پیام‌رسان لاین هم به دنبال پول دیجیتالی است اما برای گیمرها

0

این روزها از پیام‌رسان تلگرام تا شرکت کداک، همه به دنبال پول دیجیتالی هستند.

براساس گزارش بلومبرگ، آخرین شرکتی که می‌خواهد ارز مجازی خود را راه‌اندازی و به بازار عرضه کند، شرکت پیام‌رسان ژاپنی لاین است.

در حال حاضر، لاین یک سرویس پرداخت موبایلی به نام «Line Pay» دارد. ظاهرا این پیام‌رسان می‌خواهد پول دیجیتالی خود را روی همین پلتفرم Line Pay ارایه بدهد و امکان پرداخت‌های دیحیتالی و رمزشده را روی شبکه‌های اجتماعی به خصوص شبکه‌های مجازی گیم برای کاربران فراهم کند.

یکی دیگر از موارد استفاده پول دیجیتالی لاین می‌تواند برای خرید انواع استیکرها از روی Line Pay باشد.

نشریه بلومبرگ گزارش داده که این پیام‌رسان در حال مذاکره با برخی شرکای احتمالی از جمله شرکت تراکنش بیت‌کوین Upbit است.

پول دیجیتالی راه نجات

پیام‌رسان لاین در سال ۲۰۱۶ حدود ۲۱۸ میلیون کاربر داشت و در ماه اکتبر ۲۰۱۷ به مرز ۲۰۳ میلیون کاربر رسید که نشان از افت و کاهش استقبال از آن بود. همچنین، این پیام‌رسان برای اولین بار در سال گذشته رتبه نخست بازار کشورهای ژاپن، تایوان، تایلند و اندونزی را از دست داد.

این کشورها تقریبا دوم سوم کاربران لاین را تشکیل می‌دهند و از این ظنر ضربه بزرگی به این پیام‌رسان وارد آمد.

خبر ورود لاین به بازار ارز مجازی باعث شده سهام این شرکت حدود ۱۰ درصد افزایش پیدا کند ولی هنوز خود شرکت لاین درباره پول دیجیتالی خود صحبتی نکرده است. مشخص نیست این پیام‌رسان چگونه می‌خواهد از سیستم بلوک‌چین استفاده کند و برای سرمایه‌گذاری اولیه و فروش سکه دیجیتالی چه مبلغی را در نظر گرفته است.

احتمالا مدیران لاین امید دارند بتوانند با پول دیجیتالی و جمع‌آوری سرمایه روی آن؛ از وضعیت نابسامان کنونی خارج شوند. بازار پول دیجیتالی برای پیام‌رسان‌ها یک بازار با چشم‌انداز بسیار خوب و بزرگ است.

چند روز پیش مشخص شد که تلگرام نیز در حال آماده شدن برای ارایه پول دیجیتالی «گرام» است. چندین اپلیکیشن دیگر نیز تا کنون پول دیجیتالی خود را عرضه کردند. Kin پیام‌رسانی کانادایی است که ماهیانه ۱۵ میلیون کاربر ازش استفاده می‌کنند. Kin در ماه سپتامبر سرمایه‌ای ۱۰۰ میلیونی برای راه‌اندازی اکوسیستم پول دیجیتالی خود جمع‌آوری کرد.

ژاپن یکی از چندین کشور پیشرو در استفاده از بیت‌کوین و سایر پول‌های دیجیتالی است و اگرچه قوانین این کشور برای استفاده از ارز دیجیتالی در پیام‌رسان‌ها چندان شفاف و روشن نیست ولی احتمالا با استقبال کاربران روبرو شود.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.