سامسونگ با همکاری ناسا تجربه واقعیت مجازی پریدن و قدم زدن در سطح کره ماه را برای عموم مردم فراهم کرد

0

هنوز جنبه‌ها و کاربردهای کشف نشده زیادی از فناوری واقعیت مجازی (VR) وجود دارد. یکی از آن‌ها می‌تواند پریدن و قدم زدن در کره ماه باشد.

حالا اگر در شهر نیویورک و حوالی آن زندگی می‌کنید یا برنامه‌ای برای سفر به این شهر دارید؛ این فرصت را دارید با VR در کره ماه قدم بزنید و یک تجربه هیجان‌انگیز جدید را لمس کنید.

شرکت سامسونگ با همکاری مرکز فضایی جانسون ناسا در هوستون به مناسبت ۵۰ سالگی برنامه آپالو و جشن‌هایی که در نظر گرفته شده است؛ امکان قدم زدن در کره ماه با برنامه A Moon For All Mankind را برای عموم مردم فراهم کردند.

در این تجربه واقعیت مجازی از سیستم ARGOS (مخفف Active Response Gravity Offload System) در ترکیب با هدست‌های واقعیت مجازی Gear VR سامسونگ استفاده شده است. این سیستم می‌تواند حس واقعی پریدن و قدم زدن روی کره ماه را برای کاربران فراهم کند.

شبیه‌سازی سفر به ماه

ARGOS یک سیستم با بندها و تسمه‌هایی است که کاربران باید بدان وصل شوند. این سیستم از کیت‌های شبیه‌سازی پرواز هم استفاده می‌کند تا یک تجربه واقعی جاذبه و پرش در فضای سیاره دیگری به دست بیاید.

کاربران وقتی وارد سیستم ARGOS می‌شوند و از روی سطح زمین فاصله می‌گیرند؛ کم‌کم میزان جاذبه دقیق موجود در فضا را حس کرده و تجربه معلق ماندن در سفینه‌های فضایی را به دست خواهند آورد.

شاید سفر به کره ماه برای همه مردم فراهم نشود. از سوی دیگر، برای سفر به کره ماه باید سال‌ها آموزش ببینند و هزینه کنند و زندگی خود را به خطر بیندازند ولی برنامه A Moon For All Mankind سامسونگ و ناسا می‌تواند یک تجربه واقعی و هیجان‌انگیز برای همه مردم فراهم کند.

به نظر می‌رسد این تجربه واقعیت مجازی ارزش یک بار استفاده را داشته باشد و البته در سال‌های آینده باید منتظر مدل‌های پیشرفته‌تر و بهتری از آن باشیم.

در ویدیوی زیر می‌توانید حدود یک دقیقه تجربه A Moon For All Mankind را مشاهده کنید:

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.