گوگل‌پلی رکورد زد: بیش از ۱۹ میلیارد دانلود در یک فصل

0

فروشگاه اپلیکیشن‌های گوگل در فصل آخر سال ۲۰۱۷ شرایط متفاوتی را پشت سر گذاشته است.

به گزارش سایت App Annie؛ گوگل‌پلی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۹ دانلود اپلیکیشن داشته است که یک رکورد هم برای این فروشگاه و هم برای کل بازار اسمارت‌فون‌ها محسوب می‌شود.

این میزان دانلود باعث شده است گوگل‌پلی در وضعیت بهتر و برتری نسبت به فروشگاه اپ‌استور اپل قرار بگیرد و ۱۴۵ درصد دانلود بیشتر را تجربه کرده باشد.

به طور خاص، بازارهای کشورهای هند، اندونزی و برزیل در سال ۲۰۱۷ رشد چشم‌گیری داشته و نسبت به سال گذشته؛ بیش از ۱۰ درصد افزایش دانلود از روی گوگل‌پلی دارند.

کشور هند، برای اولین بار طی فصل آخر سال ۲۰۱۷، از کشور ایالات متحده در تعداد دانلودهای اندروید و iOS پیشی گرفته است.

رشد سریع اپلیکیشن‌های مالی

کاربران جدید موبایل بیشتر چه اپلیکیشن‌هایی را دانلود می‌کنند؟ گزارش App Annie نشان می‌دهد که اپ‌های بازی، مالی و شخصی‌سازی بالاترین متقاضی یا دانلود را دارند.

اپلیکیشن‌های مالی و اعتباری روی iOS نیز رشد بالایی را تجربه کردند و در سه ماهه چهارم سال، در رتبه دوم بالاترین اپ‌های دانلودی قرار گرفتند. این موضوع از استقبال کاربران برای پرداخت‌های موبایل و آنلاین و کار با موبایل بانک‌ها حکایت دارد.

به علاوه، استفاده از برنامه‌های پول دیجیتالی و مبادلات ارز مجازی نیز در این مدت افزایش قابل توجهی داشته است که روی آمارهای دانلودها بی‌تاثیر نیست!

پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۱۸، همچنان رشد اپ‌های مالی و اعتباری ادامه پیدا کند و بانک‌ها بیشتر روی پرداخت‌های موبایل و مبادلات مالی مبتنی بر اپلیکیشن سرمایه‌گذاری کنند.

در این میان؛ حراج‌های معروف سال مانند «جمعه سیاه» و «دوشنبه سایبری» در فروشگاه‌های بزرگ جهان نیز روی دانلود اپلیکیشن‌های پرداخت موبایل به‌خصوص روی پلتفرم iOS تاثیرگذار بودند.

از نظر مالی، هر دو پلتفرم اندروید و iOS فصل درآمدی خوبی را پشت‌سر گذاشته‌اند ولی iOS توانسته درآمدی ۱۱.۵ میلیارد دلاری داشته باشد که تقریبا دو برابر اندروید است. عمده این درآمد نیز از بازار ایالات متحده است. این کشور در هر دو پلتفرم بالاترین درآمد فروش اپلیکیشن را به ثبت رسانده است.

آلمان در هر دو پلتفرم جایگاه سوم درآمدزایی را دارد ولی در رتبه دوم iOS از آن تایوان و در اندروید به کره جنوبی تعلق دارد. احتمالا حضور سامسونگ در کره جنوبی باعث افزایش درآمد گوگل‌پلی می‌شود.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.