تماشا کنید: کامیون خودرانی که پاییز امسال وارد بزرگراه‌ها می‌شود

0

کامیون T-Pod از شرکت Einride بیشتر شبیه به یک یخچال فریز چرخ‌دار غول‌پیکر است.

وقتی این کامیون خودران و الکتریکی مفهومی در ماه جولای ۲۰۱۷ معرفی شد؛ هیچ‌کس تصور نمی‌کرد مشتری داشته باشد و نمونه واقعی آن ساخته شده و وارد بازار شود ولی شرکت Einride اعلام کرد اولین کامیون را پاییز امسال تحویل مشتری می‌دهد.

کامیون T-Pod برای حمل‌ونقل محموله‌های استاندارد طراحی شده است و می‌تواند با یک بار شارژ الکتریکی مسافتی ۱۲۴ مایلی (۲۰۰ کیلومتر) را بپیماید. می‌تواند ۱۵ پالت یا تخته بار استاندارد صنعت حمل‌ونقل را در خود جای دهد. وزن کل بار می‌تواند ۲۰ تن باشد. طول کابینت بار این خودران الکتریکی نیز ۷ متر است.

از یک باتری قابل شارژ ۲۰ کیلوواتی سود می‌برد و به کاهش انتشار گاز منواکسید کربن به اندازه ۴۰۰ هزار خودروی مسافربری کمک می‌کند.

قابل برنامه‌ریزی و کنترل از راه دور

این خودران می‌تواند بدون نیاز به راننده در بزرگراه‌ها حرکت کند ولی در جاده‌های شلوغ و اصلی باید یک راننده از راه دور روی آن نظارت و کنترل داشته باشد. در واقع، مشتریان می‌توانند درخواست برنامه‌ریزی این کامیون برای پیمون مسافت‌ها و مسیرهای خاص مشخصر را بدهند.

این خودران از پلتفرم Drive AI انویدیا برای برنامه‌ریزی مسیرهای رانندگی و درک هوشمندانه‌ای از محیط بهره می‌گیرد.

شرکت Einride امیدوار است در سال ۲۰۲۰ حدود ۲۰۰ کامیون T-Pod در مسیر میان دو شهر گوتنبرگ و هلسینگبوری سوئد در تردد باشند. در ویدیوی زیر می‌توانید رانندگی این کامیون خودران جالب را از نزدیک مشاهده کنید:

 

منبع


مطالب دسته سرگمی‌های باحال  سایت یک پزشک را بخوانید.

نمونه‌هایی از مطالبی که پیشنهاد می‌کنیم:

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.