ایرباس به دنبال فناوری جدیدی برای هواپیمای مسافربری ۱۰۰ درصد هیدروژنی است

0

ایرباس به دنبال آینده‌ای سبزتر در هوانوردی است و پروژه‌های بزرگی را برای ساخت هواپیما‌های جت هیدروژنی، نه تنها یک سیستم محرکه کامل با سوخت هیدروژنی، بلکه یک واحد نیروی کمکی هیدروژنی (APU) برای تولید برق در داخل هواپیما است.

تعویض سوخت‌های فسیلی با هیدروژن است،به چیزی بیشتر از موتورهایی نیاز دارند که برای سوختن هیدروژن اصلاح شده باشند. این امر نیاز به سیستم‌های کامل و مهندسی در سطح بنیادین دارد.

ایرباس با همکاری با ArianeGroup و یک سرمایه‌گذاری مشترک، آزمایش یک سیستم کامل برای تغذیه یک موتور توربین گازی هوانوردی با هیدروژن را تکمیل کرده است. پروژه HyPERION که از نام مخفف فرانسوی هیدروژن برای پیشرانه هوانوردی سازگار با محیط زیست است، در دسامبر ۲۰۲۰ آغاز شد و با هدف تولید هواپیما‌های تجاری تجاری هیدروژنی تا سال ۲۰۳۵ انجام شد. هدف آن آزمایش هر دو فناوری برای اطمینان از کارکرد آن‌ها با درجه بالایی از امنیت و شناسایی مناطقی که نیاز به کار بیشتر است.

در این مورد، ‌ایده ترکیب تخصص ایرباس در ساخت هواپیما با سیستم‌های هیدروژن مایع آریان گروپ است که برای خانواده موشک‌های فضایی آریان توسعه یافته است.

در سیستم جدید، هیدروژن به عنوان یک مایع فوق خنک در مخازن برودتی ذخیره می‌شود. هیدروژن در سیستم سوخت توزیع می‌شود، که مایع را گرم می‌کند و آن را به گاز تبدیل می‌کند که در دما و فشار بهینه به موتور‌ها تحویل می‌شود.

مرکز آزمایش Vernon ArianeGroup آزمایش‌هایی را با همکاری آزمایشگاه هوافضای فرانسوی ONERA انجام داد و فلزات سازگار و سیستم تهویه هیدروژن را در یک آزمایش مفهومی در ۱۲ مه ۲۰۲۳ انجام داد تا پمپ الکتریکی، ژنراتور گاز و مبدل‌های حرارتی که پیش از این در موشک‌های آریان استفاده می‌شدند، آزمایش کند.

اگر از بسیاری از مردم بپرسید که چند موتور هواپیمای مسافربری وجود دارد، احتمالاً موتور‌هایی را که از بال‌ها آویزان هستند در نظر می‌آورند، اما یک موتور جت دیگر در دم هواپیما قرار دارد. این APU است که یک موتور توربین جت است که به یک ژنراتور جفت شده تا برق هواپیما برای تامین نور و تأمین گرمایش و سرمایش را تولید کند.

کاری که ایرباس می‌خواهد انجام دهد این است که تا سال ۲۰۲۵ یک فناوری به نام HyPower بسازد که APU را در ایرباس A۳۳۰ با یک سلول سوختی هیدروژنی جایگزین کند که انتشار گاز‌های گلخانه‌ای و سطوح نویز را کاهش دهد.

تا آن زمان ایرباس می‌خواهد این سیستم را در شرایط واقعی، صعود به ۷۶۲۰ متر و پرواز به مدت یک ساعت آزمایش کند. هیدروژن گازی روی کشتی.  ایرباس این کار را باهمکاری دولت اسپانیا و شرکای خارجی می‌خواهد انجام دهد.

منبع: ایرباس


دیگر پست‌های تازه یک پزشک

پست‌های آرشیوی خواندنی

یک پزشک پلاس

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.