فوت و فن های اینستاگرامی ۲

7

چگونه عکس های بهتری برای اینستاگرام بگیریم ؟

اینستاگرام جامعه ای مجازی است که اساس آن ارتباط بر پایه اشتراک تصاویر است. و به جرات می توان این شبکه را محبوب ترین وبسایت برای به اشتراک گذاری تصاویر است. در مطلب قبلی – فوت و فن های اینستاگرامی – به بررسی توانایی ها کاربران در این برنامه پرداختیم. پیرو مطلب قبل این بار می خواهیم از دید دیگری راهنمای کاربران عزیز باشیم. ۳۰۰ میلیون کاربر دلیل موجهی برای توجه به این شبکه موفق است و می تواند بهانه ای برای ثبت تصاویر بهتر با تلفن همراهتان و یا آشنایی با عکاسان اطرافتان باشد.

کمی عقب تر می رویم، شاید تا بحال سراغ اینستاگرام نرفته اید، کافی است از صفحه اصلی وبسایت اینستاگرام نرم افزار قابل اجرا در گوشی تلفن همراه خودتان را نصب کنید، و پس از ثبت نام و ایجاد اکانت به این محیط دسترسی خواهید داشت.

با ۱۰ توصیه پیش رو می توانید شانس مشاهده شدن تصویرهایی که خودتان با گوشی گرفته اید را افزایش دهید.

1-26-2015 8-54-58 AM

 1. بهترین تصاویر را انتخاب کنید !

بازدید کننده ها در اینستا خیلی سریع به تصویرها واکنش نشان می دهند. اگر مورد توجه قرار بگیرد به آسانی تصویر لایک می شود، دومرتبه روی تصویر تپ می کنند و اگر مورد توجه شان قرار نگیرد از آن خواهند گذشت. اگر بهترین عکس هایتان را پست کنید، مسلما بازخورد های مثبت بیشتری دریافت خواهید کرد. تداوم ارسال تصاویر خوب شما را به عنوان یک عکاس موبایلی، پرانگیزه تر خواهد کرد. توجه داشته باشید که هدف داشتن یک گالری زیباست و تنها کافی است تصاویر شما خوب به نظر برسند ! به تصویر های اینستاگرام من @alipb نگاهی بندازید. فقط عکس هایی را با دوستانم به اشتراک می گذارم که دیدنشان برایم خوشایند است و احساس خوبی را برایم به ارمغان می آورد.
اگر تازه کار هستید و عکس های کمی دارید، نگران نباشید. تعداد تصویر کم آنچنان هم بد به نظر نمی آید. به مرور این مشکل با گذشت زمان حل خواهد شد، کیفیت را هرگز فدای کمیت نکنید و فقط شاهکارهایتان را پست کنید.1-26-2015 8-56-57 AM

 

 1. به طور منظم تصویر ارسال کنید !

اگر امکانش را دارید، هر روز یک عکس ارسال کنید، یک زمان مشخص را با خودتان برای پست کردن عکس جدید قرارداد کنید، تا مخاطب هایتان ارتباطشان با شما قوی تر شود. زیاده روی را هم کنار بگذارید، کاربران آنچنان علاقه ای به مشاهده ۲۰ تصویر هرچند عالی از شما را طی یک روز ندارند. اگر حتی تمامی عکس هایتان هم عالی هستند به ارسال روزانه حداکثر ۲ الی ۳ عدد از انها اکتفا کنید.

1-26-2015 8-57-29 AM

 1. مربعی فکر کنید !

اینستاگرام شما را در ارسال تصاویر محدود می کند، شما باید تن به محدودیت مربع بودن ابعاد تصویرتان بدهید، پس بهتر است در حین عکاسی حتما این مورد را مد نظر داشته باشید. همچنین شما می توانید ابعاد تصاویرتان را با اپ های مختلف ویرایش عکس، دستکاری کنید. اگر هم ابعاد سوژه شما را ناچار به عکاسی با سایز های متفاوت می کند، مثل خیلی ها با اپ های ویرایش، گوشه های بالا و پایین ویا چپ و راست را خالی بگذارید.
ابعاد مربع به شما در قرار دادن سوژه ها در مرکز عکس کمک بسیار زیادی می کند و مطمئن باشید بعد از مدتی توانایی ثبت عکس ها در این قاب برایتان خیلی دلچسب خواهد شد.

 1. پروفایلتان را به صورت عمومی به نمایش بگذارید

وقتی کاربر جدیدی در اینستاگرام من را فالو می کند، من هم برای دیدن تصاویر گالری مجازی اش صفحه ی او را باز می کنم، اما اگر پروفایل به صورت Private باشد، باید منتظر تایید خود کاربر برای مشاهده تصاویر بمانم.
به صورت پیش فرض پروفایل کاربران و عکس ها در اینستا به صورت عمومی به نمایش در می آید، مگر اینکه شما در قسمت Edit Your Profile صفحه خودتان را Private کنید. با این کار کاربران ابتدا باید follow request برایتان ارسال کنند و بعد از تایید شما انها قادر به مشاهده عکس ها خواهند بود. اینکه کاربر برای دیدن عکس های شما باید منتظر تایید شما بماند و در لحظه نتواند عکس های شما را ببیند ممکن است افراد کمتری را به صفحه شما جلب کند. صفحه خودتان را به صورت عمومی به نمایش بگذارید تا کاربران بیشتری بتوانند عکس های شما را ببنید و بازخورد کارها را بهتر دریافت کنید.

1-26-2015 8-58-39 AM

 1. عنوان یا توضیح برای عکس ها را فراموش نکنید.

فقط به آپلود عکس ها بسنده نکنید. اسم یا عنوان برای هر عکس، به مخاطبان شما برای درک بهتر ایده و تفکر شما کمک شایانی خواهد کرد. در نسخه های قبلی اینستا امکان ویرایش مطلب ها و عنوان ها نبود، اما در نسخه های جدید اگر حین آماده کردن عکس فراموش کردید توضیحی راجع به آن بنویسید، به راحتی با EDIT کردن پست می توانید متن مورد نظرتان را پایین تصویر درج کنید.
درج توضیحی راجع به وضعیت پشت صحنه ، مکان عکاسی و یا چیزی که به شما انگیزه عکاسی داده برای مخاطبان جالب خواهد بود. توجه داشته باشید شما می توانید کاربران دیگر را به مشاهده تصویر خودتان دعوت کنید، تنها کافیست @ بدون فاصله قبل از username آنها در کامنت ها یا پایین عکس بگذارید. ( @username )

 1. هشتگ بگذارید

اگر در شبکه های اجتماعی تازه وارد هستید، شاید هشتگ ها برایتان بی فایده به نظر برسند. باید بدانیم که هشتگ ها میانبرهایی هستند که به کاربران برای یافتن موضوعات، محتوا ها و یا جریانات مختلف کمک می کنند. مثلا درج هشتگ #گربه برای تصاویر، به مخاطبان نشان می دهد که شما تصویری مرتبط با گربه ارسال کرده اید. هرکاربری که هشتگ #گربه را جستجو کند ممکن است تصویر شما را نیز مشاهده نماید.
استفاده از هشتگ ها امکان بازدید بیشتری به تصاویر شما خواهد داد. حتما در نظر داشته باشید که اضافه کردن تعداد زیادی هشتگ به پستتان آنچنان تفاوت چشم گیری هم نخواهد داشت، پس تنها سعی کنید از هشتگ های مرتبط بهره بگیرید.

 1. عکاس های هم سبک خودتان را دنبال کنید

اساس اینستاگرام برای اشتراک گذاری تصویر است، اگر خلاقانه عکس می گیرید، عکاس های خلاق را دنبال کنید. شاید سوژه های آنها روزی در شناخت بهتر سوژه ها به شما هم کمک کند. پیدا کردن عکاس های هم سلیقه آنچنان کار سختی نیست، به آسانی با کمک هشتگ ها می توانید هم سلیقه ها را ردیابی کنید. اگر به هدف زدید و شخصی را یافتید که دارای سلیقه مثل شما در عکاسی است، پیشنهاد می کنیم از صفحه پروفایلش لیست افرادی را که دنبال میکند هم بررسی کنید، میتوانید با افراد بیشتر و عکس های بیشتری اشنا شوید.

 1. تعامل با مخاطبان

خیلی خوب است اگر در کنار توضیحات تصویر با کاربرانتان تعامل داشته باشید، نظر آنها را راجع به گالری خودتان، تصویرها یا سوژه ای خاص جویا شوید، به عنوان مثال “دوستان با این تکنیک عکاسی تازه آشنا شدم، نظرشما چیه ؟”

1-26-2015 8-59-38 AM

 1. کامنت بگذارید

رسانه های اجتماعی آنلاین مثل اینستاگرام بر مبنای ایجاد روابط استوار هستند. در اینستا برای ایجاد رابطه تنها ابزار، درج کامنت است. اگر شما برای کاربری کامنت قابل قبولی که در بردارنده بازخورد از تصویر ارسالی او باشد بگذارید، آن کاربر به صفحه شما می آید و به احتمال زیاد شما را فالو خواهد کرد.
کامنت ها باعث ایجاد تعامل و مشارکت میان کاربران خواهد شد. کاربر ها کامنت های شما را بیشتر از لایک هایتان به خاطر خواهند سپرد. اگر شما یک سوال صمیمانه یا نظری راجع به تصویری برای کاربری دادید، او را به یک رابطه اینستاگرامی دعوت کرده اید. نظراتی مثل “عالی” “خوبه” یا در این حد و حدود با آنچنان اقبالی روبرو نخواهند شد.

 1. به کامنت کاربران پاسخ دهید

پاسخ دادن به کامنت های مخاطبانتان بخش مهمی از روابط در اینستاگرام است. خیلی اوقات کاربران سوالاتی دارند مثل “از چه فیلتری استفاده کردی؟” یا “اینجا کجاست ؟”. سعی کنید هیچ یک از این سولات را بی پاسخ نگذارید، پاسخ شما بازخوردی فراتر از انچه تصور می کنید برایتان خواهد داشت. حتی اگر بازخوردی راجع به تصویری دارید حتما حتی در حد یک شکلک J پاسخگو باشید. فقط فراموش نکنید برای اینکه کاربر متوجه پاسخ شما شود بایستی او را Mention کنید، کار ساده ایست @username او را برای دیدن پاسخ دعوت خواهد کرد.

در مقالات بعدی به بررسی نرم افزارهای کمکی برای تعامل بهتر با اینستاگرام خواهیم پرداخت.

 
7 نظرات
 1. m می گوید

  من چند ساله تو اینستاگرامم راههای ترک اعتیاد به لایک رو هم ذکر کنید با تشکر

 2. راحله می گوید

  بسیار عالی بود…

 3. mehdi می گوید

  یک مقدار علاقه هم اگر چاشنی کار باشد به زیبایی سوژه و بیشتر دیده شدن آن کمک شایانی خواهد کرد.

 4. دوربین مدار بسته می گوید

  عالی بود ممنون از توضیحاتبی که دادید

 5. محمد امین می گوید

  سلام خیلی خوب بود!
  اگر میشه ترفندها و نکات جذب مخاطب رو برای فیس بوک و توییتر و سایر شبکه ها معروف دیگه هم بگین( مبحث SMO رو هر چی می تونید باز کنید ممنون )

 6. Instachap.com می گوید

  مطلب مفیدی بود آقای پوربافرانی عزیز، همینطور مرور روزانه سایر تصاویر ارسالی کاربران، و صفحاتی که تصاویر خلاقانه رو به صورت روزانه منتشر میکنند نیز به ایجاد ایده های ناب و جالب عکاسی کمک میکنه.

 7. سحر می گوید

  Age too page kasi berim ya keso serch konim oon shakhs mitevaje mishe???

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.