حالا کاربران iOS‌ هم می‌توانند از ویژگی تایم‌لاین نقشه گوگل استفاده کنند؟

2

فروشگاهی که ماه پیش از آن، این پیراهن را خریدم کجا بود؟ چطور می‌توانم دوباره به جایی که عید نوروز از آن دیدن کرده بودم، بروم؟

آیا دوست دارید که همیشه بتوانید به یاد بیاورید که در کدام تاریخ‌ها به کجا رفته‌اید؟

در این صورت می‌توانید از ویژگی تایم‌لاین سرویس نقشه گوگل استفاده کنید. وبلاگ گوگل نوشته است که این ویژگی قبلا به نسخه دسکتاپ و اندروید نقشه گوگل اضافه شده بود و حالا کاربران آی‌دیوایس‌ها هم می‌توانند از آن استفاده کنند.

خیلی جالب است که شما می‌توانید به این ترتیب تاریخچه‌ای از کلیه جاهایی که در آن بوده‌اید به تفیک تاریخ، نوع فعالیت و حتی شیوه مسافرت به آن را داشته باشید.

حالا دیگر فرضا رستوران یا کافی‌شاپ خوبی را که زمانی به تصادف در آن غذا یا نوشیدنی صرف کرده بودید و خیلی راضی‌تان کرده بود را فراموش نخواهید کرد.

کاربران iOS باید نخست، اپلیکیشن خود را به‌روز کنند. حالا وقتی که ویژگی برایشان در اپلیکیشن به تدریج فعال شد، می‌توانند با تپ کردن روی آیکون سه خط در بالا و سمت چپ اپلیکیشن، به تایم‌لاین برسند.

کاربران می‌توانند جاها و اطلاعات جاهایی را که در آن بوده‌اند، ویرایش کنند. فرضا اگر در مغازه کوچک کنار یک هایپرمارکت خریده کرده‌اند، برای اینکه اطلاعات دقیق را بعدا هم داشته باشند و آن مغازه را با هایپرمارکت اشتباه نگیرند، می‌توانند تاریخچه خود را ویرایش کنند.

همچنین این گزینه را خواهید داشت که یک ایمیل ماهانه دریافت کنید که در آن کلیه مناطقی را که در آن بوده‌اید، فهرست شده باشد.

پیداست که برخی از کاربران دوست ندارند، همه جاهایی که می‌روند، توسط گوگل رصد شود و در تایم‌لاین فهرست و نمایه شود.

در این صورت وقتی در قسمت تایم‌لاین هستند، می‌توانند به تپ روی سه خط در گوشه چپ و بالای اپ، میزان دسترسی اپ را مجدود کنند. در ضمن می‌توان با رفتن به قسمت تنظیمات یا ستینگ گوشی، کلا رصد موقعیت را متوقف کرد. گزینه دیگر این است که تاریخچه اطلاعات موقعیت را در یک بازه زمانی محدود، پاک کنید یا اینکه کلیه اطلاعات موقعیتی قبلی را حذف کنید.

 
2 نظرات
  1. اجاره ون می گوید

    خیلی خوشحال شدم به خاطر چنین قابلیتی
    تشکر از اطلاع رسانی خوبتون

  2. هفت لبخند می گوید

    واقعا امکان بدرد بخوریه
    من که زیاد استفادش میکنم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.