تلگرام فروش اولیه عمومی سکه‌های مجازی را لغو کرد

0

تلگرام از فروش عمومی ارز مجازی به صورت ICO منصرف شده است و برنامه قبلی خود بر فروش سکه مجازی «گرام» را لغو کرده است.

یک منبع ناشناس خبر بالا را به نشریه وال‌استریت‌ ژورنال داده است. این بهترین فرصت برای سرمایه‌گذاران عمومی بود تا در یک ارز دیجیتالی با سرمایه‌گذاری اولیه ۱.۷ میلیارد دلاری مشارکت داشته باشند.

پیام‌رسان تلگرام از ابتدای سال جدید میلادی، برنامه خود برای جذب سرمایه و راه‌اندازی یک ارز دیجیتالی مبتنی بر بلوک‌چین و پروژه Opengram Telegram را آغاز کرد و در چندین مرحله توانست سرمایه بسیار زیادی حدود ۱.۷ میلیارد دلار از فروش ICO به صورت خصوصی جمع‌آوری کند.

اما بخشی از برنامه تلگرام، فروش ICO ارز دیجیتالی «گرام» به سرمایه‌گذاران و کاربران به صورت عمومی بود.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

خبر عرضه پول دیجیتالی توسط پیام‌رسان تلگرام، تاثیرات مهمی روی بازار ارزهای دیجیتالی داشت و بسیاری از کشورها از جمله روسیه و ایران آن را یک تهدید بزرگ برای اقتصاد کشورشان قلم‌داد کردند.

از سوی دیگر، کمیسیون‌های Securities and Exchange و Commodity Futures Trading ایالات متحده، سیاست‌های سخت‌گیرانه و نظارتی بیشتری در پیش گرفتند و از قانون‌گذاران خواستند مقررات محدودکننده بیشتری وضع کنند.

تلگرام به فروش عمومی ICO نیازی ندارد

یک منبع ناشناس دیگر به خبرنگاران گفته از ماه ژانویه، این کمیسیون‌ها تلاش کردند مقررات و چارچوب‌های نظارتی شدیدتری روی خرید و فروش ارزهای دیجیتالی، جمع‌آوری سرمایه ICO و ارایه سکه‌های مجازی داشته باشند. یک علت آن خبر عرضه ارز دیجیتالی و جمع‌آوری سرمایه توسط پیام‌رسان رمزشده تلگرام است.

مدیر کمیسیون SEC به خبرنگاران گفته است روی بسیاری از شرکت‌های فناوری ارایه‌دهنده ICO هیچ‌گونه نظارتی وجود ندارد و گزارش‌های زیادی به دفاتر این کمیسیون رسیده که نشان‌دهنده زیر پا گذاشتن قوانین توسط نهادهای غیردولتی است.

البته، برخی دیگر از خبرنگاران، علت لغو شدن فروش سکه‌های ICO تلگرام به صورت عمومی را دلیل دیگری عنوان می‌کنند. تلگرام در دو مرحله فروش خصوصی ICO توانست سرمایه اولیه بسیار زیادی جمع‌آوری کند.

تلگرام در ماه فوریه با اولین مرحله جذب سرمایه توانست ۸۵۰ میلیون دلار از ۸۱ سرمایه‌گذار دریافت کند و در مرحله دوم نیز که ماه مارس برگزار شد، ۸۵۰ میلیون دلار دیگر از ۹۴ سرمایه‌گذار دریافت کرد.

بنابراین، تلگرام در دو مرحله و با سرعت بالایی توانست حدود ۱.۷ میلیارد دلار از کمتر از ۲۰۰ سرمایه‌گذار دریافت کند و دیگر به فروش ICO عمومی نیازی نداشته است.

تلگرام در حال توسعه پلتفرمی مستقل برای ارایه ارز دیجیتالی است و وعده کرده است با دسترسی عمومی برای کاربران بتواند جایگزین پرداخت‌هایی مانند مسترکارت و ویزا باشد.

پیش‌بینی می‌شود از ارز «گرام» استقبال زیادی صورت بگیرد و با توجه به رمزبودن و عدم نظارت و محدودیت در آن، برای بسیاری از تبادلات مالی روی بستر اینترنت استفاده شود.

منبع

   

پستهای اخیر

معرفی کتاب: همه ماجرا‌های ریچارد فاینمن

من ریچارد فاینمن را با مجله دانشمند شناختم. مخصوصا آن زمان که فاجعه شاتل چلنجر رخ داده بود و فاینمن در نقش یک قهرمان و دانشمند -کارآگاه سرپرستی تیمی را به عهده داشت که متوجه علت بروز فاجعه شده بود. یک سری مقالات از او خواندم و در ذهنم تبدیل…

خودروی مفهومی جیلی ویژن استاربرست معرفی شد؛ طراحی مدرن، فضایی و آینده‌نگرانه (گالری عکس)

جیلی با رونمایی از خودروی مفهومی Vision Starburst، نقشه راه آینده طراحی خودروهای خود را ترسیم کرد. خودروی ویژن استاربرست توسط استودیوی طراحی جیلی در شانگهای خلق شده است و از المان‌های کاملا مدرن و آینده‌نگرانه‌ای مبتنی بر نورپردازی‌های…

پیشنهاد کتاب: عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست – مواجهه با اندوه و فقدان با فرهنگی که این‌ها را…

آن‌هایی که رنج را تجربه می‌کنند، معرفتی کسب می‌کنند که بقیه ما به آن نیاز داریم. با توجه به اینکه در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که مردم از احساس کردن هراس دارند، مهم است تا عمق سفر انسانی‌مان را به روی یکدیگر باز کنیم، که تنها با تجربه…

پیشنهاد کتاب: کتاب چگونه بر جهان حکومت کنیم؟ راهنمای دیکتاتور بلند پرواز، نوشته آندره د گیلوم

کسی که آرزو دارد از او اطاعت کنند، ابتدا باید بداند چگونه دستور دهد. نیکولو ماکیاولی قدرت، در جهان امروز در ذهن افراد لیبرال و طرفداران شفافیت سیاسی تصویری منفی دارد. بعضی‌ها می‌گویند قدرت باید تقسیم شود، می‌گویند قدرت زیاد در دست یک…

با این تانک مثل فوت کردن به شمع، به چاه‌های نفت مشتعل کویت فوت می‌کردند تا خاموش شوند!

تصور کنید که شما یک تانک قدیمی روسی را با دو موتور هواپیمای جت و مقدار زیادی آب ترکیب کنید تا یک دستگاه عجیب آتش‌نشانی بسازید که قادر باشد که حتی حریق چاه‌های نفت را خاموش کند! به سال 1991 می‌رویم، در این زمان جنگ خلیج فارس به انتهای خود…

فیلم‌هایی که بسیار خوب و عالی و احساس‌برانگیز هستند، اما به خاطر تاثیرگذاری زیاد روی روح و روانمان،…

وقتی در سایت‌های دانلود هستیم و فهرست فیلم‌ها را نگاه کنیم تا تصمیم بگیریم کدامشان را دانلود کنیم، نگاهی به اسم کارگردان و امتیاز فیلم و هنرپیشه‌ها و داستان کلی‌شان می‌ندازیم تا بتوانیم تصمیم بگیریم. اما شمار زیادی از فیلم‌هایی که دانلود…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.