در سال ۲۰۱۸، در هر یک دقیقه، چه اتفاقاتی در اینترنت رخ می‌دهند؟

0

در سال‌های اخیر، حتما شاهد اینفوگرافی‌هایی از یک دقیقه اینترنت بودید. یک دقیقه‌ای که شاید برای بسیاری از ما بازه زمانی کمی باشد ولی در اینترنت بسیار طولانی است.

اینکه در طی یک دقیقه چه اتفاق‌هایی در اینترنت رخ می‌دهد و کاربران چقدر در شبکه‌های اجتماعی یا سایر اپلیکیشن‌ها فعال هستند.

این اینفوگرافی‌ها می‌توانند وضعیت کلی از فعالیت کاربران در اینترنت و ضریب نفوذ آن را نشان بدهند.

حالا، اینفوگرافی وضعیت یک دقیقه اینترنت در سال ۲۰۱۸ توسط Lori Lewis و Chadd Callahan از موسسه Cumulus Media منتشر شده است و ما می‌توانیم بفهمیم در ۶۰ ثانیه چه اتفاقی در گوگل، فیسبوک، اینستاگرام و غیره می‌افتد.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، در یک دقیقه ۹۳۷ هزار نفر وارد فیسبوک می‌شوند، ۳.۷ میلیون نفر در گوگل جست‌وجو می‌کنند، ۱۸۷ میلیون ایمیل ارسال می‌شود و ۴.۳ میلیون ویدیو روی یوتیوب بازدید خواهد شد.

به علاوه، ۳۷۵ هزار دانلود اپلیکیشن از روی گوگل‌پلی و اپ‌استور اتفاق می‌افتد؛ ۱۷۴ هزار اسکرول اینستاگرام ثبت شده است و ۲.۴ میلیون اسنپ‌چت ساخته می‌شود. ۳۸ میلیون پیغام روی واتس‌اپ ارسال می‌شود و ۴۸۱ هزار توییت ارسال خواهد شد.

چرا یک دقیقه؟

وقتی بخواهیم فعالیت کاربران در طول یک روز یا یک ماه اینترنت را به صورت آمار نمایش دهیم؛ شاهد اعداد بسیار بزرگی برای شرکت‌ها خواهیم بود که اصلا با ذهن ما قابل هضم نیست. برای مثال به اعداد زیر برای یک بازه یک ماهه در سال ۲۰۱۸ نگاهی بیندازید:

تعداد لاگین به فیسبوک: ۴۲,۰۳۳,۶۰۰,۰۰۰

جست‌وجوهای گوگل: ۱۵۹,۸۴۰,۰۰۰,۰۰۰

ارسال پیامک در واتس‌اپ: ۱,۶۴۱,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰

ارسال ایمیل: ۸,۰۷۸,۴۰۰,۰۰۰,۰۰۰

اگر بخواهیم فعالیت کاربران در یک سال روی پلتفرمی مانند ایمیل را محاسبه کنیم؛ شاید به عددی نزدیک به ۱۰۰ تریلیون ایمیل برسیم.

مقایسه با سال ۲۰۱۷

نمودار مقایسه فعالیت یک دقیقه‌ای کاربران در اینترنت در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

طبیعی است که فعالیت کاربران در هر اپلیکیشن و شبکه اجتماعی افزایش پیدا کرده باشد. ولی آمار به ما می‌گوید شاهد یک جهش بزرگ نیستیم.

مثلا تعداد لاگین‌ها به فیسبوک از ۹۰۰ هزار به ۹۷۳ هزار رسیده است. جست‌وجوهای گوگل از ۳.۵ میلیون بار به ۳.۷ میلیون کوری رسیده است و توییت‌ها از ۴۵۲ هزار به ۴۸۱ هزار توییت رسیده است.

بزرگ‌ترین و قابل‌توجه‌ترین جهش در تعداد ساعت‌های تماشای نت‌فلیکس رخ داده است. در سال ۲۰۱۷ شاهد نزدیک به ۷۰ هزار ساعت تماشای ویدیو روی نت‌فلیکس بودیم ولی یک‌باره در سال ۲۰۱۸ این میزان به ۲۶۶ هزار ساعت می‌رسد.

به نظر شما افزایش این تعداد ساعت تماشای ویدیو خوب است یا بد؟ چرا کاربران در سال ۲۰۱۸ تمایل بیشتری به تماشای ویدیوی آنلاین دارند؟

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.