چند نفر ساده باور کنن پس دلیل نمیشه شما فکر کنید صداقت دارن…یه تحقیق بکنید

 3. اسی می گوید

  من یه اسپمر هستم. در اینستاگرام در حال حاضر، تقریبا 800 کامنت در ساعت می تونید بگذارید.

  1. Nanchu می گوید

   چه با افتخار هم اعلام می‌کنه! نکنید تو رو خدا. همیشه یه عده ای سودجو فقط به فکر کسب درآمد از هر راهی هستن. حتی با ایجاد مزاحمت

 4. مهدی :) می گوید

  سلام. ممنونم از مطالب بسیار خوب، جذاب و مفیدتون.
  به نظرم چند تا ترفند مثل ارسال فیلم های بالای 15 ثانیه هم میذاشتید بد نبود.

  1. علی پوربافرانی می گوید

   سلام
   ممنون از توجه شما
   طی مطالب بعدی به همه مباحث راجع به اینستا خواهیم پرداخت … انشالله

   1. fateme می گوید

    چطور میشه همه کسایی که واسه یه پست مخصوص کامنت گذاشتن رو فالو کرد؟؟
    یا شایدم کسایی که کامنت گذاشتن حالا واسه هرعکسی

 5. پویا می گوید

  کلا من نمیفهمم این لایک گرفتن زیاد و تعداد فالورهای بالا تو اینستا و فیسبوک چه فایده مالی با توجه به وقتی که میزاریم داره؟! یا حتی اصلا همون مقدار خیلی کم هم فایده مالی داره؟ البته بجز اینکه پیجت درباره تبلیغ محصول یا خدماتی که ارائه میکنی باشه.

 6. جام طلا می گوید

  توی اینستاگرام میشه عکسهای دیگران رو شیر کرد؟
  خودم نتونستم روشش رو پیدا کنم ولی دیدم دیگران اینکارو میکنند و عکس با تگ منتشرکننده اصلی ریشیر میشه.

  1. علی پوربافرانی می گوید

   سلام دوست عزیز
   توسط نرم افزار هایی تحت عنوان REPOST میشه این کار رو انجام داد
   بزودی در مطالب بعدی انها را معرفی خواهیم کرد

 7. rezaorg می گوید

  میخاستم بدونم چطوری هشتگ درست میشه؟منظورم اینه که من اگه بخوام یه هشتگ مثلا به نام خودم درست کنم امکانش هست؟

  1. علی پوربافرانی می گوید

   هشتگ درست کردن خیلی راحته !
   تنها کافیه قبل از کلمات # رو بدون فاصله بچسبونید !
   حالا شما هشتگ اختصاصی خودتو را دارید

   1. سعید می گوید

    چطور با پست # ارسال کنم و به اشتراک بگذارم

 8. نیما اینا می گوید

  عالی بود خیلی مفید و مختصر

 9. رضا می گوید

  سلام ، چطوری نپشته ای بعضی از افراد مرتب شده و دارای ساختاره اما ما هرچی می نویسیم به هم می چسبه و تو یک پست سر هم قرار می گیره … حتی با اینتر هم نمیشه رفت خت پایینتر و باز اینستا بعد تایید نشر پشت سر هم قرار میده … please help me

 10. Safa می گوید

  سلام چطوری میشه از شر بلاک کامنت راحت بشیم من حتی زیاد لایک ونظرهم ندادم من هم رفم توی اینستا بلا ک کامنت شدم

 11. maryam می گوید

  درود بر شما
  واقعا ممنون میشم که پاسخ بدین
  دلیل آپ شدن ویدیو ها با صدای کند چیه؟
  فرمت ام پی 4 هست و با برنامه easydownlouder از خود اینستا دانلود کردم ….حالا به سختی آپ شدنش به کنار….

  1. آرزو می گوید

   منم دقیقا همین مشکل رو دارم

 12. جرثقیل سقفی می گوید

  جالب بود مرسی

 13. مانی می گوید

  سلام چطور میشه عکسی که لایک کردی رو آنلایک کنی و از حالت لایک در آورد؟؟

  1. جیتنرا می گوید

   دوباره رو اون عکس قلب یا همون لایک زیر هر عکس کلیک میکنیم از لایک در میاد

 14. علی می گوید

  سلام من بیش 45 نفر تو 15 دیقیه فالو و انفالو کردم.الان نمیتونم کسی رو فالو کنم..اللن بلاک شدم؟دیگه هیچوقت انبلاک نمیشم؟باید یه اکانت جدید بسازم؟؟؟؟

 15. بی نام می گوید

  سلامم

  چجوری میشه کامنت های قدیمی زیر پستا رو خوند ؟
  جز اون مثبت زدن راه دیگه نداره ؟؟
  من سرعت نتممم بد نیست ولی کامنتای قدیمو نمایش نمیده

 16. علیرضا می گوید

  سلام. کن وقتی میخوام یه متنی رو زیر عکسم بنویسم وقتی اینتر میزنم تا بره خط بعدی نا ادامه ی متن رو بنویسم وقتی اوکی میکنم متمنها به هم میچسبن انگار که اصلا یه خط فاصله بینشون نذاشتم. چرا اینجوری میشه و چیکار کنم؟

 17. اميرپويا می گوید

  ببخشید من بلاک شدم میشه بگید باید چیکاار کنم خواهش میکنم به ایمیلم پیام بدید

 18. دوربین مداربسته می گوید

  لایک دارین ممنونم

 19. زهره می گوید

  میتونیم کامنتای کسی که فالو میکنیم رو پستای دیگه دنبال کنیم و ببینیم؟ یعنی راهی وجود داره که وقتی کامنت میذاره بفهمیم. نوتیفیکیشن فقط برا پستا میاد

 20. hossein می گوید

  سلام
  من توی اینستا هر پستی بیاد فقط تایم بالای پست رو اون روز میزنه مثلا مال دوستام ثانیه دقیقه و ساعت رو میزنه ولی مال من فقط بالای اون عکس میزنه یک روز حتی اگه اون پست رو چندثانیه باشه که گذاشته باشن
  ممنون میشم کمکم کنید
  آپدیت کردم و دوباره هم نصب کردم فایده نداشته

 21. Samira می گوید

  سلام من توی اینستا برای یه نفر که بلاک شده بود ١٠ تا کامنت انگلیسی گذاشتم که از بلاکی دربیاد، ولی بعدش برا یه مدت کوتاه حدودا نیم ساعت پیجم باز نمیشد اما الان باز میشه ولی تعداد فالوینگا و فالورام صفر شده اما مشکلی برا لایک کردن و کامنت ندارم میخواستم بدونم من الان بلاک شدم؟ و باید چیکارکنم که تعداد فالورام برگرده به حالت قبل؟؟؟؟

 22. Ali می گوید

  سلام من از پیجم یه دفعه پریدم بیرون الانم هر کار میکنم وارد نمیشه دوباره رمز ریست ردم اما درست نشد .چیکار کنم؟

 23. Shyda می گوید

  سلام ، پیج من بلاک کامنت شده و تو قسمت ارورش میگه که تا جمعه ی هفته ی اینده بلاکم، چند نفر گفتم که اگه هزار تا کامنت انگلیسی زیر پستم بزارن از بلاک در میام ایا این درسته ؟؟؟ واینکه هزار تا کامنت رو هم برام گذاشتن ولی من همچنان بلاکم. هیچ راهی نداره از بلاک کامنت در بیام؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. behnaz می گوید

   درنمیای فایده نداره

 24. عباس می گوید

  سلام من توب پیجم ویدیو کلیپ خارجی میزارم اما بعد چند ساعت ویدیو نمایش داده نمیشه و فقط باید از وی پی ان استفاده کرد.مشکل چیه؟!راه حلش چیه؟!ایا کسایی که تو خارج از کشور هستن اونا هم با وی پی ان باید ببینن!!؟

 25. setayesh.a می گوید

  من دوروزه بلاک شدم و نمیتونم آنفالو کنم.ولی شما تو توضیحاتتون نوشتین بعد از 24ساعت درست میشه درحالیکه من هنوز بلاکم

 26. دیده بان می گوید

  همین که اینستاگرام فیلتر نیست عالیه

 27. Z.z می گوید

  سلام دو روزه عکسای اینستا بالا نمیان پیامای دایرکت میان فالو هم میشم ولی عکسا بالا نمیان و نمیتونم پستای هیچ پیجی ببینم .

 28. نگین می گوید

  سلام.من تعدادزیادی رودرعرض چندساعت برای پیج فروشگام فالوکردم که منجربه بلاک شدن شد.الان چه کاری میتونم انجام بدم.آیابرمیگرده یانه؟

 29. خسرو می گوید

  سلام، باید چکارکنیم ک وقتی اسم مارو توی اینستاگرام سرچ میکنن اولین نفر بیایم بالا؟

 30. setayesh می گوید

  سلام ببخشید من اینستام اخرین پستم برای هیچ اکانتی باز نمیشه ایا بهدخاطر اینکه بلاک شدم

 31. میترا می گوید

  سلام
  واقعا سایتتون عالیست تبریک میگم

 32. parisa می گوید

  ابدیت اینستا گرام جدید رو بزارید همشو پلیززززززز مثلا چه جوری عکس پیجا اون بالا میاد

 33. Hossein می گوید

  چجوری میشه کسی ک قبلا لایک کردی یا کامنت گذاشتی رو پیدا کرد
  یا چجوری میشه کسی ک قبلا دنبال میکردی الان بلاک کرده رو پیدا کرد؟؟

 34. عسل می گوید

  سلام چطور میشه کاری کرد که کامنتی که ما گذاشتیم بیاد آخر کامنتها؟

 35. ـــ می گوید

  سلام در اینستاگرام کسی میتونه عکسا یا فیلمایی ک شما دیدینو ببینه و بفهمه ک چی دیدین

 36. دریا می گوید

  چند روزه با مشکل تگ بلاک روبروشدم راه حلش چیه؟خسته شدم دیگه تورخدا جواب بدین

 37. ساناز می گوید

  سلام اگر هر یک ربع 45نفر کنم یعنی فاصله ایجاد کنم. ولی در روز با تعداد بالا فالو کنم مشکلی پیش نمیاد و همین طور در مورد انفالو

 38. Nikky می گوید

  من فقط یه سوال دارم، اگه ویدئوی کسی رو ببینیم براش نوتیف می‌ره؟
  من پیج یکی رو یه مدت هی بالا پایین میکردم و خیلی تا پستای قدیمیش میرفتم، این وسط چندتا ویدئو هم بود که دیدم، همش میترسم براش نوتیف رفته باشه آبروم بره:-o :((

 39. محمد می گوید

  سلام چطور مینونم پستی رو بزارم تا جهانی بشه میشه لطف کنید بگید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.