شرکت فیلمسازی دیزنی و سابقه ساخت فیلم‌های کوتاه پروپاگاندا در جنگ جهانی دوم: چگونه نازی‌ها از کودکان معصوم، فاشیست می‌سازند؟

1

سال 1940، اوضاع شرکت والت دیزنی اصلا خوب نبود. در این زمان در پی ساخت فیلم Fantasia، این شرکت تا آستانه ورشکستگی پیش رفته بود. تا اینکه دولت آمریکا با دیزنی تماس گرفت تا در جهت تبلیغات جنگ، این شرکت ساخت 32 فیلم کوتاه را برعهده بگیرد.

این پیشنهاد برای شرکت دیزنی بد نبود و وضعیت این شرکت را بهتر کرد.

البته در آن زمان، فیلمسازان و هنرمندان بزرگی مانند فرانک کاپرا، آلفرد هیچکاک، هوارد هاوکس، جان فورد و جان هیوستون هم کار اصلی خود را به کناری گذاشته بودند، تا آثار مرتبط با جنگ بسازند.

در این اوضاع بود که کاراکتر معروف دانلد داک، در یک فیلم کوتاه توصیه می‌کرد که مردم مالیات‌های بیشتری برای کمک به تأمین هزینه جنگ بپردازند یا در فیلم چهره پیشوا شرکت کرد.

اما یکی از فیلم‌های کوتاه شاخص دیزنی در این دوره، فیلم کوتاهی به نام آموزش برای مرگ: ساخت یک نازی بود که در سینماهای امریکا در سال 1943 نمایش داده شد.

این فیلم بر اساس کتابی که توسط گرگور زیمر نوشته شده بود، ساخته شده بود و نشان می‌داد که چگونه نازی‌های کودکان معصوم را به کودکان یاغی تبدیل می‌کنند.

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.