آیا فیس‌بوک به زودی شبکه اجتماعی میان‌سال‌ها می‌شود؟

0

همین اول پست باید بنویسم که مطلبی که می‌خوانید برای فیس‌بوک و شبکه‌های اجتماعی در سطح «دنیا» مطرح است وگرنه در ایران که متناسب با در دست نبودن فیس‌بوک و نیز محبوبیت تلگرام، فیس‌بوک مدت‌هاست که در آستانه محو شدن، آن هم برای همه نسل‌هاست.

در مورد کاربران ایرانی شاید، تنها ایرانیان مقیم در خارج کشور و نیز دوستانی که از قدیم عادت دارند، احوالپرسی فیس‌بوکی انجام بدهند، باقی مانده‌اند و بس.

اما در سطح دنیا فیس‌بوک هنوز یک غول مسلم شبکه‌های اجتماعی است و کاربران با استفاده از نسخه وبی سایت و نیز اپلیکیشن و مسنجر آن با هم تعامل می‌کنند.

آمارهایی که اینک ارائه می‌شوند، نشان از دوراندیشی مارک زاکربرگ در به چنگ آوردن اینستاگرام و اسنپ‌چت دارند.

eMarketer اعلام کرده که برای دومین سال پیاپی تعداد کاربران زیر ۲۴ سال فیس‌بوک افت نشان داده است و کاربران باقیمانده هم میزان تعامل کمتری با محتواهای درج شده دارند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

بر این اساس، تعداد کاربران بین ۱۲ تا ۱۷ سال فیس‌بوک ۳.۴ درصد افت داشته ، سال پیش میزان افت ۱.۲ درصد بوده است.

از سوی دیگر میزان رشد کاربران زیر ۱۲ سال و بالای ۲۴ سال فیس‌بوک هم کند شده است. (البته به صورت رسمی فیس‌بوک تنها کاربر بالای ۱۳ سال می‌پذیرد.) 

همین آمارها و نظایر آنها نشان می‌دهند که خرید اینستاگرام با آن مبلغ زیاد در سال ۲۰۱۲ چقدر تصمیم راهبردی درستی بوده است.

البته در مورد شبکه‌های اجتماعی، هر آن احتمال حضور یک غریبه نوظهور موفق هم وجود دارد. با این حال شرکت‌های بزرگ با قرار ندادن همه تخم‌مرغ‌ها در یک سبد و نیز ارزیابی‌های دوره‌ای دقیق، می‌توانند به موقع متوجه خطرات پیش روی خود شوند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.