اسپایدرمن به کمک بی خانمان ها آمده است

7

بدون شک محبوب‌ترین ابرقهرمان انتشارات مارول کامیکس که به عقیده بسیاری از کارشناسان مجلات مصور یکی از شناخته‌شده‌ترین مظاهر تخیلی عصر معاصر به شمار می‌رود، اسپایدرمن است. او به سختی وارد عالم کمیک‌استریپ شد. سال ۱۹۶۲ بود که استن لی سردبیر انتشارات مارول به فکرش رسید تا به کمک طراحی نابغه به نام استیو دیتکو کاراکتری جدید خلق کند که با دیگر شخصیت‌هایشان تفاوت عمده‌ای داشته باشد. او نزد رئیس وقت مارول یعنی مارتین گودمن رفت تا موضوع را با وی در میان بگذارد. اما رئیس به او گفت: “اولاً، تو نمی‌توانی اسم یک قهرمان کمیک‌استریپی را اسپایدرمن، بگذاری؛ چرا که مردم از عنکبوت نفرت دارند. ثانیاً قهرمان نمی‌تواند یک نوجوان کم سن و سال باشد. نوجوانان فقط باید دستیار باشند. همین و بس”. بدین ترتیب ایده استن لی با استقبال چندانی از سوی کله‌گنده‌های مارول رو به رو نشد اما او امید خود را از دست نداد. تا این که موقعیتی مناسب فراهم آمد. یکی از مجلات مارول با نام “فانتزی شگفت‌انگیز” (Amazing Fantasy) فروش خوبی نداشت و مارول دیگر نمی‌خواست آن را چاپ کند. قرار شد شماره آخر مجله مذکور (شماره ۱۵) را استن لی بنویسد. معمولاً ناشر اهمیتی به محتویات شماره پایانی یک مجله کم فروش نمی‌دهد، در نتیجه استن لی از فرصت استفاده کرد و داستان “اسپایدرمن” را در آن گنجاند. چند ماه بعد، وقتی آمار مجلات برگشتی به دست مارول رسید، معلوم شد که همان شماره رکورد فروش را شکسته است! گودمن در حالی که از خوشحالی خنده بر لب داشت، نزد استن لی آمد و گفت: “استن! یادت می‌آید چقدر از ایده اسپایدرمنت خوشم آمده بود؟! اگر جای تو بودم یک سری ماهانه از این شخصیت با حال در می‌آوردم!”. بدین ترتیب اسطوره اسپایدرمن آغاز شد و از آن زمان تا به حال علاقه‌مندان با خواندن کمیک‌استریپ‌های این قهرمان دوست‌داشتنی، پا به دنیایی سرگرم‌کننده گذاشته‌اند که شالوده‌اش را از سویی ماجراجویی و فانتزی و از سویی دیگر مضامین انسانی و مسئولیت‌پذیری تشکیل می‌دهند.

حالا شهر بیرمنگام انگلیس هم با یک اسپایدرمن واقعی روبرو شده است. شخصی ناشناس با ۲۰سال سن که هرشب لباس اسپایدرمن را به تن کرده و برای بی خانمان ها غذا می آورد. او می گوید :

زمانی که با لباس های عادی به بی خانمان ها کمک می کردم کسی توجه خاصی به کارم نمی کرد و حالا که لباس اسپایدرمن را پوشیده ام توجه خیلی از افراد و خبرنگاران به کارم جلب شده و خیلی ها من را الگو و الهام دهنده ای برای خودشان می دانند.


 

spider-man-helps-feeds-homeless-birmingham-uk-13

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

spider-man-helps-feeds-homeless-birmingham-uk-5

spider-man-helps-feeds-homeless-birmingham-uk-8

spider-man-helps-feeds-homeless-birmingham-uk-7

spider-man-helps-feeds-homeless-birmingham-uk-2

spider-man-helps-feeds-homeless-birmingham-uk-3


منبع

   
7 نظرات
 1. جمشید می گوید

  واقعا تحسین برانگیزه.تحت تاثیر قرار گرفتم

 2. ali می گوید

  کمک کردن همشه احساس خوبی به آدم میده ، احساس میکنی آدمی …

 3. O می گوید

  توضیخات اول از spi……ir نبود؟

  1. سعید ضیاء می گوید

   خیر در ” یک پزشک ” هیچگونه برداشتی از مطالب سایت های فارسی دیگر انجام نمی شود. تمام منابع خارجی هستند

   1. O می گوید

    http://………./مقالات/اسپایدرمن-در-دنیای-کمیک/۱۴۸-اسپایدرمن-چگونه-خلق-شد.html
    این لینکشه
    حتی کلمات هم یکیه

    1. سعید ضیاء می گوید

     فکر می کنم بهتر باشه از مسئولان همان سایت سوال کنید

     1. O می گوید

      به هر حال ممنون از پاسخگویی سریعتون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.