بیل گیتس: ارزهای دیجیتالی بوی مرگ می‌دهند

2

این روزها ارزهای دیجیتالی طرفداران زیادی دارند و به یک جریان اصلی دنیا تبدیل شدند. هیجان، شور و شوق زیادی پیرامون پول‌های رمزشده وجود دارد و همه از دولت‌ها تا شرکت‌های خصوصی و فناوری‌محور به دنبال روش‌ها و رویکردهای جدیدی برای استفاده از آن‌ها هستند.

اما بیل گیتس، موسس مایکروسافت و یکی از محترم‌ترین افراد دنیای فناوری؛ درباره ارزهای دیجیتالی نظر مثبتی ندارد و می‌گوید باعث افزایش مرگ و میر می‌شوند.

گیتس در یک گفت‌وگو با سایت رددیت؛ صراحتا گفت مخالف پول‌های رمزشده است چون مجرمان، هکرها، تروریست‌ها، فروشندگان مواد مخدر و هر کسی دیگری می‌تواند با استفاده از آن‌ها؛ معاملات پنهان و ناشناسی انجام دهد. ارزهای دیجیتالی بهترین بستر و مزایا را برای تهدیدکنندگان صلح و زندگی انسان‌ها فراهم کردند.

گیتس در پاسخ به سوال یکی از خواننده‌ها می‌گوید:

«ویژگی اصلی ارزهای دیجیتالی، ناشناس بودن است. من فکر نمی‌کنم این چیز خوبی باشد. دولت‌ها توانایی مبارزه با پول‌شویی و افرادی که فرار مالیاتی دارند را پیدا نمی‌کنند و تروریست‌ها می‌توانند تامین مالی شوند.»

گیتس اعتقاد دارد ارزهای دیجیتالی باعث رونق گرفتن معاملات و فروش آنلاین مواد مخدر خواهد شد. بنابراین؛ این فناوری به طور مستقیم می‌تواند باعث مرگ و میر انسان‌ها شود.

دلار هم بوی مرگ می‌دهد

بیت‌کوین، محبوب‌ترین و قدیمی‌ترین ارز دیجیتالی جهان است که در سال ۲۰۰۹ راه‌اندازی شد و بیشتر محبوبیت خود را مدیون مخفی بودن از چشم دولت‌ها و مقامات قانونی است. از بیت‌کوین در وب تاریک، بازارهای معاملاتی مخفی و خرید و فروش مواد مخدر استفاده می‌شود. بسیاری از کالاهای عیرقانونی توسط این پول دیجیتالی خرید و فروش می‌شوند.

چارلز هیتر، مدیرعامل موسسه CryptoCompare که در زمینه ارزهای دیجیتالی فعالیت می‌کند، اعتقاد دارد پول‌های رمزشده در سال‌های اخیر رشد کرده و مزایای زیادی پیدا کردند. گیتس به رشد ارزهای دیجیتالی اذعان دارد ولی آن را ساده‌لوحانه می‌خواند.

هیتر می‌گوید:

«به طور طبیعی، ارزهای دیجیتالی می‌توانند در بازارهایی مانند وب تاریک استفاده شوند اما این روند با ورود کسب‌وکارها و استفاده از آن در بازارهای قانونی، کاهش پیدا می‌کند. دلار هم می‌تواند سهمی در مرگ انسان‌ها داشته باشد ولی هنوز به حیات خود ادامه می‌دهد. ما باید از اثرات ناخوش‌آیند و بالقوه اولین ارزهای دیجیتالی گذر کنیم و به دنبال راه‌اندازی سیستم‌های انتقال مالی سالم باشیم.»

به نظر می‌رسد ارزهای دیجیتالی مانند هوش مصنوعی و روبات‌ها؛ مخالفان و موافقان زیاد و سرسختی دارد و تنها آینده مشخص می‌کند کدام جنبه این فناوری‌ها بر دیگری غلبه خواهد کرد و بشر چگونه به روش‌هایی برای استفاده مفید از این فناوری‌ها دست پیدا می‌کند.

منبع

 
2 نظرات
  1. soheil می گوید

    بله. وقتی که این آقای محترم و به ظاهر خیر از چیری نتونه پول دربیاره و نتونه اطلاعات مشتریان رو به دولت آمریکا بفروشه در مقابلش جبهه میگیره.
    همون بذرهای اصلاح شده ای که شرکت های ایشون تولید میکنه برای کشتن نصف دنیا کافیه. در واقع هدفش هم همینه.

    1. ihnd می گوید

      برعکس شما جواب بیل گیتس را بسیار ساده و منطقی و در عین حال هوشمندانه می‌دانم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.