گالری عکس: اولین هواپیمای ایرباس A350-1000 قطر ایرویز برای مسافرت‌های هوایی طولانی

1

شرکت هواپیمایی قطر ایرویز اولین هواپیمای ایرباس A350-1000 خود را با مراسم و جشن ویژه‌ای دریافت کرد. ایرباس A350-1000 یک هواپیمای ویژه برای مسافت‌های طولانی است و از فناوری‌های مدرنی در هواپیماسازی سود می‌برد.

هواپیمای ایرباس A350-1000 اولین پروازش را در طول مسیر دوحه لندن انجام خواهد داد. این هواپیما دو کابینه است و به سیستم‌های تهویه هوای پیشرفته و چراغ‌های روشنایی LED خیره‌کننده مجهز شده است. صدای کابین‌ها بسیار پایین است و نویز کمتری تولید می‌کنند تا مسافر آرامش بیشتری داشته باشد. ارتفاع این کابین‌ها نیز بسیار پایین است.

این هواپیما، پیشرفته‌ترین مدل هواپیمای جهان محسوب می‌شود و می‌تواند نزدیک به ۱۵ هزار کیلومتر را یک سره پرواز کند. در این هواپیما امکاناتی فراهم شده است تا کاربران بتوانند یک پرواز طولانی را از نظر بدنی و آب‌وهوایی تحمل کنند.

این هواپیما ۴۴۰ صندلی برای مسافران دارد که برخی صندلی‌ها اقتصادی و برخی دیگر ویژه و لوکس هستند که مسافران VIP با امکانات فوق مدرنی پذیرایی می‌شوند و می‌توانند استراحت کنند:

طول این هواپیما حدود ۷۴ متر است. طراحی بدنه شبیه A350-900 است ولی ۴۰ صندلی بیشتر دارد، بال‌ها بزرگ‌تر هستند و جنس هواپیما از آلیاژهای سبک آلومینیم، تیتانیوم و برخی کامپوزیت‌های پیشرفته است.

دو موتور جدید این هواپیما از مدل Rolls Royce Trent XWB-97 هستند که مصرف سوخت کمتری دارند و برای مسافت‌های پروازی طولانی کارایی بهتری نشان می‌دهند. این موتورها در نوع خودشان بزرگ‌ترین موتورهای هواپیمایی جهان هستند.

همان‌طور که در تصاویر زیر مشاهده می‌کنید، این هواپیما از صندلی‌های ۱۸ اینچی برای استراحت، صفحه‌نمایش‌های LED و اینترنت پرسرعت سود می‌برد. همچنین، از آخرین سیستم سرگرمی موجود برای هواپیماها در آن استفاده شده است.

در کابین‌های این هواپیما میلیون‌ها LED کار شده است و از فیلترهای هوای بیمارستانی برای هر صندلی و مسافر استفاده می‌شود تا هوای محیط به طور کامل پاک و مناسب باشد.

در ادامه تصاویری از هواپیمای فوق پیشرفته A350-1000 را مشاهده می‌کنیم:

 

منبع


مطالب دسته سرگرمی سایت یک پزشک را بخوانید.

نمونه‌هایی از مطالبی که پیشنهاد می‌کنیم:

   
1 نظر
  1. هادی مختاری می گوید

    شبیه هواپیماهای آسمان خودمونه… منتهی با یه دویست سالی تاخیر و تفاوت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.