الکسا می‌تواند آهنگی که قبلا شنیده‌اید را پخش کند ولی نام‌اش را به خاطر نمی‌سپارد

1

شرکت آمازون در چند ماه اخیر، سازگاری بیشتری میان سرویس Amazon Music خود با الکسا برقرار کرده و ویژگی‌های هوشمندانه جدیدی به دستیار صوتی خود افزوده است.

آمازون می‌خواهد الکسا را بیشتر از گذشته برای شنیدن موسیقی و استفاده روزمره مردم، مفید و کاربردی کند. در سپتامبر ماه گذشته، الکسا از اپلیکیشن Music این شرکت پشتیبانی کرد و در ادامه، به ویژگی مجهز شد که می‌توانست آهنگ‌هایی براساس وضعیت فعالیت کاربران پخش کند.

مثلا پخش آهنگی پاپ در زمان آشپزی، آهنگ کلاسیک در زمان استراحت، آهنگ جاز برای کودکان و غیره!

ماه گذشته نیز قابلیت فهرست موسیقی Prime Music به الکسا افزوده شد و یک سرویس جدید به نام Amazon Music Unlimited برای کاربران راه‌اندازی شد تا کاربران بتوانند به طور نامحدودی، موسیقی‌های دلخواه خود را در فهرست‌های جدید قرار دهند و پلی‌لیست‌های سفارشی بسازند.

الکسا ذهن‌تان را می‌خواند

اما امروز، آمازون از یک ویژگی هوشمند دیگر برای الکسا رونمایی کرد که برای کاربران عضو سرویس Prime کشورهای ایالات متحده و انگلیس فعال شده است.

اکنون، الکسا می‌تواند آهنگی که قبلا گوش کرده‌اید را دوباره برایتان پخش کند یا آهنگ‌هایی که اخیرا گوش کرده‌اید را دوباره پخش کند. حتا می‌تواند آهنگی که زمان خیلی دوری گوش کردید ولی در زمان‌های اخیر گوش نکردید را برایتان یافته و پخش کند.

جالب است الکسا نمی‌تواند نام این آهنگ‌ها را به خاطر بسپارد و اصولا براساس نام آهنگ رفتار نمی‌کند بلکه تنها تاریخچه‌ای از شنیدن آهنگ‌ها توسط شما را حفظ می‌کند.

به این صورت؛ شما می‌توانید راحت‌تر به دنبال یک آهنگ دلخواه باشید یا اگر آهنگی را فراموش کردیده‌اید و این روزها گوش ندادید؛ دوباره به خاطر بیاورید و از شنیدن‌اش لذت ببرید. می‌توانید الکسا را محدود به چند خواننده خاص کنید و به نوعی برای خودتان یک پلی‌لیست دلخواه بسازید.

الکسا قابلیت پخش موسیقی بر اساس سبک‌های مختلف را به شما می‌دهد و حتا می‌توانید ازش درخواست کنید آهنگ‌هایی که هرگز در عمرتان را نشنیده‌اید را برایتان پخش کند.

به طور کلی؛ این ویژگی جدید الکسا کمک می‌کند زودتر آن آهنگ خاصی که دوست دارید را بشنوید؛ حتا اگر نام آهنگ را فراموش کردید یا چیزی ازش به خاطر نمی‌آورید.

منبع


   
1 نظر
  1. مهدیکو می گوید

    یعنی چی نمیتواند نام آهنگ را به خاطر بیاورد؟ چطوری آهنگ قدیمی رو پیدا و پخش کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خیلی مبهم بود مقاله.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.