«گوگل وان» با طرح‌های ارزان‌تر جایگزین گوگل درایو می‌شود

2

شرکت گوگل در سرویس فضای ذخیره‌سازی ابری خود تغییراتی ایجاد کرده و علاوه بر تغییر نام، طرح‌های ارزان‌قیمت‌تری نسبت به گذشته برای کاربران دارد.

گوگل به طور رسمی اعلام کرد سرویس‌های Google Drive به Google One منتقل خواهند شد و از این پس، کاربران روی گوگل وان می‌تواند فضای ابری و اشتراک‌گذاری اطلاعات میان نرم‌افزارهای مختلف خودشان یا دیگران را استفاده کنند.

گوگل طرح جدیدی با ۲۰۰ گیگابایت حجم ذخیره‌سازی به قیمت ۲.۹۹ دلار در ماه نیز به طرح‌های قبلی خود افزوده است و طرح ۲ ترابایت را نیز کاهش قیمت داده و به ۹.۹۹ دلار در ماه رسانده است. قبلا این طرح ۱۹.۹۹ دلار در ماه بود که اکنون ۱۰ دلار ارزان‌تر شده است.

در گوگل وان امکان اشتراک‌گذاری فضای ذخیره‌سازی ابری با ۵ عضو خانواده وجود دارد. یعنی ۵ نفر به طور همزمان می‌توانند از یک فضای و طرح استفاده کنند.

گوگل اعلام کرده است کارشناسان این شرکت به طور آنلاین در کنار کاربران خواهند بود تا درباره مشکلات و راهنماهای استفاده از محصولات و خدمات مشاوره بدهند. خریداران همه طرح‌های گوگل وان از جمله طرح ۲۰۰ گیگابایت در ماه به قیمت ۱.۹۹ دلار نیز قادر به استفاده از کارشناسان گوگل به طور آنلاین هستند.

قبلا گوگل از بات‌ها و هوش مصنوعی برای مشاوره و راهنمایی کاربران استفاده می‌کرد اما اکنون شعارش یک ضربه تا دسترسی به کارشناسان آنلاین است.

گوگل می‌گوید در خاک ایالات متحده، این کارشناسان به صورت ۷/۲۴ در خدمت کاربران هستند ولی در کشورهای دیگر، بسته به نوع پشتیبانی و خدماتی که ارایه می‌شود و همین‌طور طرح‌های خریداری شده توسط کاربر؛ ممکن است ساعت‌ها و روزهای پشتیبانی متفاوت باشد.

گوگل می‌گوید در نهایت هدف‌اش دسترسی کاربران به خدمات پشتیبانی تنها با یک ضربه (one-tap) است. این سرویس در طول زمان بهبود داده خواهد شد.

چیزی فراتر از ذخیره‌سازی اطلاعات

گفتنی است هر کاربر می‌تواند حداکثر ۱۵ گیگابایت فضای آزاد رایگان روی گوگل وان داشته و استفاده کند.

گوگل به استفاده‌کنندگان از سرویس فضای ابری خود، خدمات دیگری مانند تخفیف در رزرو هتلی که توسط گوگل جست‌وجو شده است، افزایش اعتبار در گوگل پلی یا ارایه خدماتی روی سرویس‌های دیگر گوگل خواهد داد.

گوگل می‌گوید با بررسی رفتار و نحوه استفاده کاربران از گوگل درایو، متوجه شدند کاربران این روزها فیلم‌ها و فایل‌های ۴K بیشتری دارند که می‌خواهند با دوستان یا اعضای خانواده به اشتراک بگذارند. کاربران علاوه بر فضای ذخیره‌سازی، نیازمند مشاوره و پشتیبانی هم هستند.

کوچ حساب‌های کاربری و اطلاعات کاربران از گوگل درایو به گوگل وان یک شبه اتفاق نمی‌افتد و گوگل اعلام کرده شاید چندین هفته به طول بینجامد. ابتدا این کوچ از ایالات متحده آغاز می‌شود و بعد طبق یک برنامه جهانی پیش می‌رود.

گوگل یک اپلیکیشن جدید هم برای گوگل وان خواهد داد تا کاربران به طور ساده‌تر و سریع‌تری بتوانند فایل‌ها و اطلاعات خود را مدیریت کنند.

منبع

 
2 نظرات
  1. zhilevan می گوید

    سرویس جالبی میشه. البته برای ما ایرانی ها …..

  2. Mehrona می گوید

    ۳۰ ترابایت!!!!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.