دعوت‌نامه مراسم ۲۱ شهریور اپل ارسال شد: از حلقه‌های مرموز تا شوخی‌ کاربران در فضای مجازی

0

اپل پنج‌شنبه شب دعوت‌نامه‌های مراسم رونمایی از محصولات سخت‌افزاری جدید خود را ارسال کرد.

مطابق معمول، سریعا تصاویر این دعوت‌نامه در اینترنت و فضای مجازی منتشر شد و گمانه‌زنی‌ها و رمزگشایی از آن توسط رسانه‌ها و البته کاربران شبکه‌های اجتماعی آغاز شد.

اپ مراسم رونمایی از آیفون‌های ۲۰۱۸ و احتمالا دو آیپد جدید، مک‌بوک‌های به‌روز شده و البته اپل واچ سری ۴ را روز ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور ماه) برگزار خواهد کرد. مکان برگزاری همان تالار استیو جابز در کوپرتینو و ساعت ۱۰ صبح (۹ شب به وقت ایران) است.

اما مهم‌ترین نکته دعوت‌نامه اپل برای این مراسم؛ لوگوی استفاده شده در آن است. حلقه‌هایی طلایی رنگ در یک پس‌زمینه مشکی با عبارت «دور هم جمع شویم» (Gather Round) که تعجب همگان را برانگیخته است.

این حلقه‌های طلایی که در ابتدا به نظر می‌رسد نماد و شمایل ساختمان جدید این شرکت در کوپرتینو باشد؛ هم شوخی و خنده کاربران را به همراه داشته و هم رسانه‌ها توانستند چندین رمزگشایی از آن داشته باشند.

رنگ طلایی؛ حلقه‌های طلایی

اولین گمانه‌زنی این است که اپل می‌خواهد آیفون‌های جدید را با رنگ طلایی وارد بازار کند. عکس‌های جدید لو رفته از آیفون‌های ۲۰۱۸ این شرکت این موضوع را بیشتر تایید می‌کند.

تصاویر آیفون‌های جدید iPhone Xs و iPhone Xs Plus در رنگ طلایی با نمایشگری مشکی هستند. پیش‌بینی می‌شود رنگ طلایی در پس‌زمینه مشکی، تم غالب اپل در این مراسم و محصولات معرفی شده باشد. یعنی شاید آیپد و ساعت هوشمند اپل هم طلایی رنگ باشند.

گمانه‌زنی بعدی از رونمایی اپل واچ ۴ با رنگ و حلقه‌های طلایی حکایت دارد. شباهت زیادی میان حلقه طلایی دعوت‌نامه با حلقه چرخان اپل واچ وجود دارد. شاید ساعت هوشمند جدید اپل در مدل LTE از رنگ طلایی و مشکی با حلقه‌های طلایی رونمایی شود.

برخی رسانه‌ها هم حلقه‌های طلایی دعوت‌نامه را شبیه به لنزهای دوربین آیفون ۶.۱ اینچی می‌دانند. این آیفون همانند سری X از طراحی فلز و شیشه‌، شارژ بی‌سیم، فیس آیدی و حاشیه نمایشگر کم برخوردار است.

احتمال دیگر هم معرفی محصولات جدیدی از سوی اپل است. حلقه‌های طلایی دعوت‌نامه می‌توانند نشان از هر محصول جدید دیگری داشته باشند.

شوخی‌های کاربران

اما برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی، فارغ از اینکه اپل می‌خواهد چه محصولی در ۲۱ شهریور ماه معرفی کند؛ سراغ شوخی و ایده‌های خلاقانه با حلقه‌های طلایی دعوت‌نامه ۱۲ سپتامبر رفتند.

برخی کاربران این حلقه‌ها را به قهرمانان فیلم Power Rangers مرتبط کردند:

بازی سونیک و جمع کردن حلقه‌ها هم شوخی بعدی کاربران است:

اپل و مراسمی ترسناک هم ایده بعدی است:

این طرح‌ها هم در اینترنت دست به دست می‌شوند:

به هر حال، اپل توانسته به هدف خود برسد و دعوت‌نامه‌ای ارسال کند که همه رسانه‌ها و کاربران را دو هفته پیش از شروع مراسم مهم سال خودش؛ به هیجان و واکنش و کنکاش وادار کند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.