پوتین: کشوری که پیشتاز هوش مصنوعی در دنیا شود، می‌تواند دنیا را در دستان خود داشته باشد

3

رییس‌جمهور روسیه اعتقاد دارد در آینده کشور و افرادی که رهبری هوش مصنوعی را برعهده داشته باشند؛ می‌توانند بر جهان حکومت کنند. پوتین اعتقاد دارد که هوش منصوعی نه تنها آینده روسیه بلکه آینده کل بشریت است.

ولادیمیر پوتین؛ رییس‌جمهور روسیه در اولین روز شروع مدارس در این کشور؛ طی سخنرانی برای دانش‌آموزان روسی در شهر یاروسلاول، شمال شرق روسیه؛ هوش مصنوعی کامپیوتری را آینده جهان و بشریت معرفی کرد. پوتین به دانش‌آموزان گفت در هوش مصنوعی فرصت‌های بزرگی وجود دارد که اکنون به عنوان تهدیدات بزرگی شناخته می‌شوند.

پوتین در این کلاس «درس باز» که به طور زنده برای تمام دانش‌آموزان روسیه پخش می‌شد؛ تاکید کرد هر کشوری که بتواند لیدر و رهبر هوش مصنوعی در جهان شود؛ می‌تواند جهان را در دستان خود داشته باشد و بر کل آن حکومت کند. پوتین خطاب به دانش‌آموزان؛ ازشان خواست از استفاده فناوری‌ها و محصولات درجه دوم در این زمینه خودداری کنند و به سوی رهبری هوش منصوعی در جهان گام بردارند. چون اگر روسیه بتواند سررشته و هدایت این فناوری را در دنیا به دست بگیرد؛ می‌تواند این فناوری را با دیگر کشورهای سراسر جهان به اشتراک بگذارد؛ همان‌طور که اکنون فناوری‌های اتمی و هسته‌ای را به کشورهای دیگر صادر می‌کند.

در روسیه؛ بیش از یک میلیون دانش‌آموز به طور زنده کلاس‌های «درس باز» را تماشا می‌کنند. موضوع‌ این کلاس‌های عمومی و سراسری؛ «روسیه متمرکز روی آینده» است. پوتین؛ رییس‌جمهور روسیه در این سخنرانی سعی کرد؛ چیزی که باید دانشمندان آینده روسی برای به‌دست آوردن‌اش تلاش کنند و برای مدت طولانی رهبری‌اش را در دنیا داشته باشند؛ به دانش‌آموزان القا کند.

رسانه‌های دولتی روسیه گزارش دادند که این کشور سرمایه‌گذاری گسترده‌ای روی هواپیماهای بدون سرنشین در کاربری‌های نظامی و غیرنظامی دارد و طرح‌های مختلفی توسعه داده می‌شود. به علاوه، ارتش روسیه در حال توسعه ربات‌ها، پهپادها و موشک‌های کروز پیشرفته و هوشمند است که می‌توانند رادارها را تجزیه و تحلیل کنند و درباره ارتفاع، سرعت و جهت پرواز خود تصمیم‌گیری کنند.

جالب است پوتین در شهر یاروسلاول میان دانش‌آموزان حضور یافته و با آن‌ها هاکی بازی کرد و مهارت‌های خود در این رشته ورزشی را به نمایش گذاشت.


 
3 نظرات
 1. فرشاد می گوید

  طرز فکرش دقیقن همون مفهوم هولناک استفاده از هوش مصنوعی رو میرسونه! حکومت بر جهان!
  واسه همین چیزاست که الون ماسک میگه باید توسعه هوش مصنوعی متوقف بشه. چون اگه به دست دیکتاتورها بیفته آینده بشریت توسط همچین نابخردانی به خطر خواهد افتاد.

 2. محمد می گوید

  هوش مصنوعی نیز به سرنوشت شکافت و همجوشی هسته ای دچار خواهد شد…

  1. amin می گوید

   به عجب نکته ای اشاره کردید. متاسفانه کاملا درسته این حرف.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.