نسیم تغییرات در کوبا همچنان در حال وزیدن است: این بار گوگل نخستین شرکت اینترنتی خارجی شد که سرور‌هایش را در کوبا نصب می‌کند

3

از چهارشنبه هفته پیش، سرورهای گوگل در کوبا آنلاین شدند و این امر می‌تواند برای کوبایی‌ها امکان دسترسی سریع‌تر به برخی از سایت‌های و محتواهای اینترنتی، مثل ویدئوهای پربیننده یوتیوب را فراهم آورد. چرا که دیگر لازم نیست، همواره اطلاعات از کابل‌های زیرزمینی طویل و سوییچ‌های متعدد، گذر کنند و به کاربران برسند.

این برای نخستین بار است که یک شرکت اینترنتی خارجی، عملا در کوبا حضور پیدا می‌کند. در دوره دوم ریاست جمهوری باراک اوباما، برای نخستین بار طی چند دهه، روابط دیپلماتیک بین آمریکا و کوبا برقرار شد و حالا این رابطه دارد با کندی، توسعه پیدا می‌کند.

کوبا در حال حاضر بدترین کیفیت دسترسی به اینترنت را در نیمکره غربی زمین دارد. در این کشور تنها از طریق ۲۴۰ وای فای عمومی در کشور می‌توان به اینترنت متصل شد و هزینه هر ساعت کار با اینترنت، در کشوری که درآمد ماهانه خیلی‌ها فقط ۲۵ دلار است، ۱.۵ دلار است!

شرکت مخابرات کوبا، البته یک طرح آزمایشی را برای متصل کردن دو هزار خانه به اینترنت شروع کرده است. اما کسانی که داوطلب این طرح می‌شوند، باید ۱۵ دلار برای ۳۰ ساعت دسترسی به اینترنت با سرعت ۱۲۸ کیلوبیتی بپردازند!

منبع

 
3 نظرات
  1. مدیسا می گوید

    بسیار عالی

  2. کارویس می گوید

    با تشکر از مطلب خوبتان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.