حالا دیگر هوش مصنوعی می‌تواند منظره تابلوها را به عکس‌های عادی تبدیل کند

0

در سبک امپرسیونیسم، آنچه بر بوم می‌آید، بیشتر دریافت و حس هنرمند و نه لزوما واقعیت محض. اما آیا تا به حال کنجکاو بوده‌اید که ببینید، نقاش‌های نابغه دنیا، در هنگام خلق تابلوهایشان چه منظره‌ای می‌دیدند؟

ما حالا به لطف پژوهشگرانی از برکلی، می‌توانیم این کار ظاهرا ناممکن را انجام بدهیم. برای این کار لازم نیست که محققی به خود زحمت بدهد و مثلا برای پیدا کردن منظره واقعی که ادوار مانه هنگام خلق شاهکار هنر بالا دیده بود، به نورماندی برویم و منتظر بمانیم تا همان شرایط روشنایی و زاویه تابش آفتاب ایجاد شود.

پژوهشگران حالا می‌توانند خلاف مسیری را بروند که اپلیکیشن پریسما می‌رود. اگر با پریسما کار کرده باشید می‌دانید که با کمک هوش مصنوعی این اپلیکیشن شما می‌توانید یک عکس عادی را به تصاویری شبیه به نقاشی‌ها تبدیل کنید.

اما حالا الگوریتم هوش مصنوعی این پژوهشگران که اسمش را mage style transfer گذاشته‌اند، می‌تواند تابلوها را به عکس تبدیل کند.

هوض مصنوعی آنها می‌تواند شیرین‌کاری‌های زیادی بکند، مثلا منظره زمستانی یک نقاشی را به تابستانی تبدیل کند یا اسب‌های یک نقاشی دیگر را به گورخر مبدل کند.

کاری که اپ آنها می‌کند یک کار نسبتا ساده به صورت جفت کردن اطلاعات نیست. یعنی هوش مصنوعی آنها به سادگی دنبال عکس‌هایی با منظره مشابه در دیتابیس خود نمی‌گردد. به جای آن هوش مصنوعی مستقیما درکی از منظره نقاشی شده و مناظر مشابه حافظه پیدا می‌کند و کاری شبیه ذهن انسان، هنگام تخیل را انجام می‌دهد!

بعد از این کار پژوهشگران یک کار جالب کردند:

یک نقاشی را به عکس تبدیل کردند و بعد دوباره از برنامه خواستند که عکس را به نقاشی تبدیل کند. مشابه مترجم‌های خودکاری که هنگام تبدیل انگلیسی به فرانسه و فرانسه به انگلیسی، دو عبارت انگلیسی قدری متفاوت ایجاد می‌کنند، هنگام تبدیل و بازتبدیل عکس و نقاشی به هم، دو نقاشی اصلی و بازتبدیل شده، قدری با هم متفاوت هستند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.