تماشا کنید: چگونه روبات‌های جدید SpotMini بوستون داینامیکس درب اتاق را باز می‌کنند

1

سال‌ها است شرکت بوستون داینامیکس زیرمجموعه سافت‌بانک دارد روی توسعه سگ‌های روبات در اندازه و مدل‌های مختلف کار می‌کند و هر چند وقت یک بار؛ فیلمی از قابلیت‌ها و توانایی‌های آن‌ها منتشر می‌شود و ولوله‌ای در دنیای فناوری به راه می‌اندازد.

یکی از معروف‌ترین روبات‌های این شرکت؛ روبات‌ها چهار پای SpotMini هستند که در اندازه یک سگ معمولی و با شبیه‌سازی از حرکات این جانور ساخته شده‌اند. هدف بوستون از توسعه سگ‌های SpotMini ساختن یک جانور مصنوعی با مهارت‌های مختلف است.

این شرکت، جدیدترین ویدیوی خود از استعداد و توانایی سگ‌های روبات SpotMini را روی سایت خود منتشر کرده که با استقبال گسترده مردم و انتشار وسیع آن روبرو شده است. در این ویدیو یک روبات SpotMini می‌تواند در اتاقی را باز کرده و آن را باز نگه دارد تا روبات دیگری از در خارج شود.

قبلا هم بوستون داینامیکس ویدیوهایی از باز کردن در توسط روبات‌های SpotMini منتشر کرده است ولی این بار شاهد یک حرکت کاملا پخته و حساب شده هستیم.

حالا دیگر پشت در هم گرفتار نمی‌شوند

روبات SpotMini ابتدا جلوی در قرار گرفته و محل دستگیره در را مکان‌یابی می‌کند. بعد با یک بازوی چنگک‌‌مانند، دستگیره در را فشار داده و در باز می‌شود. در این‌جا، در رها نشده و برای عبور روبات دیگر باز نگه داشته می‌شود.

روبات SpotMini تمام این مراحل را خیلی حرفه‌ای و با دقت و تسلط انجام می‌دهد؛ به‌طوری‌که در یک لحظه انسان تکانی خورده و کمی ترس بر وجودش رخنه می‌کند. وقتی روبات‌های چهارپا می‌توانند با این حرفه‌ای در اتاقی را باز کنند؛ حتما در آینده خواهند توانست دست به کارهای خطرناک دیگری هم بزنند.

روبات جدید SpotMini پس از یک ارتقا در خردادماه سال گذشته؛ اکنون می‌تواند با عضو پنجم خود درب‌های اتاق‌ها را باز کند. پیش از این، روبات‌های SpotMini قادر به شستن ظرف‌ بودند.

در ویدیوی زیر می‌توانید توانایی ترسناک جدید روبات‌های چهارپای شرکت بوستون دینامیکس را مشاهده کنید:

 

   
1 نظر
  1. افشین ج می گوید

    چه ترسناک… اینا قلب آدم هم میتونن در بیارن… با اون چنگکش.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.