دستبندهای هوشمند نظارتی در عصر جدید به زودی جای سرکارگرها و نگهبان‌ها با شلاق‌هایشان در قرن‌های گذشته را خواهند گرفت!

0

فناوری‌های روز واقعا دو رو دارد.

بگذارید از یک خبر جالب شروع کنم:

یک اپلیکیشن ورزش و تناسب اندام به نام Strava در بازار وجود دارد که با آن کاربران می‌توانند میزان فعالیت بدنی خود را حین دویدن یا دوچرخه‌سواری با دیگر کاربران مقایسه کنند.

در ظاهر این اپلیکیشن، نباید حاشیه‌ای داشته باشد. اما اینگونه نبود. از آنجا که بیشتر آمریکایی‌ها هستند که از Strava استفاده می‌کنند. فعال شدن تعداد زیادی کاربر این اپلیکیشن در عراق و سوریه نشان داد که یک جابجایی قابل توجه آمریکایی‌ها در این دو کشور رخ داده که بازتابی از جابجایی نظامیان آمریکایی بود!

حالا می‌رسیم به خبر اصلی:

اینکه بیاییم با چشمان شاهین و با دوربین‌های نظارتی همیشه بر رفتار کارمندان خود نظارت کنیم، هم طرفدارانی دارد و هم مخالفانی.

طرفدارانش می‌گویند که با این کار راندمان کار بالا می‌رود و از خطاها پیشگیری می‌شود و به اندازه فعالیت کارکنان می‌توان به آنها حقوق و پاداش داد.

مخالفان اظهار می‌کنند که این کار حریم خصوصی کارکنان را در محیط کار از آنها سلب می‌کند. باعث می‌شود آنها همیشه احساس کنند که کسی آنها را می‌پاید و دیگر خودشان نباشند. به علاوه در برخی از صنایع یا مشاغل که ابتکار و خلاقیت حرف اول را می‌زنند، همیشه کارکنانی با چرخه‌های کاری نامرتب داریم. آنها ممکن یکی دو ساعت اصلا هیچ کاری نکنند و بعد در دقایقی طلایی با شتاب کارهایی را انجام بدهند که شخص دیگری از عهده آنها برنمی‌آید.

داستان از این قرار است که شرکت بزرگ آمازون به تازگی دو پتنت ثبت کرده است. این دو پتنت مربوط به دستبندهای ویژه است که با آنها می‌توان بر میزان کار کارکنان، نظارت کرد.

صحبت از پتنت است و اصلا معلوم نیست این پتنت‌ها نهایی شوند، اما در مرحله تئوری این پتنت‌ها با ساطع کردن صدای فراصوت و پخش کردن امواج رادیویی میزان فعالیت یدی کارکنان را می‌سنجند! و به علاوه در صورتی که کسی کم‌کاری کند با بازخورد ویبره‌ای به آنها هشدار می‌دهند که بیشتر تلاش کنند!

مکس کرافورد که قبل از این در شعبه برتانیای آمازون کار می‌کرد می‌گوید که بعد از یک سال آزمایش این دستبندهای هوشمد، حس روبات بودن را پیدا کرده است.

شلاق‌های مدرن در همین دستبندهای هوشمند محدود نمانده‌اند. حتی از هوش مصنوعی هم برای برآورد میزان کارایی کارمندان در یک شرکت لندنی استفاده شده است. حتی در واشنگتن شرکتی به نام Three Square Market به کارکنان خود پیشنهاد کرده که ریزتراشه‌هایی در زیر پوشت خود بکارند تا بتوان به صورت راحت و بی‌درنگ آنها را به خدمت فراخواند. جالب است که از ۸۰ کارمند این شرکت، ۵۰ نفر داوطلب شده‌اند که چنین کاری کنند. کاری که شاید برخی‌ها تن دادن به ذلت هم تعبیرش کنند!

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.